شرکت های معماری

بهترین شرکت طراحی و اجرای ویلا در کرج ✔️【سال 1402】+ لیست 5 تایی

بهترین شرکت طراحی و اجرای ویلا در کرج

در این مقاله ابتدا به بررسی خدمات بهترین شرکت طراحی و اجرای ویلا در کرج و سپس به معرفی 5 تا از بهترین شرکت طراحی و اجرای ویلا در کرج به همراه مشخصات (شامل آدرس، تلفن و…) و پس از آن به تعریف طراحی ویلا، بررسی اصول، مراحل، نکات و عناصر حیاتی در طراحی و اجرای ویلا می پردازیم.

تصویر بهترین شرکت طراحی و اجرای ویلا در کرج

طراحی و اجرای ویلا مشابه سناریویی است که شما نوشتید. در رویاهای خود نقشه دلخواه دارید و ویلای خود را با تمام ظرافت و زیبایی که می توانید تصور کنید و همچنین با ایده آل ترین تمهیدات برای خود و خانواده و دوستانتان بسازید و آخر هفته های خود را در آنجا با عزیزتان بگذرانید. چه سناریوی خوبی…

اما کدام شرکت این سناریو را کارگردانی خواهد کرد؟ چه کسی افکار، رویاها و تصاویر ذهنی شما را به عینیت تبدیل می کند؟

ما در این مقاله به شما بهترین شرکت طراحی و اجرای ویلا در کرج را معرفی خواهیم کرد تا بیشترین راهنمایی و بهترین کارگردانی را داشته باشد.

طراحی ویلا چیست ؟

تصویر طراحی ویلا چیست

ویلا یک سازه لوکس و متفاوت است. این ویژگی ها در طراحی ویلا گنجانده شده است تا آن را از سایر سازه های مسکونی متمایز کند.

ویلا باید:

 • فضا و مساحت بزرگی داشته باشد.
 • نما و چشم اندازی خیره کننده داشته باشد.
 • نمای چهار طرفه داشته باشد، بنابراین هیچ سازه دیوار به دیوار در نزدیکی آن وجود نداشته باشد.
 • امکانات متمایز و متعددی داشته باشد.
 • فضای سبز یا باغ و همچنین محوطه تخصصی داشته باشد.
 • ویلاها طبقات زیادی ندارند زیرا ساختمان های بلندی نیستند.

بنابراین طراحی و اجرای ویلا با این ویژگی ها می تواند متمایز باشد. در صورت عدم وجود هر یک از این عناصر، ملک ارزش کمتر و قیمت پایینی خواهد داشت.

اصول طراحی ویلا :

تصویر اصول طراحی ویلا

 1. انتخاب و مشاهده زمینی که قرار است ویلا در آن ساخته شود با در نظر گرفتن جذابیت زیبایی شناسی منطقه اطراف.
 2. توجه به اقلیم و محیط ویلا
 3. توجه به تمایلات کارفرما و در نظر گرفتن اقامت دائم یا موقت در ویلا
 4. طراحی نقشه و پلان دقیق ساختمان و اخذ تاییدیه کارشناسی
 5. طراحی و معماری داخلی ویلا
 6. توجه و رعایت ضوابط و مقررات معماری
 7. توجه به مسائل اقتصادی و بودجه تعریف شده توسط کار فرما

معرفی بهترین شرکت طراحی و اجرای ویلا در کرج :

تصویر معرفی بهترین شرکت طراحی و اجرای ویلا در کرج

طراحی و اجرای ویلا نیاز به تخصص خاص و ذوق و سلیقه دارد. یک تیم شایسته باید یک ویلا را طراحی کند و ترجیحاً شرکت ها و تیم هایی انتخاب شوند که مسئولیت طراحی را به عهده گرفته و طرح خود را اجرا نمایند. بهترین شرکت های طراحی و اجرای ویلا، آنهایی هستند که می توانند یک پروژه را از ابتدا تا انتها تکمیل کنند. چون در مرحله طراحی اتفاقها و ایده هایی مطرح می شود که ممکن است شادی در اجرا امکان پذیر نباشد .

با 5 تا از بهترین شرکت طراحی و اجرای ویلا در کرج آشنا شوید:

استودیو معماری نکستا دیزاین

استودیو معماری نکستا دیزاین چندین سال است که به صورت حرفه ای در زمینه ی معماری با رویکردی نوین فعالیت می کند. در این راستا تیمی خلاق و جوان گرد آمدند تا معماری نوین و کارامد را به جامعه ارايه دهند و با ایجاد فضای معماری متناسب با فرهنگ و اصول معماری و در نظرگرفتن روانشناسی سلیقه کارفرمایان ،آثار مجللی خلق کند.نکستا دیزاین همواره در جستجوی ایده های نو و خلاقانه است تا طراحی داخلی و اجرای متمایز، همراه با صرفه جویی در هزینه ها را مطابق با نظر مشتری خود طراحی و فراهم آورد. این شرکت مجرب و قابل اعتماد یکی از بهترین شرکت های طراحی داخلی در ایران می باشد.

خدمات شرکت نکستا دیزاین در زمینه ی بازسازی ساختمان:

بازسازی و نوسازی مسکونی

نوسازی و بازسازی فضاهای تجاری

بازسازی فضاهای اداری

و تمامی پروژه هایی که نیاز به بازسازی و یا نوسازی دارند

دفتر مرکزی: تهران – سعادت آباد

دفتر البرز: کرج – عظیمیه

شعبه شهرستان: قم – عطاران

راه ارتباطی با تمام شعبات نکستا دیزاین فقط از طریق شماره زیر می‌باشد.

تلفن :  ۰۲۱۲۸۴۲۹۸۴۹

خدمات بهترین شرکت طراحی و اجرای ویلا در کرج چیست ؟

تصویر خدمات بهترین شرکت طراحی و اجرای ویلا در کرج چیست

 • پیگیری اخذ پروانه ساخت ویلا
 • طراحی نمای بیرونی و دکوراسیون داخلی ویلا
 • طراحی ساختمان ویلا، سیستم برق و سیستم های مکانیکی
 • کنترل و نظارت بر اجرای ساخت ویلا
 • تقویت و مقاوم سازی سازه های ویلا
 • بازسازی جدید ویلا
 • مشاوره و تهیه وسایل و تجهیزات داخلی برای ویلا
 • مشاوره و تهیه مصالح ساختمانی مناسب ویلا
 • مشاوره و اجرای هوشمند سازی ویلا و محوطه آن

مراحل طراحی و اجرای ویلا :

تصویر مراحل طراحی و اجرای ویلا

 • انتخاب سبک طراحی و اجرای ویلا

هنگام طراحی و اجرای ویلای خود به عنوان مالک ویلا، باید سبک مورد نظر خود را بررسی و انتخاب کنید. شما این امکان را دارید که این تصمیم را کاملا بر اساس سلایق خودتان یا با کمک بهترین شرکت طراحی و اجرای ویلا بگیرید.

حتما ضرورت دارد که یک سبک کلی و مشخصی را انتخاب کنید تا طراحی ویلا و بخش های مختلف آن بر اساس آن صورت بگیرد و در واقع یک انسجام و یکپارچگی ایجاد نماید.

سبک های مختلف طراحی و اجرای ویلا عبارتند از :

سبک مدرن

سبک کلاسیک

سبک نئوکلاسیک و…

این امکان وجود دارد که نتوانید انواع سبک ها را به طور موثری از هم تشخیص دهید. با این حال، با دیدن تصاویر ویلاهای مختلف، بدون شک سبک مورد علاقه و هماهنگ با سلیقه خود را پیدا خواهید کرد.

 • شرکت طراحی و اجرای ویلا را انتخاب کنید و طراحی را انجام دهید

یکی از حیاتی ترین کارهایی که نیاز به حساسیت و دقت فوق العاده دارد، همین مرحله است. شما کار طراحی و اجرای ویلای خود را به بهترین شرکت طراحی واجرای ویلا محول بسپارید.

نتیجه این است که آنها مسئول رساندن شما به ویلای دوست داشتنی ای هستند که می خواستید، و اگر بد انتخاب کنید، نتیجه آن چیزی که می خواهید نخواهد بود.

برای گرفتن بهترین تصمیم، تحقیقات خود را کامل کنید و به پروژه ها و کارهایی که آنها انجام داده اند توجه زیادی داشته باشید. شما می توانید با اطمینان از داشتن تجربه، دانش تخصصی و سابقه لازم، بهترین شرکت طراحی و اجرای ویلا را انتخاب کنید.

یک نکته:

سپردن کار طراحی و اجرای ویلا به بهترین شرکت های ویلاسازی می تواند منجر به صرفه جویی تا 40 درصد در کل هزینه ها و تا 60 درصد در زمان اتمام پروژه شود. باید بدانید که اگر خودتان قصد دارید ویلا بسازید و مراحل آن را مدیریت کنید، این کار بسیار پیچیده است و شما به عنوان فردی که تجربه ای در آن ندارید نمی توانید به نتیجه معقول و منطقی برسید.

 • گفتگو و ارتباط منطقی و موثر با شرکت طراحی و اجرای ویلا

قبل از شروع اجرای ویلا و تایید نهایی طراحی آن توسط شهرداری (چون پروانه ساخت بر اساس نقشه نهایی صادر می شود و قابل تغییر یا دست کاری نمی باشد) کلیه نکات، ویژگی ها، الزامات مورد نظر و ترجیحات خود را درطراحی ویلا اطلاع دهید.

ممکن است همه پیشنهادات شما در نظر گرفته نشود. با این حال، گفتن به آنها به شما امکان می دهد به درستی تعامل کنید، به یک اجماع مناسب دست پیدا کنید و از نتیجه خوشحال باشید.

نکات مهم در طراحی و اجرای ویلا :

تصویر نکات مهم در طراحی و اجرای ویلا

همیشه قبل از هر اقدامی باید از سازگاری متریال و طرح ویلایی که انتخاب کرده اید با آب و هوا مطمئن شوید.

در نتیجه، مشخص است که بررسی شهری که قصد طراحی و اجرای ویلای خود را در آن دارید و هم سبک آن، از جمله اینکه آیا ویلای ساحلی یا جنگلی خواهد بود، بسیار مهم است.

سقف های شیب دار که معمولاً از سفال تشکیل شده اند، یکی از نکات کلیدی هنگام طراحی و اجرای ویلا هستند. وجود بارندگی های طولانی و شدید باعث می شود که از پوشش و حفاظی برای ساختمان استفاده کنیم که رطوبت و آب به داخل نفوذ نکند که همین دلیل شیب دار بودن سقف ها می باشد.

نکته دیگر در طراحیو اجرای ویلا‌ ، ساختن و بنا کردن روی ارتفاع و فاصله از سطح زمین است. اجرای ویلا در ارتفاعی از سطح زمین از نفوذ رطوبت زمین به داخل سازه جلوگیری می کند.

انتخاب مصالحی که دارای حداقل ضریب انتقال حرارت هستند از دیگر نکاتی است که در طراحی و اجرای ویلا باید رعایت شود.

علاوه بر این، فونداسیون های فلزی باید با دقت و ظرافت بیشتری مورد استفاده قرار گیرد و رنگ آمیزی اولیه باید برای جلوگیری از زنگ زدگی انجام شود.

عناصر حیاتی که در طراحی و اجرای ویلا باید در نظر گرفته شود چیست ؟

تصویر عناصر حیاتی که در طراحی و اجرای ویلا باید در نظر گرفته شود چیست

تناسب بین طراحی داخلی ویلا و فضاهای بیرونی آن.

رنگهای مورد استفاده در ویلا باید یکدست و هماهنگ باشد.

استفاده از متریال، سبک های مختلف در و پنجره و سایر اجزای ویلا برای تکمیل و هماهنگی ظاهری طراحی و اجرای ویلا، زیبایی و جذابیت آن را افزایش می دهد.

استفاده بهینه و کارآمد از عناصری که در طراحی و اجرای ویلا و همچنین زیبایی و آسایش ویلا نقش بسزایی خواهند داشت (فضای سبز، پارکینگ، فضای باغ، محوطه ویلا، استخر، آبنما، غرفه).

توپوگرافی، عوارض زمین، درختان و گیاهان خاص،دسترسی ها، مرزهای زمین، عقب‌نشینی‌ها، سازه‌های مجاور، بادهای غالب، قوانین و مقررات سخت‌گیرانه ساختمانی، و جهت خورشید همگی عناصرمهم هستند.

در محوطه سازی ویلا، آشنایی با زمین و ترسیم نقشه آن

یک نقشه مفید می تواند به عنوان راهنمای محکمی برای طراحی و اجرای ویلا باشد. موقعیت مناظر مناسب و همچنین محدودیت های زمین، ساختمان ها، درختان، گل ها و گیاهان، معابر، طراحی قسمت های بیرونی و وسایل موجود در آن، مانند میزهای غذاخوری، فواره ها، آلاچیق ها، تاب ها یا پانل های آویزان. تعیین جهت وزش باد نیز همگی از عناصری می باشند که می بایست در ترسیم نقشه و طراحی و اجرای ویلا مورد توجه قرار گیرد.

سخن پایانی:

یکی از مهمترین مراحل اجرای ویلا، طراحی ویلا است که همه چیز مطابق با آن و با نوع سبک و جزئیات آن ساخته می شود و حتی کارهای تکمیلی مانند دکوراسیون داخلی مطابق با نوع سبک طراحی و اجرای ویلا انجام می شود. بنابراین یکی از حساس ترین وظایفی که هر مالک و کارفرما باید به آن توجه کند، انتخاب بهترین طراحی و بهترین شرکت طراحی و اجرای ویلا است.

تصویر معماری داخلی و‌اجرای ویلا درکرج

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا