دکوراسیون

هر آنچه که درباره طراحی پنت هاوس باید دانست

 طراحی پنت هاوس

پیشرفت‌هایی که صنعت ساخت و ساز داشته است باعث شده تا زندگی‌ها تغییرات بزرگی را تجربه کنند. امکانات رفاهی ساختمان، افزایش تعداد طبقات ساختمان‌ها و پیشرفت‌های معماری، سبب شده است تا انسان‌ها، بیشتر از گذشته تنوع‌طلب باشند و در پی رسیدن به ایده‌آل‌ها تلاش کنند. طراحی پنت هاوس تصویری از تلاش انسان برای کمال و تکامل است. این واحدهای آپارتمانی با طراحی و امکانات رفاهی خود می توانند نمایانگر سبک زندگی لوکس و تجمل گرایانه باشند و تا حدودی خواسته های انسان را برای رسیدن به بهترین ها منعکس کنند.

"آشنایی

پنت هاوس چیست ؟

پنت هاوس

در معنی عام ، پنت هاوس نامی است که به طبقه بالای یک ساختمان گران قیمت و لوکس داده می شود. اما به طور کلی، یکی از طبقات یک آپارتمان لوکس است که معمولاً در طبقه آخر در نظر گرفته می شوند. به عبارت دیگر، یک واحد در یک آپارتمان بسیار مجلل و با تجهیزات کامل، که به‌صورت سفارشی و اختصاصی ساخته شده است.

ویژگی پنت هاوس

ویژگی پنت هاوس

 • دارای یک روف گاردن یا تراس روباز اختصاصی با منظره دوست داشتنی از شهر است.
 • برخی از مصالح این آپارتمان‌ها تا آنجا پیش رفته‌اند که از طلای خالص یا آب طلا ساخته شده‌اند، مانند شیرها و دستگیره‌های در.
 • در پن ها هوشمند سازی منازل بیشتر دیده شده است. این ویژگی شامل کنترل هوشمند رفت‌وآمد از طریق موبایل، کنترل هوشمند سرمایش و گرمایش، سان روف و بسیاری دیگر از امکانات رفاهی نیز هستند.
 • اکثر پنت هاوس های مجلل دارای سونا و جکوزی و استخر است.
 • دارای آسانسور اختصاصی است و برخی مواقع از آسانسور حمل ماشین به داخل واحد هم بهره مند میباشند.
 • برخی از این آپارتمان ها از انرژی پاک استفاده می کنند، مانند مبدل برقی با انرژی خورشیدی.
 • امکاناتی شامل سیستم سینمای خانگی و سیستم ضد حریق دارد.
 • آشپزخانه مبله میزبان و آشپزخانه آشفته و کثیف.
 • مساحت پنت هاوس ها از 200 متر (بدون فضای تراس) تا بیش از 1000 متر است.

چگونه یک پنت هاوس طراحی کنیم ؟

چگونه یک پنت هاوس طراحی کنیم

 • استانداردها و دستورالعمل ها به طور قابل توجهی با دستورالعمل های مربوط به واحدهای مسکونی معمولی متفاوت است. طراحی داخلی و خارجی پنت هاوس ها معمولاً به دلیل ویژگی ها و شرایط پنت هاوس تابع دستورالعمل ها و قوانین خاصی است. به همین دلیل وقتی طراحی یک پنت هاوس به یک مهندس معمار یا آرشیتکت سپرده می شود، مجموعه قوانین و مقررات متمایز آن باید به طور کامل درک و بررسی شود. سپس این قوانین در طراحی در کنار سلیقه و خلاقیت اعمال شود.
 • اجرای آن حد و مرز مشخصی ندارد و بخشی از آن به شرایط اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی و همچنین به قوانین اقلیمی،ضوابط شهرداری و قوانین موجود شهرسازی بستگی دارد. استانداردهای طراحی پنت هاوس عمدتا در دو نوع مدرن و کلاسیک صورت می گیرد که هر دونوع طرفداران خاص خود را دارند.
 • توانایی پنت هاوس در متفاوت بودن کامل از سایر واحد های موجود از نظر امکانات رفاهی و طراحی داخلی یکی دیگر از نکات حیاتی در استانداردهای طراحی آن است. با توجه به این تمایز، مجلل تر به نظر می رسد و مشتریان خاصی آن را خریداری یا اجاره می کنند.
 • یکی از امکانات رفاهی که ارزش افزوده بالایی دارد، استخر روی پشت بام است.
 • همچنین باغ روی تراس در طراحی پنت هاوس همانند که باغ واقعی نیازمند نگهداری است و این امر باید توسط باغبان و به صورت منظم صورت گیرد.

طراحی بخش های مختلف پنت هاوس :

معمولاً دارای نقشه داخلی ویژه‌ای هستند، زیرا این واحدها مجهز به‌تمامی امکانات رفاهی و تا حدودی تفریحی هستند؛ بنابراین باید نقشه کلی آن با دقت بالایی طراحی شود. اگر این طراحی اصولی باشد، می تواند نیازهای کاربران خود و رضایت ساکنان آپارتمان را برآورده کند.

طراحان پنت هاوس نقشه داخلی آن را تهیه کرده و برای راحتی ساکنان آن بخش های متعددی را متناسب با معنا و مفهوم پنت هاوس تعبیه می کنند. موارد زیر را می توان به عنوان نمونه هایی از طراحی این بخش ها بیان کرد:

طراحی اتاق نشیمن و سالن پذیرایی پنت هاوس :

طراحی اتاق نشینمن

اتاق نشیمن و سالن پذیرایی بیشترین فضا را در یک پنت هاوس مجلل و مدرن اشغال می کند. معمولا مهمانان یا اعضای خانواده در این فضا جمع می شوند. اتاق نشیمن خود ممکن است به بخش های مختلفی تقسیم شود که هر کدام با نوع خاصی از مبلمان چیده شده اند.

پنجره های شیشه ای بلند معمولا برای سالن پذیرایی یا اتاق نشیمن در طراحی پنت هاوس استفاده می شود. برخی از این پنجره های به بالکن راه دارند و مهمانان می توانند در مراسم مهمانی یا شام، در بالکن از تماشا منظره شهر یا طبیعت آبی لذت ببرند.

طراحی اتاق خواب پنت هاوس :

اتاق خواب پنت هاوس

معمولاً اتاق خواب پنت هاوس اندازه بزرگی دارد و در طراحی آن از المان‌های به‌روز استفاده می‌شود. زیبایی اتاق خواب پنت هاوس با استفاده از سرویس خواب‌هایی مناسب با سبک چیدمان اتاق ، وسایل نورپردازی شیک، تزئینات جذاب و مبلمانی برای چیدمان فضای نشیمن است، بیشتر می شود. منظره دوست داشتنی این فضا را می توان با نصب پنجره های تمام قد تضمین کرد. بسته به مساحت پنت هاوس ممکن است یک یا چند اتاق خواب مهمان نیز در این واحد تعبیه شده باشد.

طراحی آشپزخانه پنت هاوس :

آشپزخانه

آشپزخانه یکی از عناصر کلیدی این مجموعه است. این بخش چنین واحدهایی معمولاً پیوند مستقیمی با سایر بخش ها دارد. آشپزخانه با اضافه کردن یک جزیره که اغلب به عنوان میز ناهار خوری استفاده می شود از قسمت نشیمن جدا می شود. استفاده از کابینت های زیبا، وسایل مدرن و رنگ بندی های خوش سلیقه در آشپزخانه می تواند توجه ها را به این قسمت جلب کند.

طراحی سرویس بهداشتی پنت هاوس :

سرویس بهداشتی پنت هاوس

استفاده از فناوری های روز در طراحی حمام و سرویس بهداشتی در این آپارتمان ها باعث شده تا جذابیت بیشتری نسبت به واحد های دیگر داشته باشند. این مکان ها با استفاده از مدرن ترین ابزار ها و امکانات طراحی می شود. در طراحی این بخش، می‌توان از آینه‌های زیبا، وان حمام و … استفاده کرد که می‌تواند در جلب‌توجه افرادی که به دنبال یک زندگی لوکس هستند مؤثر باشد.

طراحی تراس پنت هاوس :

تراس پنت هاوس

اغلب افراد، پنت هاوس را با تصویری از تراس زیبا و ویوی جذاب آن، در ذهن خود تصور می کنند. این فضا را می توان با استفاده از مبلمان خاص مانند مبل های ساخته شده از جنس سازگار با اقلیم منطقه ، صندلی های تابی و نیمکت های کوچک، اختصاص بخشی به عنوان فضای سبز تراس، استفاده از آب‌نماهایی با طراحی مدرن و المان‌های نورپردازی به مکانی برای استراحت و لذت بردن از آب و هوای عالی و منظره زیبای شهر تبدیل کرد.

ایده‌هایی جذاب برای طراحی پنت هاوس 

ایده های به روز باید در این طراحی به کار گرفته شود تا ضمن مدرن بودن، نیازهای کاربران را نیز برآورده کند. در این بخش به معرفی برخی از این ایده های جذاب می پردازیم.

 • پارتیشن بندی

پارتیشن بندی

می توانید با پارتیشن متحرک فضا را در طراحی پنت هاوس تقسیم بندی کنید. با توجه به مساحت آپارتمان،می توانید از قسمت‌های مختلفی در این فضا بهره بگیرید و بخش‌های مختلفی شامل اتاق بازی کودکان، سینمای خانگی، اتاق مهمان، اتاق غذاخوری و اتاق مطالعه را در آن طراحی نمایید. تعیین صحیح محل سرویس بهداشتی و حمام و همچنین تعیین مناسب متراژ این بخش‌ها به شما کمک می‌کند تا بتوانید از امکانات بیشتری در این فضا استفاده کنید.

 • استفاده از سبک‌های خاص در طراحی پنت هاوس

سبک خاص در پنت هاوس

این آپارتمان ها مانند خانه های معمولی باید به سبک خاص طراحی شوند. شما باید قبل از طراحی پنت هاوس در مورد سبک مورد نظر خود تصمیم تا طراحی آپارتمان نیز براساس آن انجام گیرد. فضای داخلی پنت هاوس را می توان با استفاده از فرش های نفیس که مناسب سبک مدرن یا کلاسیک است، مبلمانی با طراحی منحصر به فرد و متناسب با سبک دکوراسیون داخلی، لوازم نورپردازی های چشم نواز و متناسب با دکوراسیون داخلی، شیک تر جلوه داد.

 • توجه به رنگ‌بندی در طراحی پنت هاوس

رنگ بندی

یکی از مهم ترین اصول طراحی پنت هاوس، رنگ مبلمان، دیوارها و وسایل مورد استفاده در آن است. در رنگ بندی علاوه بر نیازهای مشتری، معیارهای دیگری باید در نظر گرفته شود. سبک دکوراسیون و رنگ لوازمی که در این بخش از آن‌ها استفاده می‌شود، اشاره کرد. با گشتی در اینترنت و دیدن پنت هاوس ها در رنگ های مختلف می توانید ایده های جدیدی پیدا کنید.

 • نورپردازی داخلی و خارجی در طراحی پنت هاوس

نورپردازی

یکی از مهمترین بخش ها نورپردازی داخلی و خارجی است که باید توسط متخصصان نورپردازی واجد شرایط مطابق با اصول عدم خیرگی نصب شود. علاوه بر این، محل قرار گیری کلید و پریزها باید به نوعی تعبیه شوند که دسترسی به آن آسان و سریع باشد.

گنجاندن یک جاروبرقی مرکزی و یک آنتن مرکزی یکی دیگر از استاندارها است. این دو ویژگی نیاز به وسایل ثانویه را کم کرده و به صورت صنعتی در اختیار مالک پنت هاوس خواهد بود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا