دکوراسیون

ایده های زیبا و جذاب برای نوسازی کفپوش منزل ⚜️

ایده های زیبا و جذاب برای نوسازی کفپوش منزل

انتخاب کفپوش مناسب یکی از عواملی است که بر جذابیت و زیبایی منزل تأثیر بسزایی دارد. نوسازی کفپوش یکی از اجزای حیاتی است که در بازسازی هر خانه به آن توجه می شود. به ویژه برای افرادی که می خواهند به خانه جدیدی نقل مکان کنند و حساسیت بیشتری نسبت به طراحی داخلی نشان دهند. امروزه انواع مختلفی از انواع کفپوش در بازار وجود دارد. برای اینکه بهترین و کم هزینه ترین انتخاب را هنگام تصمیم گیری برای نوسازی کفپوش منزل انجام دهید، باید عوامل زیادی را در نظر گرفت. در این مقاله با ایده های زیبا و جذاب برای نوسازی کفپوش منزل آشنا میشوید.

کفپوش چیست ؟

تصویر کفپوش چیست

یکی از متنوع‌ترین مصالح ساختمانی و پوشش‌هایی که اخیراً در فضای داخلی و خارجی ساختمان‌ها بسیار مورد استفاده قرار گرفته است، کف‌پوش ها است. این اقلام نوعی پوشش هستند که برای پوشش کف و سطوح در مکان های داخل و خارج ساختمان و همچنین در حین ساخت و ساز استفاده می شود. به عبارت دیگر، کفپوش به لایه ها و سطوحی اطلاق می شود که روی کف ساختمان یا هر سطح دیگری پوشیده شده است. این محصول را می توان به عنوان پوشش های تقریباً دائمی در نظر گرفت، اگرچه به وضوح می توان آنها را تغییر داد.

عوامل موثر در انتخاب کفپوش مناسب :

موارد زیر مهمترین جنبه هایی است که بر تصمیم گیری برای انتخاب و خرید کفپوش تأثیر می گذارد:

 • طراحی داخلی، ظاهر جذاب و نمایی زیبا:

تصویر طراحی داخلی، ظاهر جذاب و نمایی زیبا

در این زمینه سقف، دیوارها و کف سه سطح قابل توجه هستند که طراحی هر یک از این سطوح به دکوراسیون داخلی کمک می کند. فرهنگ و عوامل محیطی به طور مستقیم بر طراحی و مواد انتخابی تأثیر می گذارد. کفپوش ها از مهم ترین سطوح طراحی داخلی ساختمان هستند و کسانی که علاقه زیادی به جذابیت ظاهری دارند، این موضوع، در انتخاب آنها تاثیر میگذارد.

 • ترجیحات شخصی:

ترجیحات افراد برای کفپوش بر اساس روحیه، تخصص، حرف دیگران، هزینه و غیره متفاوت است.

 • جنس کفپوش:

تصویر جنس کفپوش

یکی از عوامل دیگری که هنگام انتخاب باید رعایت کنید، جنس کفپوش است. انواع مختلفی از پوشش‌های کف از جمله چوب، لمینت، وینیل، سرامیک، بتن، سنگ و غیره وجود دارد که هرکدام دارای محدوده قیمت و سطح مقاومت مشخصی هستند، بنابراین می‌توانید یکی را انتخاب کنید که از نظر محیطی با نیازهای شما ،میزان رفت و آمد و بودجه‌ای که در نظر دارید مطابقت داشته باشد.

 • هماهنگی رنگ کفپوش با محیط اطراف:

تصویر هماهنگی رنگ کفپوش با محیط اطراف

هنگام انتخاب کفپوش، تمرکز بر زیبایی شناسی می تواند جذابیت بصری محیط را افزایش دهد. هنگام انتخاب کفپوش، مهم است که سبک طراحی داخلی، طرح رنگ اتاق و هر مبلمان دیگری که ممکن است وجود داشته باشد را در نظر بگیرید.

 • دوام، کیفیت و ایمنی:

کفپوش باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد، زیرا کفپوش در کف محیط نصب می شود و در معرض رفت و آمد قرار دارد و شاید افراد زیادی در طول روز روی آن پا بگذارند. بنابراین پس از مدتی نیازی به تعمیر یا تعویض نخواهد داشت که این امر مستلزم هزینه و عملیات تخریب است. از جمله مقاوم ترین کفپوش های ساختمان ها می توان به سرامیک و وینیل اشاره کرد.

 • هزینه:

هر کدام از این کالاها با توجه به مواد مصرفی و کیفیت آنها هزینه ساخت و نگهداری متفاوتی دارند، بنابراین باید بر اساس بودجه خود انتخاب کرد.

 • نوع زیرسازی:

بسته به نوع کفپوش، زیرسازی و کف سازی متفاوت خواهد بود که بر نوع محصول انتخاب شده تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، هم سطح کردن تمامی کف، نظافت کف، درست کردن ملات زیرسازی، خشک شدن مواد زیرسازی و در نهایت، نصب آن، مراحل زیرسازی برای نصب کفپوش PVC و لمینت است.

 • نظافت و شستشو:

تصویر نظافت و شستشو

بسیاری از صاحبان ساختمان، به ویژه زنان، کفی را ترجیح می دهند که به راحتی تمیز شود.

ایده های زیبا و جذاب برای نوسازی کفپوش منزل هست که برای این امر متریال های زیادی در بازار وجود دارند که شما می توانید با توجه به شرایط منزل خود یکی از آن ها را انتخاب کنید.

از بین انواع موادی که در نوسازی کفپوش به کار می روند و کاربرد فراوانی دارند عبارتند از:

 1. نوسازی کفپوش منزل با سرامیک
 2. نوسازی کفپوش منزل با سنگ
 3. نوسازی کفپوش منزل با پارکت
 4. نوسازی کفپوش منزل با موکت
 5. نوسازی کفپوش منزل با لمینت
 • نوسازی کفپوش منزل با سرامیک

تصویر نوسازی کفپوش منزل با سرامیک

یکی از انواع کفپوش های پرکاربرد و مورد علاقه، سرامیک است.استفاده از آنها بسیار گسترده است و هزینه زیادی ندارد، زیرا قیمت بسیار مناسبی دارد. سرامیک ها دارای سطوح کیفی مختلفی هستند و بر اساس آن قیمت گذاری می شوند.ضخامت و طراحی آنها نیز در قیمت تمام شده تاثیر دارد.

 • ایده های زیبا و جذاب برای نوسازی کفپوش منزل با سنگ

تصویر ایده های زیبا و جذاب برای نوسازی کفپوش منزل با سنگ

سنگ ها به دلیل انعطاف پذیری و دوام عالی برای کف آشپزخانه یا سرویس بهداشتی بسیار ایده آل هستند.

نوسازی کفپوش خانه ها با استفاده از سنگ های طبیعی نیاز به صرف هزینه بالایی دارد.این به دلیل قیمت گران سنگ ها و همچنین نصب کردن آن ها هم به سادگی امکان پذیر نیست.

سنگ ها به طور کلی ظاهری واقعاً زیبا به خانه می دهند.

 • نوسازی کفپوش منزل با پارکت

تصویر نوسازی کفپوش منزل با پارکت

پارکت چوبی یکی دیگر از انواع کفپوش است که عایق حرارت و صدا است.چوب طبیعی ماده ای است که برای ساخت پارکت های چوبی استفاده می شود. برای این کار از چوب درختان بلوط، کاج و افرا استفاده می کنند. استفاده از پارکت ها دارای کیفیت زیبایی شناسی فوق العاده است و نشان دهنده حضور طبیعت در داخل خانه است و به سادگی با سایر وسایل هماهنگ می شود و می تواند تعادل جذابی ایجاد کند. نوع چوب مورد استفاده برای تولید پارکت و ضخامت آنها از عواملی است که بر قیمت تمام شده آنها تأثیر می گذارد.

 • نوسازی کفپوش منزل با لمینت

تصویر نوسازی کفپوش منزل با لمینت

اگرچه کفپوش لمینت شبیه پارکت است، اما مزیت اصلی آن ارزان بودن آن است.لمینت به راحتی و بدون استفاده از چسب و ملات بر روی کف خانه نصب می شود و با قیمتی منصفانه قابل خریداری است.

آنها ظاهری دارند که با هم پیوند خورده اند. این کفپوش همانند پارکت از جذب صدا خوبی برخوردار است.طرح، جنس و البته ضخامت هر متر مربع لمینت ها همگی در تعیین قیمت آنها نقش دارند.

نکته های مهم برای نوسازی کفپوش منزل :

تصویر نکته های مهم برای نوسازی کفپوش منزل

ابتدا باید پایه و اساس مناسبی برای این کار فراهم کنید. در نتیجه، کف خانه باید کاملا آماده و تمیز شود. وجود ناهمواری در سطح زیرین، نتیجه مطلوبی ایجاد نمی کند. اطمینان حاصل کنید که ویژگی های چندین گزینه کفپوش را بررسی کرده و بهترین را با توجه به نیاز و بودجه خود انتخاب کنید. در نظر داشته باشید که اگر پارکت و لمینت چوبی را انتخاب می کنید، باید به شرایط اتاق و دمای محیط توجه ویژه ای داشته باشید.

برخی از نکات مهم دیگر عبارتند از:

 • به خاطر داشته باشید که نوسازی کفپوش خانه پس از نوسازی دیوارها و سقف انجام می شود. زمان بندی برنامه ها و برنامه های لازم را برای این کار ایجاد کنید.
 • برای جلوگیری از آسیب دیدن پارکت در مکان های مرطوب و برای اینکه عایق حرارتی و صوتی بهتر صورت گیرد، از فوم های مخصوص در زیرسازی پارکت استفاده شود.
 • توصیه می شود کفپوش های لمینت و پارکت را به مدت دو تا سه ساعت در اتاقی که قصد نصب آن ها را دارید بگذارید تا به دمای اتاق برسند.
 • پس از نوسازی کفپوش، از قرار دادن اجسام سنگین به مدت 24 ساعت خودداری کنید.
 • برای انتخاب گزینه مناسب کفپوش، از مزایا و معایب گزینه های مختلف کفپوش مطلع شوید.
 • اگر قصد دارید از نصاب برای نوسازی کفپوش کمک بگیرید، در مورد هزینه ها و چارچوب زمانی کار توافق کنید.

کدام نوع کفپوش برای نقاط مختلف خانه بهتر است ؟

تصویر کدام نوع کفپوش برای نقاط مختلف خانه بهتر است

هنگام انتخاب کفپوش برای خانه خود باید ویژگی های آنها را در نظر بگیرید. هر خانه به سه بخش تقسیم می شود:

 • اتاق پذیرایی
 • آشپزخانه
 • سرویس بهداشتی

اتاق پذیرایی

تصویر اتاق پذیرایی

هنگام انتخاب کفپوش برای این فضا، هم ترجیح شخصی و هم طراحی کلی خانه باید در نظر گرفته شود. امروزه کفپوش های سنگی، چوبی، سرامیک، لمینت یا فرش بهترین گزینه برای پذیرایی و اتاق نشیمن هستند.

آشپزخانه

تصویر ایده های زیبا و جذاب برای نوسازی کفپوش آشپزخانه منزل

از آنجایی که آشپزخانه به عنوان مهم‌ترین قسمت خانه در نظر گرفته می‌شود، باید کفپوشی با پایداری و دوام بالا و ضدآب بودن انتخاب شود. همچنین، شما باید کفپوشی انتخاب کنید که باعث سر خوردن شما نشود. گزینه های کفپوش آشپزخانه شامل کاشی و سنگ است

سرویس بهداشتی

تصویر ایده های زیبا و جذاب برای نوسازی کفپوش سرویس بهداشتی منزل

از آنجایی که این قسمت از خانه بیشترین رطوبت را تجربه می کند، باید کفپوش مناسب و ضد آب برای این قسمت انتخاب کنید. بهترین کفپوش برای حمام کاشی، سرامیک، مرمر، سنگ طبیعی یا گرانیت است و کاشی های وینیل کم هزینه ترین گزینه هستند که این مواد مستحکم و ضد آب هستند و برای این قسمت از خانه ایده آل هستند.

ویژگی های یک کفپوش مناسب چیست ؟

تصویر ویژگی های یک کفپوش مناسب چیست

برای اینکه کفپوش مناسب تلقی شود، باید دارای تعدادی ویژگی باشد.

 • دوام و استحکام بالا
 • مقاوم در برابر فرورفتگی و خراش
 • دارای مقاومت در برابر آب
 • عمر طولانی
 • سبک وزن و نصب ساده

سخن پایانی:

در این مقاله تلاش کردیم به معرفی ایده هایی زیبا و جذاب برای نوسازی کفپوش منزل بپردازیم تا افرادی که قصد نوسازی کفپوش منزل خود را دارند، بتوانند درست تصمیم بگیرند و با توجه به هزینه ای که برای این کار در نظر گرفته اند، نوسازی کفپوش منزل خود را انجام دهند.

تصویر ایده های زیبا و جذاب برای نوسازی کفپوش منزل

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا