شرکت های معماری

بهترین شرکت معماری و دکوراسیون داخلی ✔️【سال1402】+ لیست 9 تایی

بهترین شرکت معماری و دکوراسیون داخلی

در این مقاله ابتدا به بررسی ویژگی ها و خدمات بهترین شرکت معماری و دکوراسیون داخلی، بعلاوه معرفی 9 تا از بهترین شرکت معماری و دکوراسیون داخلی و در ادامه به تعریفی از معماری داخلی، وظیفه معمار، نکات مهم و… می پردازیم.

تصویر بهترین شرکت معماری و دکوراسیون داخلی

شرکت های معماری متعددی در کشور ما وجود دارند که مهندسان آنها بهترین فارغ التحصیلان رشته مهندسی معماری از دانشگاه های برتر ایران و سایر نقاط جهان هستند. اما برای انتخاب بهترین شرکت معماری، لازم است با نام شرکت های معماری در تهران آشنا شوید.

معماری داخلی چیست ؟

تصویر معماری داخلی چیست

معماری داخلی هنر ایجاد فضاهای جذاب و به یاد ماندنی است که هم مفید و هم کارآمد باشد. بنابراین، در پرتو این تعاریف، می‌توان نتیجه گرفت که معمار در واقع فضایی را ایجاد می‌کند که هویت، خواسته‌ها، درک و خواسته‌های مخاطبان خود را با آمیختن اصول فنی و تخصصی معماری داخلی با حساسیت زیبایی‌شناختی در میان می‌گذارد. دو حوزه طراحی داخلی و معماری توسط حوزه دکوراسیون داخلی به هم مرتبط هستند. این رشته بر روی فضاهای داخلی مانند طراحی داخلی تمرکز دارد و در عین حال مانند با ساختمان و تمامی بخش ها و جنبه های آن مرتبط است.

معماری از زمانی که مردم وجود داشته اند به عنوان روشی برای ساختن خانه وجود داشته است، اما در دنیای مدرن، ترکیبی از تجارت ساختمان، هنر، فلسفه، جامعه شناسی، روانشناسی اجتماعی، اخلاق، اقتصاد، طبیعی و انسانی است.

معماری داخلی دو جنبه فنی و خلاقانه دارد. موضوعات فنی این تخصص شامل مواردی است که مربوط به ساخت سازه ها و اگرچه شباهت های زیادی بین این تخصص و طراحی داخلی وجود دارد، اما تفاوت هایی نیز وجود دارد.

معماران داخلی هنگام طراحی سازه ها باید به مجموعه ای از قوانین و مقررات پایبند باشند و با همکاری سایر متخصصان معماری داخلی، ساختمان را به بهترین نحو ممکن پیش ببرند.

موضوع معماری داخلی درباره فضاست. معماری داخلی به عنوان اجتماعی ترین هنر بشری با فضای اطراف انسان مرتبط است.

در معماری و دکوراسیون داخلی وظیفه معمار چیست ؟

تصویر در معماری و دکوراسیون داخلی وظیفه معمار چیست

یک معمار باید در بسیاری از زمینه های مختلف علم اطلاعات داشته باشد. تخصص یک معمار محصول علم و تجربه اوست. تعریف معمار عبارت است از «تمرین مستمر و منظم در کار» که عبارت است از کاردستی با انواع مواد مطابق با یک طرح. همچنین «قدرت بیان و نمایش چابک دست معمار مطابق با اصول تناسب تفکیک فضاهای داخلی مطابق با موارد مسکونی، اداری، تجاری، خدماتی، نمایشگاهی و موارد مشابه» است که در آن میکرو -فضاها اغلب با استفاده از اجزای کف، سقف و دیوار تقسیم می شوند.

ترکیبی از طراحی هنری و زیبایی‌شناختی، طراحی صنعتی و درک معماری در کار یک معمار داخلی قرار می‌گیرد. معمار داخلی به جای تمرکز بر ویژگی هایی مانند هماهنگی تجهیزات و اثاثیه داخل محل سکونت مانند طراح داخلی، مفید بودن فضای داخل سازه را برای صاحبان آن در نظر می گیرد.

یک معمار داخلی همچنین باید در مورد نحوه ساخت ساختمان ها، قوانین و استانداردهای مربوط به آنها و همچنین سیستم لوله کشی و برق ساختمان آگاه باشد.

معرفی بهترین شرکت معماری و دکوراسیون داخلی :

تصویر معرفی بهترین شرکت معماری و دکوراسیون داخلی

علم معماری جزو به روزترین علم هاست و هر روزه طراحی هایی جدیدی توسط مهندسین خلاق در بهترین شرکت های معماری خلق میشود و اگر یک مهندس معمار همچنان با متدهای قدیمی کار خود را انجام دهد، سخت میتوان به او لقب بهترین را داد.

با 9 تا از بهترین شرکت معماری و دکوراسیون داخلی آشنا شوید:

دفتر معماری دیگر

تصویر شرکت معماری دیگر

علیرضا تغابانی در حین کار در استودیوی شخصی خود (1388-1383) قبل از افتتاح دفتر معماری مستقل خود (دفتر معماری دیگر) تعدادی پروژه معماری ایجاد کرد. او همچنین در این مدت مکرراً وارد مسابقات می‌شد و به خاطر ایده‌اش برای ساختمان سازمان نظام مهندسی قزوین مقام اول را کسب کرد. ساخت شرکت خود را در همان سال آغاز شد و در بهار 1388 مورد بهره برداری قرار گرفت.

آدرس: شهرک غرب – خیابان سیف

شماره تماس: 02188564679

استودیو معماری نکستا دیزاین

 

تصویر استودیو معماری نکستا دیزاین

 

استودیو معماری نکستا دیزاین چندین سال است که به صورت حرفه ای در زمینه ی معماری با رویکردی نوین فعالیت می کند. در این راستا تیمی خلاق و جوان گرد آمدند تا معماری نوین و کارامد را به جامعه ارائه دهند و با ایجاد فضای معماری متناسب با فرهنگ و اصول طراحی و در نظرگرفتن روانشناسی سلیقه کارفرمایان، همراه با صرفه جویی در هزینه ها آثار مجللی خلق می‌کنند. نکستا دیزاین همواره در جستجوی ایده های نو و خلاقانه است تا طراحی داخلی و اجرای متمایز را مطابق با نظر کارفرمایان خود طراحی و فراهم آورد. این شرکت مجرب و قابل اعتماد یکی از بهترین مجریان در زمینه معماری و دکوراسیون داخلی در تهران و ایران می باشد.

خدمات نکستا دیزاین:

کلیه خدمات مهندسی مربوط به طراحی های معماری اعم از طراحی مسکونی، اداری و تجاری، درمانی، پلان های فاز 1 و 2، طراحی ویلا، و خدمات بازسازی و ساخت

دفتر مرکزی: تهران – سعادت آباد

شعبات شهرستان‌ها: قم – عطاران

تلفن:  ۰۲۱۲۸۴۲۹۸۴۹

شرکت معماری هوبا 

تصویر لوگوی شرکت معماری هوبا

هوبا دیزاین در سال 2009 توسط متخصص معماری برتر هومان بالازاده تاسیس شد. پروژه کافه اسپایس که ترکیبی از فضای داخلی معاصر با عناصر کلاسیک است، توسط هومان بالازاده و شرکت معماری طراحی هوبا طراحی و اجرا شده است.

آدرس : ایران، تهران، شیخ بهایی جنوب، بلوار علی خوانی، پلاک 60، طبقه اول

شرکت معماری ری را استودیو

شرکت معماری و طراحی و ساخت ری را با هدف بهره‌گیری از ویژگی‌های نوین معماری مدرن در سال 1380 تأسیس شد. اوج تلاش این گروه در این سال‌ها مجموعه‌ای از نمونه‌های متنوع در چندین رشته معماری است .این شرکت ، جوایز متعددی را در مسابقات مهم داخلی و بین المللی دریافت کرده است. ساختمان اداری کارخانه ریسندگی احسان پود که در سال 2006 جایزه معمار را برای مقام دوم دریافت کرد، به عنوان یکی از پروژه های مهم ایجاد شده توسط این شرکت می توان نام برد.

سایت: سایت : www.ryrastudio.com

تلفن : 02122883317

آدرس: تهران، قیطریه

شرکت مشاور معماری و معماری داخلی هوپاد

تصویر لوگوی شرکت معماری هوپاد

شرکت مشاور معماری پادشید هوپاد با مدیریت خانم مهندس سمیه خالقی نیا، با استعانت از خداوند متعال و متشکل از مهندسان
معمار حرفه ای و تیم اجرایی و فنی کارآزموده و با تجربه و به کارگیری نیروهای جوان و فعال و با انگیزه در آبان ماه 1393 فعالیت خودش را آغاز نموده و پس از طی نمودن مراحل قانونی در تاریخ 23/03/1394 در اداره ثبت شرکت ها شهر تهران با شماره 473789 به ثبت رسیده است.

مجموعه شرکت هوپاد به مدیریت اجرایی آقای مهندس محمد مهدی مدیر روستا می‌باشد.

طراحی، مشاوره اجرا و نظارت، معماری و معماری داخلی پروژه های مسکونی، اداری، تجاری، تفریحی، ورزشی، اقامتی، درمانی، و… که به صورت کاملا تخصصی صورت
می پذیرد.
در صورت نیاز کارفرمایان، این شرکت آمادگی ارائه خدمات نظارتی و اجرای پروژه ها را نیز دارا می باشد.

خدمات این شرکت شامل:
طراحی داخلی –  طراحی نما – طراحی محوطه – طراحی روف گاردن – طراحی دو بعدی پلان های معماری – اجرا پروژه ها

آدرس سایت: www.archoopad.com

پیج اینتساگرام: archoopad

شماره تماس: 09121696399

آدرس: تهران، سعادت‌آباد،بلوار شهید پاکنژاد، بلوار سرو غربی، پلاک ۴۸، ساختمان سفیر طبقه ۶، واحد۱۵

گروه معماری کارند 

تصویر شرکت معماری کارند

علی شریعتی و دخی سربندی در سال 1382 گروه معماری کارند را تأسیس کردند. این شرکت سپس به عنوان مهندسین مشاور کارند ارک به ثبت رسید و در ایمن سازی پایه های ساختمان مسکونی، تجاری، اداری، صنعتی و نظامی موفق بود. در نتیجه این دوران فعالیت جوایز متعدد داخلی و بین المللی و همچنین طراحی پروژه های معماری با کاربردهای مختلف در ابعاد کوچک و بزرگ دریافت شده است. می توان به فینالیست شدن در جشنواره جهانی معماری را دو بار در سال های 2014 و 2017 و همچنین کسب مقام سوم در مسابقه معمار در سال 2012 اشاره کرد.

آدرس سایت: karandgroup.com

تلفن: 88873203

آدرس: تهران خيابان جردن خيابان ظفر نرسيده به وليعصر پلاک 388 واحد 9

ویژگی های بهترین شرکت معماری و دکوراسیون داخلی چیست ؟

تصویر ویژگی های بهترین شرکت معماری و دکوراسیون داخلی چیست

اولین مشخصه ای که باعث می شود شرکتی که در زمینه معماری ساختمان و دکوراسیون داخلی فعالیت می کند، در کار خود بهترین باشد، بدون شک تخصص است، یعنی مهندسان شرکت باید جزو بهترین ها باشند. بهترین شرکت باید حرفه ای عمل کنند تا بتوانید برای انجام سایر وظایف مهم به آنها تکیه کنید.

بهره مندی از خلاقیت و نوآوری در کار موضوع دیگری است که باید درباره ی بهترین شرکت معماری و دکوراسیون داخلی مورد توجه قرار گیرد.

توجه به این موضوع بسیار مهم است که معماری یکی از مدرن ترین علوم است و مهندسان مبتکر در بهتربن شرکت های معماری دنیا دائماً طرح های جدیدی ارائه می دهند.

ویژگی‌هایی را که یک شرکت را به عنوان یکی از بزرگترین و بهترین شرکت‌های معماری متمایز می‌کند، برجسته کرده‌ایم:

 • رضایت مشتری
 • سطح برتر خدمات
 • ابتکارات و نوآوری
 • ایده هایی که مورد استقبال و پذیرش قرار می گیرند
 • مشتری مدار
 • در انجام کار و پروژه خود ثابت، متعهد و منصف باشید

خدمات بهترین شرکت های معماری و دکوراسیون داخلی :

تصویر اسکیس شرکت های دیزاین داخلی

به طور کلی، سه حوزه وجود دارد که بهترین شرکت های معماری می توانند خدمات خود را به آنها تقسیم کنند:

طراحی

بهترین شرکت های معماری برای تمام مراحل یک پروژه ساختمانی در کنار شما هستند، طرح های واضحی دارند و شما را به طور کامل در جریان وضعیت آن قرار می دهند. این مشاغل ممکن است در زمینه طراحی و ساخت ساختمان، طراحی داخلی و حتی بازسازی خانه به شما کمک کنند.

اما این تمام ماجرا نیست. آنها همچنین می توانند در مورد طراحی و بازسازی ساختمان مشاوره ارائه دهند. متدولوژی های طراحی مدرن و به روز توسط بزرگترین شرکت های معماری استفاده می شود و اهداف اولیه آنها حفظ انرژی و پایداری محیط زیست است.

نظارت

نظارت کامل بر اجرای پروژه یکی دیگر از خدمات ارائه شده توسط بهترین شرکت های معماری است. نظارت این تیم می تواند از بروز مشکلات در حین ساخت جلوگیری کند. حصول اطمینان از منطبق بودن کلیه فعالیت های انجام شده در راستای ساخت و ساز با عملیات معماری و نقشه هایی که توسط نظام مهندسی ایجاد و تایید شده است، هدف نظارت شرکت معماری و دکوراسیون داخلی می باشد. در غیر این صورت در هنگام صدور سند و مجوز پایان کار مشکلات زیادی پیش خواهد آمد.

ارائه خدمات مشاوره ای

بهترین شرکت های معماری نیز خدمات مشاوره ای را به شما ارائه خواهند داد.

این مشاوره ممکن است موضوعاتی مانند تطبیق طرح با کاربری مورد نظر سازه، انتخاب بهترین مصالح برای طراحی نمای بیرونی ساختمان یا افزودن اجزای جدید را پوشش دهد. نکته کلیدی این است که از تخصص آنها در معماری برای ساختن یک سازه خیره کننده، کاربردی و مجهز با کمترین هزینه ممکن استفاده کنید.

در معماری و دکوراسیون داخلی به چه نکاتی باید توجه کرد ؟

تصویر در معماری و دکوراسیون داخلی به چه نکاتی باید توجه کرد

معماری ساختمان مجموعه ای از استانداردها و دستورالعمل های خاص خود را دارد. هنگام طراحی و ساخت داخل خانه باید این دستورالعمل ها را در نظر بگیرید.

 • فضای مفید و معقول:

اندازه ساختمان مهم است ،زیرا باید فضای کافی برای حرکت داشته باشد. ورودی اتاق باید طوری برنامه ریزی شود که به ویژگی های اصلی آن دسترسی داشته باشد. باید با ابزار مفید و مناسب ساخته شود. یکی از مهمترین اهداف در طراحی فضا، در نظر گرفتن مسائل کاربردی است.

 • استفاده از فضا:

هر فضایی هدفی دارد. چیدمان و طراحی اتاق باید عملکرد اصلی آن را در نظر بگیرد.اندازه اتاق باید برای عملکرد مورد نظر آن مناسب باشد.

 • نوع مبلمان و تجهیزات:

هنگام طراحی فضا باید فضای کافی برای اثاثیه و تجهیزات اولیه باقی بماند. برای مثال در آشپزخانه، برای وسایلی مانند یخچال، اجاق گاز، مشعل گاز، میز و صندلی، باید یک منطقه مناسب ساخته شود.

 • نورپردازی:

مهم است که به یاد داشته باشید نورپردازی چقدر برای فضای داخلی ساختمان اهمیت دارد. میزان نور و زاویه تابش هر دو به طور قابل توجهی بر زیبایی یک اقامتگاه تأثیر می گذارد. برای داشتن نور کافی، معماران داخلی باید به فکر بهترین مکان ها برای نصب وسایل روشنایی باشند. نور یک اتاق می تواند جنبه رسمی یا غیر رسمی، کوچک یا وسیع به آن بدهد.

 • حفظ تعادل:

با وجود جذابیت و زیبایی اتاق، راحتی همیشه حرف اول را می زند. در نتیجه در طراحی فضا باید دقت کرد که بین سبک معماری و راحتی فضا تعادل ایجاد شود. معماری نباید به گونه ای ساخته شود که مستعد آسیب باشد.

سخن پایانی:

هنر ایجاد فضاهای داخلی را باید معماری داخلی دانست. مکانی که باید طیفی از احساسات را برانگیزد، محیطی راحت و جذاب را به ساکنان ارائه دهد و در عین حال بتواند کارایی، راحتی و تأثیر را به حداکثر برساند. با توجه به توضیحات، هدف معمار ایجاد فضایی است که با بهره گیری از علوم متعدد و ادغام آنها با طعم و عطر شخصی، نیازهای مشتریان ساختمان را از نظر زیبایی و کارکرد برآورده کند.

تصویر اسکیس دیزاین داخلی

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا