دکوراسیون

دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک و نکات مهم آن

دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک

از آنجایی که آشپزخانه جایی است که خانواده بیشترین زمان خود را در آنجا سپری می کنند، مهم است که در طراحی این فضا به راحتی، زیبایی و عملکرد نیز توجه شود. مردم از هر ملیتی و در هر دوره‌ای می توانند به راحتی با سبک جاودانه دکوراسیون کلاسیک ارتباط برقرار کنند. به همین دلیل، انتخاب یک دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک یک تصمیم ساده اما زیرکانه است، زیرا می تواند فضایی شیک و مفید برای شما فراهم کند.

دکوراسیون آشپزخانه و نکات مهم

دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک :

آشپزخانه کلاسیک دارای طراحی منحصر به فردی است که باعث می شود فضای داخلی آشپزخانه فوق العاده دوست داشتنی، اشرافی و باشکوه به نظر برسد. همچنین از رنگ های روشن و شاد مانند سفید، کرم، خاکستری و هم از رنگ های تیره مانند خاکستری، قهوه ای و مشکی استفاده می شود.

دکوراسیون آشپزخانه چیست

استفاده از کابینت‌های شیک و لوکس ساخته شده از چوب با درها و نمای حکاکی شده زیبا، واضح‌ترین نشانه آن است.

ویژگی های دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک :

ویژگی های دکوراسیون

 • دکوراسیون آشپزخانه های کلاسیک مجلل و شلوغ هستند.
 • استفاده ویتزین های بلند در آشپزخانه کلاسیک
 • فقط از رنگ های مات استفاده می شود.
 • از منابع بزرگ نور مانند لوسترها استفاده می شود.
 • نمای چوبی را می توان با اتخاذ سبک کلاسیک در دکوراسیون آشپزخانه نشان داد.
 • سقف با الوار های چوبی و آویز ها و یا کنده کاری های طراحی شده پوشیده شده است.
 • بیشتر از گاز های پایه دار و یا به اصطلاح اجاق گاز ها استفاده می شود.
 • رنگ های غالب اکسسوری هایی که در دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک استفاده می شوند برنز، سفید و مسی هستند.
 • از هود های مخفی استفاده می شود.
 • ریشه های تاریخی سبک کلاسیک تضمین می کند که همیشه دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک مد خواهد بود.
 • در دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک ارتفاع سقف مهم است. چرا که براي طراحي اصولي در دکوراسیون به سبک کلاسیک، بهتر است ارتفاع سقف بلند باشد.

نکات مهم در دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک :

نکات مهم دکوراسیون آشپزخانه

 • خطوط صاف

خطوط صاف و اشکال هندسی منظم، سبک کلاسیک را تعریف می کند. در دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک، چیدمان های خطی و گاهاً L شکل معمول هستند.

 • ارتباط با طبیعت

طبیعت و سبک کلاسیک به خوبی با هم کنار می‌آیند و در بسیاری از موارد از مصالح طبیعی یا تقلیدی و الهامی دقیق از طرح طبیعی استفاده می شود. از جمله مواردی که اغلب مورد استفاده قرار می گیرد، چوب و سنگ های طبیعی هستند. چوب بلوط، سرو، گردو و گیلاس معمولاً برای نمای مبلمان سبک کلاسیک استفاده می شود، اما از آنجایی که این کار گران است، می توانید برای کاهش هزینه از طرح های مشابه تقلید کنید. این کار باعث می شود هر موقع آشپزخانه جذابیت ظاهری خودش رو از دست داد، به راحتی می توان آن را بازسازی کرد.

 • رنگ مناسب در دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک

دکوراسیون آشپزخانه‌های کلاسیک اغلب دارای طرح‌های تک رنگ هستند و عناصر مختلفی با استفاده از رنگ‌های مختلف از همان رنگ تولید می‌شوند. کرم روشن تا قهوه ای تیره طیف رنگی رایج برای کابینت ها و سایر وسایل در دکوراسیون آشپزخانه‌های کلاسیک است و دستگیره ها معمولاً از برنز یا طلایی ساخته می شوند.

 • دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک روشن

آشپزخانه کلاسیک روشن

این راه حل همیشه بهترین گزینه است زیرا هیچ وقت از مد نمیفتد. آشپزخانه های کلاسیک سفید بسیار غیر معمول هستند زیرا فاقد نمود طبیعی است که ذات سبک کلاسیک به حساب می آید. بهتر است از رنگ های پاستلی استفاده شود. وانیلی یا کاراملی، شیری، کرم، گندمی و … می توانند انتخاب رنگ های ایده آل برای یک دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک روشن باشند. در سبک کلاسیک کمتر با رنگ های آبی کم رنگ یا صورتی مواجه می شویم. مزیت رنگ های پاستلی این است که به خوبی با یکدیگر هماهنگ می شوند و مکمل یکدیگر هستند.

این نکته را به خاطر داشته باشید که استفاده از رنگ های روشن،فضا را دلبازتر و بزرگ تر نشان می دهد. بنابراین، استفاده از طرح رنگ روشن در آشپزخانه های کوچک ترجیح داده می شود. از طرفی ترجیحاً در فضاهای بزرگ از طیف تیره تری استفاده کنید تا به اصطلاح فضا در چشمان شما جمع شود.

 • دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک تیره

دکوراسیون کلاسیک تیره

در بین رنگ‌های تیره، قهوه‌ای بیشتر در دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک تیره استفاده می شود. اما در دکوراسیون آشپزخانه های کلاسیک سنتی تیره علاوه بر رنگ قهوه ای از رنگ های خاکستری و آبی تیره نیز استفاده می شود. استفاده از رنگ مشکی نیز امکان پذیر است، اما باید آن را با رنگ های دیگر ترکیب کنید. زیرا زمانی که به تنهایی استفاده می شود چندان مفید و جذاب نیست. مشکی همچنین یک اثر را از یک سبک کلاسیک به سبک گوتیک تبدیل می کند.

به طور کلی، رنگ های تیره گزینه بسیار مناسبی برای دکوراسیون کلاسیک به نظر می رسند، زیرا فواید زیادی دارند و بی شک طیف رنگی شیکی هستند.

این نکته را اضافه کنیم که شما در انتخاب رنگ خود محدودیتی ندارید و می توانید از رنگ های متضاد استفاده کنید، اما بهتر است جزئیات را خیلی روشن درنظر نگیرید تا از ایده و هدف اصلی دور نشوید. به عنوان مثال، یکی از محبوب ترین ترکیب رنگ ها در سبک کلاسیک، ترکیب رنگ های بژ و قهوه ای است. این ترکیب در طول تاریخ به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفته است و حتی می توان از آن برای ایجاد انواع طرح های چشم نواز با ترکیب تناژهای مختلف این دو رنگ استفاده کرد.

 • توجه به نورپردازی در دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک

نورپردازی آشپزخانه

نور یکی از اجزای اصلی در دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک است. یکی از نکات اساسی و مهم طراحی که باعث افزایش جلوه محیط می شود نورپردازی است. توجه داشته باشید که نورپردازی کلاسیک با نورپردازی مدرن متفاوت است و نقطه عطف نورپردازی کلاسیک استفاده از لوسترهای شیک و بزرگ و نورهای خطی برای روشنایی عمومی است. بسته به جنس و طراحی کابینت خود می توانید بین نور یخی و آفتابی یکی را انتخاب کنید.

لوسترهای بزرگ و مجلل با در نظر گرفتن اندازه فضا می توانند بسیار جذاب باشند. علاوه بر این، می‌توانید سقف خانه را در صورت کوتاه بودن، بالا ببرید تا به دلباز شدن فضا کمک کنید. روی کانترهای آشپزخانه نیز می توانید خطوط نور را طرح ریزی کرده و از آنها استفاده کنید.

 • کفپوش مناسب در دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک

کفپوش مناسب آشپزخانه

اگرچه استفاده از کفپوش‌ها این روزها رواج زیادی پیدا کرده ، اما این کار باید بر اساس اصول خاصی باشد و با سبکی که انتخاب کرده اید مطابقت داشته باشد. برخی از افراد هنگام دکوراسیون آشپزخانه های کلاسیک، استفاده از کفپوش هایی با طرح های چوبی را انتخاب می کنند. همچنین اگر دوست دارید فضا را بزرگ‌تر و دلبازتر نشان دهید از کفپوش‌های رنگ روشن به خصوص سفید استفاده کنید.

در این سبک می توانید از کاشی های لبه دار، براق، دست ساز، ماشینی یا حتی سنگ مرمر استفاده کنید. هر یک از این طرح ها می توانند زیبایی و جذابیت فضا را به میزان قابل توجهی بهبود بخشند. البته، اگر به طرح های پیچیده تری علاقه دارید، کاشی های ۴*۲ یا ۶*۲ یا ۸*۲ بهترین گزینه برای شما هستند و فضا را به میزان قابل توجهی تغییر می دهند.

 • اهمیت کابینت در دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک

اهمیت کابینت در دکوراسیون

کابینت به عنوان یکی از مهم ترین لوازم آشپزخانه محسوب می شود و تاثیر بسزایی در زیبایی محیط دارد. اگر کابینت با سبک انتخابی شما مطابقت نداشته باشد، آشپزخانه شما ظاهری متمایز نخواهد داشت. به خاطر داشته باشید که کابینت در دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک از چوب های محکم و طبیعی مانند افرا، راش و گردو ساخته می شود که وجود تراش‌ها و حکاکی روی چوب کابینت برای این سبک کار ضروری است و فضایی مجلل و دیدنی ایجاد می کند.

فراموش نکنید که علاوه بر جنس و طرح کابینت‌، باید در انتخاب رنگ آن نیز دقت کافی را داشته باشید. کابینت های کلاسیک می توانند به رنگ سفید یا طرح چوب طبیعی باشند. با این حال، کابینت های سفید در سال های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده اند و توانسته اند جایگاه خود را در بین افراد حفظ کنند. به یاد داشته باشید که اگر می خواهید یک کابینت کلاسیک داشته باشید، اجزای خاصی از طراحی دکوراسیون باید در نظر گرفته شود. به عنوان مثال، سعی کنید دستگیره های شیک و مجلل را به جای دستگیره های ساده انتخاب کنید.

 • اهمیت جزیره در دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک

اهمیت جزیره در دکوراسیون

جزیره، کابینتی مجزا از دیگر کابینت‌های آشپزخانه، چیزی شبیه کابینت اپن است که به تنهایی ظاهر آشپزخانه را به میزان قابل توجهی بهبود می بخشد. استفاده مناسب از جزیره می تواند عظمت، شکوه و زیبایی آشپزخانه شما را افزایش دهد. جزایر کلاسیک معمولاً از چوب طبیعی ساخته می شوند و به رنگ سفید یا رنگ چوب است. جزایر دارای سبک‌ها و طرح‌های مختلفی هستند، بنابراین می‌توانید یکی را انتخاب کنید که مطابق با ترجیحات شما باشد. می توانید روی جزیره سینک ظرفشویی یا اجاق گاز نصب کنید و یا حتی می توانید از جزیره به عنوان میز ناهارخوری و غیره استفاده کنید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا