شرکت های معماری

بهترین شرکت های طراحی و اجرای ویلا ✔️【سال 1402】+ لیست 9 تایی

بهترین شرکت های طراحی و اجرای ویلا

در این مقاله ابتدا به بررسی ویژگی های بهترین شرکت طراحی و اجرای ویلا، بعلاوه معرفی 9 تا از بهترین شرکت های طراحی و اجرای ویلا به همراه مشخصات (شامل آدرس، تلفن و…) و در ادامه به تعریفی از طراحی ویلا، قوانین آن، اصول و سبک های مربوط به طراحی و اجرای ویلا نیز می پردازیم.

تصویر بهترین شرکت های طراحی و اجرای ویلا

برای داشتن محیطی زیبا و آرام در ویلا، طراحی ویلا واقعا ضروری است. ویلاها در صورتی که مطابق با اصول طراحی ساختمان ویلایی ساخته شوند می توانند آسایش و رفاه بیشتری را برای زندگی ارائه دهند. طراحی و اجرای ویلا فرآیندی منحصر به فرد است که باید توسط متخصصین و افراد با دانش مرتبط در بهترین شرکت ها انجام شود.

طراحی ویلا چیست؟

تصویر طراحی ویلا چیست

کلمه ویلا که ریشه فرانسوی دارد از دوران باستان برای توصیف خانه ها و اقامتگاه ها استفاده می شده است. ویلاها را به عنوان داشتن بالاترین سطح راحتی، طراحی های غیر معمول یا حتی کمی پیچیده و مکان جداگانه ای که معمولاً در یک قطعه زمینی بزرگ و جدا از اطراف که از هر چهار طرف فضای باز دارد، تعریف می شود.

در نتیجه، یک ویلا اغلب توسط باغ های زیبا و پوشش گیاهی سرسبز احاطه شده است.

علاوه بر این، چیدمان هوشمندانه فضاهای داخلی و خارجی ویلاها و انتخاب مصالح ساختمانی درجه یک آنها را به اقامتگاه های خصوصی متمایز تبدیل می کند.

طراحی و اجرای ویلای شامل: اتاق نشیمن، اتاق خواب‌های متعدد، باغ و استخر با محوطه ای خصوصی می‌باشد.

مهم‌ترین قوانین طراحی و اجرای ویلا :

تصویر مهم ترین قوانین طراحی و اجرای ویلا

 • قوانین شهرداری
 • بودجه کارفرما
 • سلیقه کارفرما
 • سبک طراحی
 • سازه ویلا
 • زمین و بستر ویلا

معرفی بهترین شرکت های طراحی و اجرای ویلا :

تصویر معرفی بهترین شرکت های طراحی و اجرای ویلا

ساخت و طراحی ویلا نیاز به تخصص ،دانش خاص همراه با ذوق و سلیقه دارد. یک تیم حرفه ای باید یک ویلا طراحی و اجرا کند و ترجیحاً بهترین شرکت های طراحی و اجرای ویلا انتخاب شوند که مسئولیت طراحی و اجرای استراتژی خود را بر عهده می گیرند. و بهترین شرکت ها آنهایی هستند که می توانند یک پروژه را از ابتدا تا انتها تکمیل کنند.

9 تا از بهترین شرکت های طراحی و اجرای ویلا را بشناسید :

استودیو معماری نکستا دیزاین

تصویر استودیو معماری نکستا دیزاین

استودیو معماری نکستا دیزاین چندین سال است که به صورت حرفه ای در زمینه ی معماری با رویکردی نوین فعالیت می کند. در این راستا تیمی خلاق و جوان گرد آمدند تا معماری نوین و کارامد را به جامعه ارايه دهند و با ایجاد فضای معماری متناسب با فرهنگ و اصول معماری و در نظرگرفتن روانشناسی سلیقه کارفرمایان، آثار مجللی خلق کند. نکستا دیزاین همواره در جستجوی ایده های نو و خلاقانه است تا طراحی داخلی و اجرای متمایز، همراه با صرفه جویی در هزینه ها را مطابق با نظر مشتری خود طراحی و فراهم آورد. این شرکت مجرب و قابل اعتماد یکی از بهترین شرکت های طراحی و اجرای ویلا می باشد.

خدمات نکستا دیزاین در زمینه ی طراحی ویلا:

کلیه خدمات مهندسی مربوط به ویلا از دریافت مجوزها،طراحی تا ساخت و محوطه سازی اعم از انواع سبک های ویلا و باغ ویلا و …

دفتر مرکزی: تهران – سعادت آباد

شعبه شهرستان: قم – عطاران

تلفن :  ۰۲۱۲۸۴۲۹۸۴۹

شرکت طراحی نما دیزاین

نما دیزاین، یکی از بهترین شرکت های طراحی و اجرای ویلا، با بیش از ده سال سابقه توانسته است، پروژه های زیادی را با موفقیت به پایان برساند. شرکت طراحی نمادیزاین، تیمی از کارشناسان ماهر است که در زمینه طراحی و اجرای ویلا در سبک های مختلف، به ویژه سیستم های ویلاهای مدرن با یکدیگر همکاری می کنند.

آدرس: تهران، شهرک غرب، خیابان درختی، خیابان فخار مقدم، پامچال یکم، پلاک ۳، طبقه دوم

تلفن تماس: ۲۱-۹۱۳۰۶۴۶۹

شرکت مشاور معماری و معماری داخلی هوپاد

تصویر لوگوی شرکت معماری هوپاد

شرکت مشاور معماری پادشید هوپاد با مدیریت خانم مهندس سمیه خالقی نیا، با استعانت از خداوند متعال و متشکل از مهندسان
معمار حرفه ای و تیم اجرایی و فنی کارآزموده و با تجربه و به کارگیری نیروهای جوان و فعال و با انگیزه در آبان ماه 1393 فعالیت خودش را آغاز نموده و پس از طی نمودن مراحل قانونی در تاریخ 23/03/1394 در اداره ثبت شرکت ها شهر تهران با شماره 473789 به ثبت رسیده است.

مجموعه شرکت هوپاد به مدیریت اجرایی آقای مهندس محمد مهدی مدیر روستا می‌باشد.

طراحی، مشاوره اجرا و نظارت، معماری و معماری داخلی پروژه های مسکونی، اداری، تجاری، تفریحی، ورزشی، اقامتی، درمانی، و… که به صورت کاملا تخصصی صورت
می پذیرد.
در صورت نیاز کارفرمایان، این شرکت آمادگی ارائه خدمات نظارتی و اجرای پروژه ها را نیز دارا می باشد.

خدمات ویلاسازی این شرکت شامل:
طراحی داخلی – طراحی نما – طراحی محوطه – طراحی روف گاردن – طراحی دو بعدی پلان های معماری – اجرا پروژه ها

آدرس سایت: www.archoopad.com

پیج اینتساگرام: archoopad

شماره تماس: 09121696399

آدرس: تهران، سعادت‌آباد،بلوار شهید پاکنژاد، بلوار سرو غربی، پلاک ۴۸، ساختمان سفیر طبقه ۶، واحد۱۵

شرکت طراحی تهران دیزاین سنتر

لوگوی شرکت تهران دیزاین سنتر

شرکت تهران دیزاین سنتر معتقد است که مشتری بسیار مهم هستند و تمام کارهای طراحی و اجرای ویلا باید با در نظر گرفتن آنها انجام شود.

آنها ابتدا سعی می کنند، نیازهای مشتری را درک کنند. به منظور ایجاد مناطقی که متناسب با شخصیت و ترجیحات هر یک از اعضای خانواده باشد،در هر مرحله طراحی و اجرای  ویلا با همه آنها مشورت کنند.

شرکت طراحی تهران دیزاین سنتر به عنوان یکی از بهترین شرکت های طراحی و اجرای ویلا شناخته شده است.

آدرس: تهران، خیابان دولت، خیابان نعمتی، کوچه هجدهم پلاک ۱۱، واحد ۱

تلفن تماس: ۲۶۶۰۳۱۴۴ ۰۲۱

شرکت طراحی آچیلان دکور

یکی دیگر از بهترین شرکت های طراحی و اجرای ویلا، شرکت آچیلان دکور، از سال 1387 فعالیت خود را آغاز کرده است و برای موفقیت در بخش ویلا به تخصص کارکنان خود وابسته است. این شرکت در حال حاضر به یکی از اهداف خود که جلب رضایت مشتریان بوده است، دست یافته است.

آدرس: شهرک غرب, بلوار دادمان, خیابان جلیلوند جنوبی, کوچه سوم غربی, پلاک۱۷

تلفن تماس: 021-88374855

شرکت طراحی آوان دیزاین

شرکت طراحی آوان دیزاین ،یکی از بهترین شرکت های طراحی و اجرای ویلا،از سال 1393 توانسته با کمک تیم اجرایی خود پروژه های جدیدی را در طراحی و اجرای ویلا ایجاد کند.

این تیم با تکیه بر هوش مدیران خود و تخصص آنها در زمینه ساخت و اجرا، بهترین طرح ها را در حد بودجه مشتری و جذاب ترین فضا را در حد سلیقه آن ها اجرا می کند.

تلفن تماس: 09123304620

لیست 4 فروشنده برتر دیگر در حال تحقیق است و به زودی معرفی می شوند.

ویژگی های بهترین شرکت های طراحی و اجرای ویلا :

تصویر ویژگی های بهترین شرکت های طراحی و اجرای ویلا

 • تجربه های موفق

بدون توجه به مدت زمانی که یک شرکت فعال بوده است، باید مطمئن شوید که رزومه آنها شامل تجربیات و نمونه کارهای موفق آنها باشد. به طور کلی، تجربه بیشتر نتایج بهتری به همراه دارد، اما برخی از شرکت هایی که اخیراً تأسیس شده اند، نمونه کارهای موفقی در طراحی و اجرای ویلا دارند که می توانند خواسته های مشتریان خود را برآورده کنند.

 • دانش و مهارت

برای انتخاب بهترین شرکت طراحی و اجرای ویلا ، باید دانش و مهارت این تیم را در نظر بگیرید. شما می توانید این موضوع را با مشاهده سوابق تحصیلی و رزومه هر یک از اعضا تأیید کنید. همچنین، می توانید با بررسی نمونه کارها تعیین کنید که آیا یک شرکت در کار خود به استانداردهای بین المللی پایبند است یا خیر.

 • توجه به سلیقه و نیاز مشتری

بهترین شرکت طراحی و اجرای ویلا، خواسته ها و نظرات مشتریان خود را در هنگام ایجاد طرح، که یکی از مهم ترین ویژگی های آن است، در نظر می گیرد. بدیهی است که نباید تمام درخواسته های مشتریان را برآورده کند، اما مطابق با استانداردهای موجود، طراحی خود را مطابق با پتانسیل فضا و ترجیحات کارفرما اجرا کند.

 • سرعت عمل در زمان اجرای پروژه

قابلیت طراحی و اجرای سریع و دقیق، یکی از ویژگی های بهترین شرکت طراحی و اجرای ویلا می باشد. دقت کنید که شرکتی را انتخاب کنید که جدول زمانی دقیقی را هنگام امضای قرارداد به شما ارائه دهد و در طول پروژه از آن پیروی کند.

 • استفاده از متریال با کیفیت

مشتریان اغلب نگران این هستند که شرکت‌های طراحی و اجرای ویلا هنگام اجرای پروژه از متریال با کیفیت بالا استفاده نکنند.بنابراین، مطمئن شوید که به شرکتی مراجعه می کنید که مطمئن هستید از بهترین مواد و متریال برای اجرای افکار تخیلی شما در طراحی و ساخت ویلا استفاده می کند.

 • دریافت هزینه های معقول

بهترین شرکت طراحی و اجرای ویلا همیشه هزینه منصفانه را برای خدمات خود در نظر می گیرد. البته هزینه طراحی و اجرای ویلا به عوامل مختلفی از جمله نحوه استفاده از فضا و نوع نقشه اجرایی بستگی دارد.با این حال، بهترین شرکت طراحی و اجرای ویلا برای جذب مشتری بیشتر، همواره سعی می کند برخی از خدمات مانند طراحی اولیه و مشاوره را به صورت رایگان ارائه دهد.

اصول طراحی و اجرای ویلا :

اگر می‌خواهید طرحی عالی برای ویلای خود ایجاد کنید، مطمئن شوید که رنگ، بافت و سایر جنبه‌های طراحی به درستی و منظم انتخاب شده‌اند. اگر می خواهید خیره کننده ترین طرح را برای ویلا ایجاد کنید و مشتریان بیشتری را برای سازه ها جذب کنید، اصول مهمی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. طراحی یک ویلا، برآورد هزینه های طراحی ساختمان و در نظر گرفتن اجزای طراحی داخلی و خارجی بسیار مهم است.

 • رنگ‌ها

تصویر رنگ‌ها

طراحی و اجرای ویلا به شدت رنگ ها را در خود جای داده است. برای طراحی بیرونی یا داخلی یک ویلای لوکس و زیبا، انتخاب ترکیب رنگ مناسب بسیار مهم است. برخی از طراحان رنگ های روشن را با رنگ های قوی و تیره ترکیب می کنند. سعی کنید در طراحی داخلی ویلا از رنگ های مکمل استفاده کنید تامحیطی متعادل ایجاد کنید.

 • نور و روشنایی

تصویر نور و روشنایی

نمی توان انکار کرد که نفیس ترین مفاهیم نورپردازی به نحوی به نفع تمام ویلاهای مدرن و مجلل بوده است و این دقیقاً همان چیزی است که در اصول طراحی ویلا آمده است. یک طراح ماهر و آگاه به خوبی از سبک های نورپردازی مناسب برای هر قسمت از ویلا آگاه است.ویلاهایی با بهترین و دوست داشتنی ترین نورپردازی شفاف و لوکس به نظر می رسد.

 • الگوها و بافت‌ها

یک جلوه عملی برای شما ممکن است مدلسازی و توجه به متریال در هنگام طراحی یک ویلا باشد. اگر می‌خواهید بافت و الگوی خاصی را در طراحی و اجرای ویلای خود بگنجانید، هنگام استفاده از حجم‌ها و چندضلعی‌های هندسی و همچنین خطوط مورب، شکسته یا منحنی بسیار محتاط باشید.

 • پنجره‌ها

تصویر پنجره‌ها

پنجره ها یکی از اصول طراحی و اجرای ویلا هستند. سبک های متعددی از پنجره وجود دارد که همیشه با نمای ساختمان هماهنگ می شود. هنگام طراحی معماری ویلا، موقعیت پنجره ها، میزان نور طبیعی وارد شده به ویلا و شکل و اندازه پنجره ها را در نظر بگیرید.

 • فضای ذخیره‌سازی یا انباری

تامین فضای ذخیره سازی مناسب یکی دیگر از اصول طراحی ویلا است. اکثر طرح های مدرن از انبارها یا ایده های مبتکرانه با چیدمان خاص برای نگهداری اقلام و لوازم جانبی در انبار استفاده می کنند.

سبک‌های طراحی ویلا :

تصویر سبک‌های طراحی ویلا

در طراحی ویلا سه سبک کلی و مرسوم وجود دارد که عبارتند از:

 • سبک طراحی ویلای مدرن
 • سبک طراحی ویلای کلاسیک
 • سبک طراحی ویلای تلفیقی

سخن پایانی:

ویلاها در دنیای پروژه های معماری جایگاه منحصر به فردی دارند، زیرا طراحان در هنگام طراحی و چیدمان ویلا و استفاده از تخیل خود در مرحله ترسیم پروژه از آزادی خلاقیت بیشتری برخوردارند. در نتیجه طراحی ساختمان های ویلایی در مقایسه با ساختمان های شهری و مسکونی در تمامی رشته ها از تنوع کمی و کیفی بیشتری برخوردار است.

تصویر بهترین شرکت های طراحی و اجرای ویلا

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا