شرکت های معماری

بهترین شرکت طراحی نما ساختمان + 【لیست 10 تایی】🏢

معرفی بهترین شرکت های طراحی نما ساختمان

در این مقاله ابتدا به بررسی ویژگی ها و راه های انتخاب بهترین شرکت طراحی نما بعلاوه معرفی 10 تا از بهترین شرکت های طراحی نما ساختمان در ایران به همراه مشخصات(شامل آدرس،تلفن و…) و در ادامه به تعریفی از طراحی نما و نکات و اصول مهم و اساسی مربوط به آن می پردازیم.

از نظر معماری، نمای ساختمان یکی از مهم ترین اجزای بیرونی است، زیرا یک نمای خوب طراحی شده می تواند ساختار کلی ساختمان را مشخص کند، تعامل بین ساختمان و محیط اطراف آن را تقویت کند، و در برخی شرایط، ارزش های اساسی یک ساختمان را برجسته کند.

طراحی نما چیست؟

تصویر طراحی نما چیست

خدمات طراحی نما پس از گفتگو با کارفرما در بهترین شرکت طراحی نما شروع می شود. برای اینکه طرح قابل اجرا و متناسب با سازه باشد، بهترین شرکت طراحی نما باید طراحی را مطابق با دستورالعمل ها و دستورالعمل ها در مدت زمان معقول انجام دهد. اگر طرحی کاربردی نباشد، هیچ هدفی ندارد.

یک عنصر اساسی اساسی در ساخت و ساز ساختمان، نما است. در مورد طراحی، ساخت و اجرا، دیدگاه های مختلفی وجود دارد. نمای ساختمان بیرون آن است. نما دارای ستون ها و عناصر دیگر است. ساختار ساختمان و خطوط عمودی و افقی به عنوان ستون ها و طرح های در و پنجره به عنوان اجزای آن عمل می کنند.

امروزه متخصصان و مهندسان زبردست ایرانی در تأسیس برترین و بهترین شرکت در صنعت نمای ساختمان پیشتاز هستند.

دیدگاه ها به دلایل متعددی اهمیت دارند. از سوی دیگر، نمای ساختمان به عنوان تکیه گاه اصلی ساختاری آن عمل می کند. نما هم به معرفی و دفاع از ساختمان کمک می کند و هم از جهات دیگر به محیط شهری کمک می کند. بنا در معماری تاریخی اهدافی بیش از حفظ امنیت مردم دارد. به عنوان مثال، سبک معماری ایرانی آمود که با گچ، سنگ، آجرکاری و کاشی تزیین شده است، از ارزش هنری بالایی برخوردار است.

اهمیت معماری در طراحی نما

تصویر اهمیت معماری در طراحی نما

بیایید به تصویری از آنچه که یک محصول را از دیگران متمایز می کند نگاه کنیم. عملکرد، ظاهر، مناسب بودن، رفتار در زمینه و بسیاری عوامل دیگر. نمای ساختمان یا طراحی آن از این نظر مشابه است. هدف آن این است که شخصیتی خاص داشته باشد، به طور ایده آل در یک محیط خاص قرار گیرد و به عنوان یک مانع بیرونی بین درون و بیرون عمل کند.

طراحی نمای ساختمان به چند دلیل حیاتی است

 1. محافظت در برابر تأثیرات خارجی
 2. ارزش افزوده و هویت
 3. تهویه طبیعی و عایق صوتی
 4. بهره وری انرژی
 5. ایجاد حس آرامش و رفاه

بهترین شرکت های طراحی نمای ساختمان در ایران

تصویر بهترین شرکت های طراحی نمای ساختمان در ایران

کسب و کارهای ساختمانی که در نماها تخصص دارند باید طیف وسیعی از خدمات را به مشتریان خود ارائه دهند. یکی از کارهایی که توسط گروه معماری در بهترین شرکت های طراحی نما ساختمان انجام می شود، آنالیز شیشه است. به این صورت که واحد معماری پس از اطلاع از خواص حرارتی و سرمایشی شیشه و دریافت راهنمایی از کارفرما یا طراح نما در خصوص مواردی مانند رنگ و نمای نمای شیشه و در نهایت یکپارچگی آن ها، مشخصات شیشه پیشنهادی را به کارفرما ارائه می کند.

10 تا از بهترین شرکت های طراحی نما ساختمان در ایران را بشناسید

استودیو معماری نکستا دیزاین (از بهترین دفاتر طراحی و اجرای نما در تهران و ایران است.)

تصویر استودیو معماری نکستا دیزاین

استودیو معماری نکستا دیزاین چندین سال است که به صورت حرفه ای در زمینه ی معماری و طراحی نما با رویکردی نوین فعالیت می کند. در این راستا تیمی خلاق و جوان گرد آمدند تا معماری نوین و کارامد را به جامعه ارايه دهند و با ایجاد فضای معماری متناسب با فرهنگ و اصول معماری و در نظرگرفتن روانشناسی سلیقه کارفرمایان، آثار مجللی خلق کند. نکستا دیزاین همواره در جستجوی ایده های نو و خلاقانه است تا طراحی نما و اجرای متمایز، همراه با صرفه جویی در هزینه ها را مطابق با نظر مشتری خود طراحی و فراهم آورد. این شرکت مجرب و قابل اعتماد یکی از بهترین شرکت های طراحی داخلی در ایران می باشد.

فعالیت نکستا دیزاین در زمینه ی طراحی نما:

طراحی و اجرای نمای ساختمان های کلاسیک و مدرن

طراحی و اجرای نمای مجتمع مسکونی ، اداری ، صنعتی

طراحی و اجرای نمای خانه های ویلایی

و دیگر خدمات معماری

دفتر مرکزی: تهران – سعادت آباد

شعبه شهرستان: قم – عطاران

تلفن :  ۰۲۱۲۸۴۲۹۸۴۹

 • شرکت ایناب : طراح و مجری نماهای نوین ساختمان

گروه ایناب از سال 1365 به طور فعال در زمینه برنامه ریزی و ساخت نمای جدید ساختمان فعالیت داشته است. در حال حاضر مدرن ترین مصالح نمای ساختمان شامل بتن اکسپوز و gfrc توسط این شرکت تولید می شود.

مشهد: بلوار پیروزی-روبروی پیروزی 35

تلفن:   05142222550

 • شرکت طراحی نما دیزاین

نما دیزاین یکی از بهترین  شرکت های طراحی نما ساختمان در ایران، بیش از ده سال است که فعالیت دارد و پروژه های متعددی را با موفقیت به پایان رسانده است. تیم طراحی نما گروهی از متخصصان واجد شرایط است که به طور متمرکز در زمینه طراحی و کاربرد نمای ساختمان در سبک های کاربردی مختلف به ویژه سیستم های نمای خشک همکاری می کنند.

شرکت طراحی نما دیزاین از زمان آغاز به کار رسمی خود در فوریه 2019، 42 پروژه تجاری، اداری و مسکونی را با موفقیت به پایان رسانده است.

آدرس: تهران، شهرک غرب، خیابان درختی، خیابان فخار مقدم، پامچال یکم، پلاک ۳، طبقه دوم

تلفن: ۰۲۱-۹۱۳۰۶۴۶۹

 • شرکت طراحی تهران دیزاین سنتر

شرکت طراحی تهران دیزاین سنتر مجموعه ای است در زمینه های معماری، نوآوری و طراحی نما. به نظر این شرکت انسان ها بسیار مهم هستند و کار طراحی باید با در نظر گرفتن آنها انجام شود. مشتریان در مرکز تمرکز هستند. افرادی که قرار است محیط هایی را که ما می سازیم اشغال کنند و در آنجا زندگی کنند، دوست داشته باشند و شاد باشند.

برای ایجاد محیطی که نیازهای مشتری را برآورده کند، ابتدا تلاش می کنند تا آنها را درک کنند. در نتیجه، ممکن است در مرحله طراحی خانه با هر یک از اعضای خانواده مشورت کنند تا فضاهایی متناسب با شخصیت و ترجیحات آنها ایجاد کنند.

از سوی دیگر، برای ابتکارات مربوط به مشاغل، گام اولیه ما درک نام تجاری و شرکت شما است. نظر ما این است که هویت تجاری شما باید در فضاهای اداری و خرده فروشی شما منعکس شود. بنابراین، اولین قدم در طراحی نما، شناخت برند شماست. ویژگی های برتر شرکت طراحی تهران دیزاین سنتر باعث شده یکی از بهترین شرکت های طراحی نما ساختمان شناخته شود.

تهران، خیابان دولت، خیابان نعمتی، کوچه هجدهم پلاک ۱۱، واحد ۱

تلفن: ۲۶۶۰۳۱۴۴ ۰۲۱

 • شرکت طراحی داخلی آچیلان دکور

شرکت آچیلان دکور بیش از ده سال است که در زمینه طراحی نمای انواع اماکن اداری، مسکونی و بهداشتی فعالیت دارد. این سازمان برای کلیه امور طراحی داخلی، نظارت بر پروژه، اجرای پروژه، طراحی نما و بازسازی با بالاترین کیفیت کار را در اختیار شما قرار می دهد. گروه فنی مهندسی دکور آچیلان با بهره گیری از مهندسین زبده در زمینه طراحی توانسته است از سال 1390 نامی استوار در عرصه ساختمان برای خود دست و پا کند.

حوزه فعالیت این شرکت: طـراحـی نما، نـظـارت بر پروژه، اجـرای پروژه ، بازسازی.

آدرس: شهرک غرب, بلوار دادمان, خیابان جلیلوند جنوبی, کوچه سوم غربی, پلاک۱۷

 • شرکت طراحی آوان دیزاین

گروه تخصصی آوان دیزاین با کمک معماران و تیم اجرایی خود از سال 1394 توانسته است پروژه ها و رویدادهای جدیدی را در بخش نما ساختمان توسعه دهد.

این تیم با تکیه بر هوش تجاری مدیران خود و تخصص آنها در زمینه ساخت و اجرا بهترین طرح را متناسب با بودجه شما و جذاب ترین فضا را مطابق با سلیقه شما اجرا می کند.

صنایع ساختمان و طراحی توسط متخصصان و مشاغل متعددی پر شده است. با استفاده از تخصص، تجربه و تیمی از متخصصان، تلاش کرده‌اند تا پروژه شما را در سریع‌ترین زمان ممکن و موثر اجرا کنند و  در تمام مراحل طراحی و اجرای نما همراه مشتری خود هستند.

 • شرکت مهندسی آرین پاراکس

شرکت آرین پاراکس یکی از بهترین شرکت های طراحی نما ساختمان در تهران بیش از 12 سال است که در طراحی دکوراسیون داخلی و طراحی نما تخصص دارد.

شرکت مهندسی معماران آرین پاراکس با شروع فعالیت خود بر آن شد تا با استفاده از مفاهیم معماری و طراحی شهری، سطح طراحی و اجرا را بالا ببرد. برای هموطنان عزیز، بخش های اداری، تجاری، فرهنگی، تفریحی، اقامتی، درمانی و … آماده ایجاد محیطی دوست داشتنی و انسان محور است. علاوه بر این، این تجارت آماده ارائه خدمات مهندسی اضافی مانند محاسبات برای سیستم های الکتریکی، مکانیکی و سازه ای است.

آدرس : تهران – هروی خیابان وفامنش نبش خیابان آزادی ساختمان ایلیا (پلاک 62 ) واحد 8

تلفن :26375718- 26375351

 • شرکت طراحی دکو طرح

دکو طرح، یکی از بهترین شرکت معماری و طراحی نما در تهران، ساختمان ها و نمای آنها را مطابق با نیاز مخاطبان و مقررات نظام مهندسی طراحی می کند. بدینوسیله اعلام می داریم که در طول سالیان مذکور، کارفرمایان عزیز با در اختیار داشتن و بکارگیری نیروهای ماهر و آگاه در تمامی ابعاد ساختمانی در خدمت شما بوده و این اطمینان را به شما می دهد که بتوانید پروژه های خود را با خیال راحت به اتمام برسانید.

شرکت معماری و دکوراسیون داخلی دکو طرح در سال 2009 تاسیس شد و در ابتدا بر معماری و شهرسازی تمرکز داشت. تا به امروز، ما این امتیاز را داشته ایم که تعدادی از پروژه ها را در زمینه های طراحی، دکوراسیون داخلی، نما، روف گاردن، بازسازی و غیره با موفقیت به پایان برسانیم. ما آرزوی کسب احترام و قدردانی کارفرمایان گرامی را داریم.

آدرس شعبه یک : تهران، لواسان ، بلوار امام ، ساختمان ایلیا پلاک ۹۸۶ طبقه سوم واحد ۱۰۷

آدرس شعبه دو : سعادت آباد ، سرو غربی، پلاک ۷۷ واحد ۱۰۷

تلفن ۰۲۱۲۶۵۴۹۱۷۳

 • شرکت طراحی رگا

گروه مهندسی رگا با همکاری برترین متخصصان مهندسی و اجرای ساختمان در سال 1391 شروع به کار کرد و در طول تلاش های حرفه ای خود موفق به طراحی و اجرای تعدادی از نمای ساختمان ها و فضاهای قیمتی گردیده است. در گروه مهندسی رگا، ماموریت ما همیشه ترکیب هنرهای زیبای طراحی با اجرای مهندسی برای ارتقای کیفیت فضاهای زندگی و کار برای شهروندان بوده است.

آدرس :تهران، خیابان دولت، بعد از سنجابی، پلاک 380، طبقه 4، واحد 16

تلفن: 02128423452

نحوه انتخاب بهترین شرکت طراحی نما

تصویر نحوه انتخاب بهترین شرکت طراحی نما

طراحی نمای ساختمان یکی از مهمترین جنبه های طراحی و معماری است. در مناطق مختلف کشورمان در طراحی نمای ساختمان مشکلات متعددی وجود دارد. قبل از پرداختن به طراحی نما، یک معمار یا طراح در بهترین شرکت طراحی نما باید تلاش کند تا در تعدادی از زمینه های معماری و مطالعات آن به یک مرجع تبدیل شود.

 • دانش شرکت طراحی نما

یک شرکت طراحی نما خوب باید طراحانی با دانش بالا داشته باشد. هر جنبه عمده ای از کسب و کار تحت تاثیر این مشکل است. از آنجایی که طراحان و معماران شرکت با آخرین پیشرفت های تکنولوژی و ساختمان آشنا هستند، از سختی ها و محدودیت ها آگاه هستند و می توانند بهترین طرح ها را به مشتری ارائه دهند.

 • طراحی نما برای محیط شرکت طراحی نما

اولین کلمه در یک شرکت طراحی نما، اقلیم است. آگاهی از آب و هوای محل ساخت و ساز و استانداردهای نمای ساختمان که مستقیماً تحت تأثیر آن است. امکانات رفاهی ساختمان مانند انواع مختلف سیستم های گرمایش و سرمایش باید در طول فرآیند کلی طراحی قبل از تعیین محل دقیق آنها در نما یا سقف انتخاب شوند. نوع سقف، سایه بان های نما و غیره همگی بر اساس اقلیم محلی انتخاب می شوند.

 • انتخاب متریال نما

تصویر انتخاب متریال نما

توصیه می شود مصالحی را برای نما انتخاب کنید که با آب و هوای محلی مناسب باشد. علاوه بر این، طراحان و معماران به طور مداوم استفاده از مواد سازگار با محیط زیست را در اولویت قرار می دهند. با توجه به اینکه در معرض بیشترین آسیب زیست محیطی قرار خواهند گرفت، مصالح به کار رفته در نما باید بادوام و باکیفیت باشند.اگر یک طراح یا معمار درکی جامع و جاری از مواد داشته باشد، موفق خواهد بود.

 • با توجه به منطقه محلی و محیط شهری

شهرداری هر منطقه طرح هایی را می پذیرد که با محیط شهری کار کنند. نمای ساختمان ها به طور کامل نحوه ظاهر شهر ما را تعیین می کند. در نتیجه، تاثیر زیبایی شناختی هر ساخت و ساز بسیار مهم است. بهترین شرکت طراحی نما موظف است برای ساخت نمای مناسب و هماهنگ در این زمینه مطالعه کند، حتی اگر شهر یا منطقه ای فاقد استانداردهای نما برای سازگاری با محیط منطقه باشد. برای جلوگیری از قرار گرفتن در معرض آلودگی بصری.

 • نور کافی

تصویر نور کافی

نمای ساختمان ها را می توان هم در روز و هم در شب دید و بر منظره شهر افزوده است. در نتیجه، ما باید بدانیم که چگونه از نور خاص برای ایجاد نمای مناسب استفاده کنیم. بنابراین یک طراح در بهترین شرکت طراحی نما باید در مورد نور و روشنایی آگاه باشد. چون به موضوع طراحی نما مربوط می شود و باید مورد توجه قرار گیرد.

 • درک ساختاری کافی

برای طراحی نمای خود، مشاغل معروف را با مهندسان و معماران ماهر استخدام کنید. فقط عوامل ذکر شده برای طراحی نما کافی نیست. همچنین، یک طراح باید درک سازه ای داشته باشد، و بهتر است یک مهندس عمران یا سازه پس از تکمیل طرح، آن را تأیید کند. از آنجایی که برای ایجاد بهترین جایگزین بدون هیچ مشکلی نیاز به مشاوره است، باید با توجه به وزن نما، همسویی هر متریال با یکدیگر و همچنین نحوه اجرای ساخت آن، مشاوره انجام شود. در نتیجه، نمی توانید از داشتن ظاهری دوست داشتنی صرف نظر کنید.

 • طراحی نما در حد بودجه کارفرما

بودجه کلی کارفرما یکی از امکاناتی است که در شرکت طراحی نما ارائه می شود. شرکتی مناسب است که می تواند طرح های مناسبی را برای رنج قیمت های مختلف (مقرون به صرفه) ارائه دهد. بنابراین، در نظر گرفتن این جنبه در هنگام انتخاب بهترین شرکت برای طراحی نما بسیار مهم است.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا