دکوراسیون

ایده های زیبا و جذاب برای اتاق خواب ⚜️

ایده های زیبا و جذاب برای اتاق خواب

اتاق خواب یکی از مهم ترین اتاق های خانه شماست، بنابراین نیاز به تزئین دارد. داشتن یک مکان راحت و دلپذیر برای استراحت پس از یک روز کاری طولانی و با تعهدات خانوادگی بسیار مهمتر از هر چیز دیگری خواهد بود. در این مقاله با 13 تا از ایده های زیبا و جذاب برای اتاق خواب آشنا میشوید.

یک اتاق خواب فوق العاده تنها با وسایل اولیه و ضروری تکمیل نمی‌شود. بدون تزئینات جذاب و زیبا برای اتاق خواب، یک فضای بدون شک کسل کننده خواهد شد.

خبر خوب این است که ما در این مقاله ایده های زیبا، جذاب، دوست داشتنی و مقرون به صرفه برای اتاق خواب را ارائه خواهیم کرد. پس تا پایان با ما همراه باشید.

تعریف اتاق خواب :

تصویر تعریف اتاق خواب

اتاق خواب به یک فضای خصوصی محصوری در یک خانه، عمارت، قصر، آپارتمان و… گفته می‌شود که افراد برای خواب شب یا استراحت در روز، ازآنجا استفاده میکنند.

13 ایده زیبا و جذاب برای اتاق خواب :

در بخش زیر چند ایده زیبا و جذاب برای اتاق خواب به شما ارائه می دهیم:

 1. استفاده از رنگ های جدید و منحصر به فرد برای اتاق خواب

تصویر استفاده از رنگ های جدید و منحصر به فرد برای اتاق خواب

تغییر رنگ احتمالاً بهترین ایده برای اتاق خواب است! وقتی صبح از خواب بیدار می شوید و به دنبال تغییر و تحول در زندگی خود هستید، یک ترکیب رنگ جدید و متفاوت می تواند علاوه بر بهبود روحیه و تغییر دکوراسیون به شما کمک کند احساس کنید در یک فضا و محیط جدید هستید. اگر نمی خواهید دیوارهای اتاق را با رنگ جدیدی رنگ آمیزی کنید، از کاغذ و مقوای رنگارنگ برای پوشاندن قسمت هایی از دیوار استفاده کنید. به عنوان مثال، می‌توانید از کاغذهای رنگی برای ایجاد مثلث‌های ریز زیادی استفاده کنید و از آنها برای تزئین اتاق خواب استفاده کنید.

 1. استفاده از پارچه های کوچک و بی استفاده

تصویر استفاده از پارچه های کوچک و بی استفاده

یکی از پرکاربردترین متریال ها در اتاق خواب پارچه است، بنابراین هرگونه تغییر در آنها تاثیر زیادی در آنجا خواهد داشت. اگر در رشته خیاطی تخصص داشته باشید، می توانید کارهای زیادی انجام دهید. در اینجا چند پیشنهاد برای استفاده از پارچه به عنوان دکوراسیون اتاق خواب آورده شده است:

 • برای ایجاد تنوع، می‌توانید در صورتی که پرده اضافی در خانه دارید، پرده اتاق خواب را عوض کنید،یا با استفاده از پارچه ای که قیمت مناسبی دارند یک پرده جدید بدوزید. اگر فرش، روتختی و پرده ها همگی طرح و رنگ مشابه داشته باشند، اتاق خواب شما انسجام و وحدت خاصی خواهد داشت. اگر از طراحی شلوغ و پر جنب و جوش استفاده می کنید، سایر عناصر اتاق را با طرح ساده و رنگ های ایده آل خنثی انتخاب کنید.
 • همچنین، یکی از روش‌های ابداعی برای استفاده از وسایل دور ریختنی در اتاق، دوختن 40 تکه پارچه برای روکش بالش، کوسن، رومیزی یا روتختی است. الگوی چهل تکه یکی از هنرهای ایرانی است و گزینه ای فوق العاده برای اتاق خواب است.
 • اگر کمی خلاقیت دارید، می توانید از مجموعه پارچه های رنگی خود برای ایجاد یک نقاشی دیواری استفاده کنید که می توانید آن را قاب کنید و روی دیوار آویزان کنید.
 1. نبوغ در استفاده از حروف به شکل تابلو برای اتاق خواب

تصویر نبوغ در استفاده از حروف به شکل تابلو برای اتاق خواب

هر اتاقی با لوازم و وسایل تزئینی آشفته می شود. برای تغییر طراحی اتاق خواب با لوازم دکوری ویژه و منحصر به فردی ، تابلوهایی را انتخاب کنید که حروف نام شما، نام همسر و فرزندتان را نشان دهد. این مدل تابلو مخصوص شما ساخته شده است و ساخت آن با یونولیت، خاک رس، فوم، مقوا و خمیرهای مختلف ساده است.فقط کافی است از کمی تخیل استفاده کنید.

 1. وسایل اتاق خواب را بازسازی کنید.

تزیین وسایل یکی دیگر از ایده های زیبا و جذاب اتاق خواب است. وسایلی را که به تعمیرات جزئی نیاز دارند، تعمیر کنید. به عنوان مثال، برای نوکردن ظاهر دراور چوبی­تان، از واکس چوبی مناسب استفاده کنید. یا اگر قفل کمد شما برای مدتی خراب شده است، آن را به سرعت تعمیر کنید تا فضا را مرتب کنید. شاید بتوانید رنگ پریدگی سایر وسایل مانند کشوها، میزهای آرایش یا قفسه های کتاب را با کاغذ کادوی دوست داشتنی بپوشانید.

 1. استفاده از ریسمان دیواری برای اتاق خواب

تصویر استفاده از ریسمان دیواری برای اتاق خواب

ایده زیبا و جذاب دیگر برای اتاق خواب، استفاده از ریسمان است. ریسه های دیواری در طرح های مختلفی از جمله ریسه های تزیینی و دکوراتیو که مناسب دیوارهای اتاق خواب شما هستند، وجود دارد. یک ریسمان آماده کنید و آن را به دیوار آویزان کنید تا یادآور برنامه، اهداف و نوشته‌هایی باشد که برای شما مهم هستند و همیشه جلوی چشم­تان داشته باشید.اکنون می توان این نقل قول ها را روی کاغذ نوشت و با استفاده از گیره های کوچک از ریسمان دیواری آویزان کرد. این ایده را می توان در عکس های خانوادگی نیز به کار برد.

 1. ایجاد قفسه دیواری برای اتاق خواب

تصویر ایجاد قفسه دیواری برای اتاق خواب

ایجاد قفسه و شلف یک ایده زیبا  و منحصر به فرد برای ساخت وسایل زینتی برای اتاق خواب است. اگر به نجاری علاقه دارید و وسایل مورد نیاز را در اختیار دارید، شما می توانید این کار را انجام دهید. اتاق خواب را می توان با چند قفسه در طرح های مختلف هندسی که زیور آلات دوست داشتنی در آن قرار می گیرد، به زیبایی تزئین کرد. استفاده از قفسه و شلف برای اتاق خواب کوچک بسیار مفید خواهد بود.

 1. ایده زیبا و جذاب گلدان گل برای اتاق خواب

تصویر ایده زیبا و جذاب گلدان گل برای اتاق خواب

اگر چند گیاه آپارتمانی دوست داشتنی را در گوشه ای از اتاق خواب قرار دهید، اتاق خواب زیباتر می شود. با این حال، چیزی که ترجیح داده می شود، یک اتاق خواب نورگیر است! گیاهان خاصی که هوا را فیلتر می کنند می توانند ایده فوق العاده ای برای اتاق خواب باشند. علاوه بر این، گاهی اوقات می توانید گل های تازه و طبیعی را در یک گلدان روی میز آرایش قرار دهید.

 1. استفاده از وسایل قدیمی در اتاق خواب

تصویر استفاده از وسایل قدیمی در اتاق خواب

یک صندلی چوبی که سال ها در انباری نگه داشته اید، علاوه بر زیبایی ظاهری، می تواند کاربرد عملی در گوشه اتاق خواب نیز داشته باشد. هر سال وقتی خانه تکانی می کنید، به وسایلی که انتخاب می‌کنید دور بیندازید نگاهی بیندازید، شاید با کمی تغییر بتوانید از آنها به عنوان وسیله یا لوازم تزئینی در اتاق خواب استفاده کنید. برای اجرای ایده های زیبا و جذاب خود از کمی هوشمندی از وسایل بی استفاده اتاق خواب استفاده کنید.

 1. ریسه های نوری برای نورپردازی اتاق خواب

تصویر ریسه های نوری برای نورپردازی اتاق خواب

از چند سال پیش، ریسه های نوری به طور فزاینده ای به عنوان دکوراسیون اتاق خواب مورد استفاده قرار گرفته اند. اتاق خواب با این ریسه های ارزان قیمت زیباتر می شود و در عین حال روشنایی فضا نیز تامین می کند. می توانید با استفاده از ریسه های نوری، دکوراسیون اتاق خواب واقعاً دوست داشتنی ایجاد کنید، که یک ایده زیبا و جذاب و فوق العاده برای تزئین اتاق با متریال ساده است.

 1. استفاده از وسایل دور ریختنی برای اتاق خواب

ما قبلاً در مورد استفاده از پارچه های دور ریز در اتاق خواب صحبت کرده ایم، اما هنگام استفاده از وسایل دور ریختنی در طراحی های خود می توانید مبتکرتر باشید. می توان از اشیاء چوبی غیرقابل استفاده، تنه درختان خشک شده، چراغ های سوخته، کاغذهای رنگارنگ کوچک، چوب بستنی و بسیاری از اشیاء دیگر که به نظر دور ریخته شده اند، وسایل و لوازم زینتی در اتاق خواب ایجاد کرد.

 1. استفاده از نورپردازی ترکیبی برای اتاق خواب

تصویر استفاده از نورپردازی ترکیبی برای اتاق خواب

یکی از اجزای کلیدی برای اتاق خواب، استفاده از نورپردازی است که به طور قابل توجهی بر ظاهر اشیا و رنگ آنها تأثیر می گذارد. استفاده از انواع منابع نور در رنگ های مختلف یکی دیگر از ایده های زیبا و جذاب برای اتاق خواب است.

اگر تنها یک منبع نور وجود داشته باشد، اتاق خیلی زود کسل کننده می شود. بنابراین استفاده از منابع روشنایی متنوع برای روشنایی فضا ترجیح داده می شود.

نصب چراغ دیواری زرد ممکن است مکملی فوق العاده برای نور اصلی سفید در فضا باشد. استفاده از چراغ خواب روی پاتختی یا قرار دادن لامپ هایی با رنگ های سبز، قرمز و آبی می تواند جذاب و رویایی به نظر برسد.

 1. هرگز تاثیر آینه ها در اتاق خواب را دست کم نگیرید.

تصویر هرگز تاثیر آینه ها در اتاق خواب را دست کم نگیرید.

یکی از ایده های زیبا و جذاب برای اتاق خواب با وسایل ساده و ارزان، نصب آینه های تزئینی و دکوری با مدل های مختلف است. آینه ها نه تنها اشیایی مفید و جذاب هستند، بلکه نور زیادی را نیز منعکس می کنند. با انعکاس نور، کیفیت بازتابی آینه ها، فضا را روشن تر می کند و ظاهر بزرگ تری به آن می بخشد.

 1. تزیین میز پاتختی در اتاق خواب

تصویر تزیین میز پاتختی در اتاق خواب

اجازه ندهید میز پاتختی شما به مکانی برای چیدن یک تبلت یا یک لیوان آب تبدیل شود. چرا که می تواند بخش مهمی از طراحی اتاق خواب شما باشد.

این میز را مرتب تمیز کنید و هر چیز اضافی را از آن بردارید. ایده های زیبا و جذاب اتاق خواب شامل قرار دادن یک چراغ زیبا یا یک گلدان کوچک روی میز پاتختی یا آویزان کردن یک آویز زیبا در قسمت خالی بالای آن است.

سخن پایانی:

در این مقاله ایده هایی زیبا و جذاب برای اتاق خواب را برای شما معرفی کردیم که به کمک آن‌ها می‌توانید اتاق خواب خود را، به بهترین شکل ممکن تزیین کنید. امیدوارم این ایده ها برای شما مفید باشد.

تصویر ایده های زیبا و جذاب برای اتاق خواب

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا