شرکت های معماری

بهترین شرکت مهندسی عمران در تهران ✔️【سال 1402】+ لیست 5 تایی

بهترین شرکت مهندسی عمران در تهران

در این مقاله ابتدا به بررسی ویژگی های بهترین شرکت مهندسی عمران در تهران بعلاوه معرفی 5 تا از بهترین شرکت مهندسی عمران در تهران به همراه مشخصات(شامل آدرس، تلفن و…) و در ادامه به تعریفی از شرکت مهندسی عمران و تعریف مهندس عمران، وظایف، مسئولیت ها و شرایط کار مهندس عمران می پردازیم.

تصویر بهترین شرکت مهندسی عمران در تهران

کسب و کارها و شرکت های مهندسی عمران در نتیجه رشد شهرهای کشورمان هر روز افزایش یافته است و هر ساله تعداد زیادی از افراد در رشته های ساختمانی و عمران تحصیل می کنند. در نتیجه شرکت های مهندسی عمران بیشتری در کشور ما راه اندازی و تأسیس می شود. شرکت مهندسی عمران یکی از شرکت هایی است در زمینه های عمرانی و تاسیساتی فعالیت می کند.

شرکت مهندسی عمران به چه معناست ؟

تصویر شرکت مهندسی عمران به چه معناست

شرکت‌های مهندسی عمران، اشخاص حقوقی هستند که عملیات ساختمانی و یا تاسیساتی انجام می دهند. این عملیات شامل پروژه های عمرانی از جمله، اسکله سازی ،راه سازی وساخت انواع مختلف سازه های مسکونی، اداری، تجاری و صنعتی است. لازم به ذکر است که هر یک از این دسته بندی ها شامل زیرمجموعه های متعددی از جمله اسکلت سازی، مقاوم سازی، حفاری و … است.

مهندس عمران کیست ؟

تصویر مهندس عمران کیست

بدون شک همه نام مهندس عمران را که یکی از زیر شاخه های رشته مهندسی است شنیده اند. توانایی برنامه ریزی ،طراحی و اجرای هر نوع پروژه ساختمانی توسط یک مهندس عمران انجام می شود. چه پروژه برای ساخت یک اتاق باشد و چه یک استادیوم وسیع، او مسئول طراحی و ساخت تمام این سازه ها است.

مهندس عمران به طراحی، مدیریت، نگهداری و ساخت انواع پروژه های ساختمانی می پردازد.

مهندس عمران میتواند در پروژه های حوزه های مختلفی همچون موارد زیر مسئولیت نظارت و اجرا را برعهده بگیرد:

 • ساختمان‌سازی
 • راه‌سازی
 • پل‌سازی
 • برج‌سازی
 • سازه‌ها و بناهای آبی
 • ساخت سد
 • جمع‌آوری و دفع فاضلاب
 • ساخت فرودگاه
 • ساخت راه آهن
 • ساخت دکل‌های مخابراتی
 • طراحی ساختمان‌های مقاوم در برابر زمین‌لرزه، سیل و آتش
 • ساخت نیروگاههای برق و….

معرفی بهترین شرکت مهندسی عمران در تهران :

تصویر معرفی بهترین شرکت مهندسی عمران در تهران

با تکمیل پروژه های قابل توجه در بخش های متعددی از صنایع ساختمان و شهرسازی، بهترین شرکت های مهندسی عمران با سابقه درخشان خود را به نمایش گذاشته اند. اکثر این شرکت ها تجربه و فناوری لازم را برای انجام وظایف مختلف با هزینه های منصفانه و مقرون به صرفه ترکیب می کنند. آنها همچنین دارای تجهیزات ساخت و ساز پیشرفته هستند. از این رو، اگر به دنبال بهترین شرکت مهندسی عمران در تهران هستید، می توانید با نگاهی به لیست و تاریخچه بهترین شرکت های مهندسی عمران در تهران(که در این بخش آمده است)، بهترین را انتخاب کنید. با انتخاب بهترین شرکت مهندسی عمران در تهران، می توانید به تیمی با تخصص در ارائه طیف گسترده ای از خدمات دسترسی پیدا کنید.

با 5 تا از بهترین شرکت مهندسی عمران در تهران آشنا شوید:

 

 • شرکت عمران و مسکن سازان ایران

شرکت عمران و مسکن سازان ایران فعالیت خود را به صورت سهامی خاص آغاز و در سال 1356 به شماره 139626 به ثبت رسید. این شرکت تمام پروژه های خود را به بهترین شکل ممکن تکمیل می کند. این شرکت متشکل از مدیران با تجربه و متخصص و همچنین کارشناسان و مهندسان کار آزموده می باشد. یکی دیگر از بهترین شرکت های تهران در زمینه مهندسی عمران همین شرکت است.

آدرس: تهران – میدان ونک – خیابان ملاصدرا – خیابان شیراز جنوبی – خیابان گرمسار غربی – پلاک ۵۱ – طبقه همکف – واحد ۱

شماره تماس: ۰۲۱۸۸۲۱۳۴۳۶

 • عمران مارون

بهترین شرکت مهندسی عمران در تهران، شرکت عمران مارون، به شماره 162525 در تهران تاسیس و به ثبت رسید. این شرکت بیش از 25 سال سابقه موفق و درخشان دارد.

این شرکت بین المللی با در اختیار داشتن مدیران، کارشناسان و مهندسان کارکشته و توانمند، کمک های مؤثر و مثبتی در توسعه و شکوفایی کشور داشته و در این راه ثابت قدم و استوار حرکت می نماید.

این شرکت با سالها تخصص در انجام پروژه های بزرگ ساختمانی، ابزار و تجهیزات متنوع، کارکنان ماهر، با تجربه و متعهد، به عنوان یکی از قابل اعتمادترین شرکت ها در صنعت ساختمان مطرح شده است.

آدرس: تهران – سعادت آباد – خیابان ۲۹ – پلاک ۲۳

شماره تماس: ۰۲۱۸۸۶۸۶۸۸۰

 • استودیو معماری نکستا دیزاین

استودیو معماری نکستا دیزاین چندین سال است که به صورت حرفه ای در زمینه ی معماری با رویکردی نوین فعالیت می کند. در این راستا تیمی خلاق و جوان گرد آمدند تا معماری نوین و کارامد را به جامعه ارايه دهند و با ایجاد فضای معماری متناسب با فرهنگ و اصول معماری و در نظرگرفتن روانشناسی سلیقه کارفرمایان، آثار مجللی خلق کند. نکستا دیزاین همواره در جستجوی ایده های نو و خلاقانه است تا طراحی داخلی و اجرای متمایز، همراه با صرفه جویی در هزینه ها را مطابق با نظر مشتری خود طراحی و فراهم آورد. این شرکت مجرب و قابل اعتماد یکی از بهترین شرکت های مهندسی عمران در تهران می باشد.

آدرس دفتر مرکزی: تهران – سعادت آباد

آدرس شعبه شهرستان: قم – عطاران

شماره تماس: ۰۲۱۲۸۴۲۹۸۴۹

 • شرکت عمران تکلار

یکی از بهترین شرکت های مهندسی عمران در تهران ، شرکت مهندسی عمران تکلار می باشد. بیش از 1390 واحد آپارتمانی و 20 ساختمان مسکونی توسط این شرکت که بیش از 40 سال تخصص موفق و ممتاز در صنعت ساختمان دارد اجرا شده است .

همچنین شرکت عمران تکلار با رعایت کیفیت قابل قبول در اجرای ساختمان ها و پیش بینی فضاهای سبز و عمومی مناسب، خود را به عنوان یکی از بهترین شرکت های عمرانی کشور مطرح کرده است.

آدرس: تهران – شهرک غرب – خیابان هرمزان – روبروی کوچه یازدهم – پلاک ۴۱

شماره تماس: ۰۲۱۸۸۰۹۸۳۶۹

ویژگی های بهترین شرکت مهندسی عمران در تهران :پ

تصویر ویژگی های بهترین شرکت مهندسی عمران در تهران

 1. داشتن نوآوری و خلاق بودن
 2. پذیرش ایده های جدید
 3. ارائه بهترین خدمات ممکن به مشتریان
 4. سرمایه گذاری در گسترش کسب و کار
 5. استفاده از یک برنامه برای پروژه ها و معاملات خود

وظایف یک مهندس عمران :

تصویر وظایف یک مهندس عمران

به عبارت ساده، کسانی که می سازند مهندس عمران هستند. یک معمار نقشه ها و طرح ها را ارائه می دهد، اما یک مهندس عمران است که قابلیت اجرای یک طرح را ارزیابی می کند، تنظیمات را انجام می دهد و در نهایت سازه را طراحی کرده و می سازد.

یک مهندس عمران می تواند در زمینه های مختلفی فعالیت کند. این زمینه ها عبارتند از:

 • طراحی و مشاوره:

مهندسین با تجربه کافی در زمینه پروژه های ساختمانی می توانند در زمینه طراحی پروژه های ساخت و ساز، خدمات مشاوره ای را برای گسترش و توسعه پروژه ارائه دهند.

 • پیمانکار پروژه:

پیمانکار پروژه رایج ترین فعالیت و کار برای مهندسین عمران است. هر مهندس فارغ از سطح تخصص می تواند به عنوان پیمانکار پروژه کار کند و درآمد کسب کند.

 • مهندس ناظر:

این حرفه در زیر چتر مهندسی عمران قرار می گیرد. در واقع، این جزء یکی از پرکاربردترین قسمت های کاری مهندسی عمران است. وظایف مهندس ناظر متعدد و جامع است. به طور کلی او باید نظارت بر کار و هماهنگی های لازم را انجام دهد.

مسئولیت ها و نقش مهندسان عمران :

تصویر مسئولیت ها و نقش مهندسان عمران

همانطور که قبلاً بیان کردیم، مهندسان عمران با گرایش های کاری مختلف برای پیشرفت بخش های مختلف پروژه با یکدیگر همکاری می کنند. این پروژه ها می تواند عمومی یا خصوصی باشد. به عبارت دیگر مدیریت، برنامه ریزی و سازماندهی و اجرای کارآمد انواع پروژه های عمرانی در راستای قوانین و مقررات و انجام آن در بازه های زمانی و بودجه تعیین شده بر عهده مهندسان عمران است.

اما به طور کلی می توان از دسته بندی های زیر برای گروه بندی مسئولیت های یک مهندس عمران برای پروژه استفاده کرد:

 • انجام تحقیقات فنی و تحلیل امکان سنجی پروژه
 • تهیه نقشه ها، تجزیه و تحلیل آنها و ارائه طرح های مورد نیاز برای اجرای پروژه
 • ارزیابی ارزش پروژه ها و هرگونه نگرانی بالقوه
 • تماس با عوامل پروژه، سایر مهندسان، پیمانکاران و معماران
 • اطمینان از رعایت قوانین و استانداردهای فنی و ایمنی پروژه ها
 • مدیریت بودجه و منابع برای پروژه ها
 • گزارش پروژه و تهیه مناقصه
 • ارزیابی اثرات زیست محیطی

شرایط کار برای مهندسان عمران :

تصویر شرایط کار برای مهندسان عمران

به طور کلی یک مهندس عمران به صورت تمام وقت کار می کند و نمیتوان انتظار داشت که همیشه به صورت نیمه وقت و یا ساعتی مشغول به کار باشد. از طرف دیگر، در صورت وجود هرگونه مشکل در اجرای پروژه، باید سریعاً از محل بازدید کرده و به موضوع رسیدگی کند.

توجه داشته باشید که زمانی که مهندس عمران مسئولیت پروژه ای را بر عهده می گیرد، موظف است آن را تا تاریخ و ساعتی که مشخص می کند، انجام دهد. همین موضوع باعث میشود تا در برخی از مواقع مجبور باشد برای اتمام کار پروژه در موعد مقرر در ساعات غیر اداری نیز مشغول به کار شود و فرقی نمیکند شرایط آب و هوایی چگونه باشد.

سخن پایانی:

در این مقاله به 5 مورد از بهترین شرکت های مهندسی عمران در تهران اشاره کردیم.

امروزه انتخاب بهترین شرکت مهندسی عمران و سطح تجربه مهندس عمران به دلیل اولویت قابل توجه استحکام برج‌ها، ساختمان‌های اداری، سازه‌های مسکونی و … از اهمیت بالایی برخوردار است.

بنابراین می توانید با استفاده از مطالب این مقاله، بهترین شرکت مهندسی عمران در تهران را انتخاب کنید.

تصویر بهترین شرکت مهندسی عمران در تهران

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا