دکوراسیون

بهترین نقاش تابلو در تهران ⚜️ + لیست 9 تایی

آشنایی با بهترین نقاش تابلو در تهران

تصویر آشنایی با بهترین نقاش تابلو در تهران

در این مقاله،ابتدا به معرفی 9 تا از بهترین نقاش تابلو در تهران به همراه مشخصات (شامل آدرس،تلفن و…) ،در ادامه به تعریفی از نقاش و تابلوی نقاشی و نکات مربوط به آن نیز پرداخته ایم.

تابلو نقاشی یکی از زیباترین وسایل دکوراسیون داخلی منازل و محل کار است که در صورت زیبا بودن نمایی خاص و چشمگیر به خانه ها و دفاتر می دهد.

تابلو نقاشی، نقاشی یا طراحی استفاده از رنگ برای ایجاد اثر بر روی سطحی مانند کاغذ یا بوم است. زمانی که نقاشی حرفه یک فرد است، فردی که این روش را اجرا می کند به عنوان یک نقاش شناخته می شود. یکی از هنرهای تجسمی اولیه نقاشی است که قدمت آن شش هزار سال است.

نقاش و تابلوی نقاشی :

تصویر نقاش و تابلوی نقاشی

نقاشی حاصل درک، تصور و به تصویر کشیدن تخیل نقاش است. نقاشان حرفه ای خود واقعی خود را به تصویر می کشند و نقاشی ها جلوه ای از حقیقت درونی نقاشان است.

نقاشی نوعی هنری بوده است که در طول تاریخ توجه مردم را به خود جلب کرده است زیرا هنرمندان همیشه از آثار خود برای بیان رویاها و ایده های خود استفاده می کردند. تابلو نقاشی هدیه ای فوق العاده برای تقدیم به عزیزانمان است زیرا هدیه ای ماندگار است که با گذشت زمان ارزش آن افزایش می یابد و تاریخ انقضا مشخصی ندارد.

ارتباط عاطفی و درونی که هنرمند با بوم ایجاد می کند، مهم ترین جنبه هر اثر هنری، به ویژه یک تابلوی نقاشی است. آرزوی هر نقاشی این است که بتواند در بهشت ​​نقاشی کند.

حتی اگر صدها سال پیش کشیدن نمادها، نشانه ها و تصاویر حیوانات بر روی سطوح غارها و صخره ها به بشر کمک می کرد تا ارتباط برقرار کند، اما نقاشی های دیواری سفارش شده توسط پادشاهان با شخصیت های دربار و موضوعات مذهبی در نهایت با چهره بزرگان شهر نقاشی شد.

انواع تابلو نقاشی :

تصویر انواع تابلو نقاشی

نقاشی یکی از انواع مختلف آثار هنری است و همانطور که از نامش پیداست آفرینش یک نقاش است. الگوهای آن از چیزهایی که در اطراف خود می بینیم یا از اجزای طبیعی الهام گرفته شده است. این اثر هنری ممکن است بر اساس صحنه ای از منظره یا طبیعت بکر باشد یا ممکن است چهره ای شناخته شده را نشان دهد.

تـابلونقاشی مدرن

تابـلونقاشی گل

تابلـونقاشی کودک

تـابلونقاشی منظره

تابلونقاشی چهره

تابلوهای نقاشان معروف

تابلوهای تخصصی شغلی

تابلو نقاشی چند تکه

تابلوهای نقاشی مخصوص کودکان و نوجوانان

سبک های تابلو نقاشی :

تصویر سبک های تابلو نقاشی

رئالیسم

امپرسیونیسم

پست امپرسیونیسم

نئو امپرسیونیسم

سوررئالیسم

اکسپرسیونیسم

کوبیسم «حجم گری»

فوتوریسم

رومانتیسیسم

معرفی بهترین نقاش تابلو در تهران :

تصویر معرفی بهترین نقاش تابلو در تهران

نقاشی‌ها به‌جای پیروی از الگوهای از پیش تعیین‌شده در طول زمان شروع به نمایش احساسات درونی کردند و می‌توانند احساسات مختلفی را برانگیزند. یک فضای بصری با استفاده از مواد و تکنیک های مختلف مانند رنگ روغن روی بوم، اکریلیک روی بوم یا مقوا، آبرنگ روی مقوا، انواع کاغذ، گچ یا پاستل بسته به روحیه هنرمند و نحوه تعامل او با آن ایجاد می شود.

با 9 تا از بهترین نقاش تابلو در تهران آشنا شوید:

 • دکتر اسماعیل آشتیانی (بهترین نقاش تابلو در تهران)

یکی از بهترین نقاش تابلو در تهران دکتر اسماعیل آشتیانی، فرزند مرتضی آشتیانی معروف به شعله، در سال 1271 در تهران به دنیا آمد و تحصیلات ابتدایی را در مدرسه اسلام و تحصیلات متوسطه را در دارالفنون به پایان رساند. وی نقاشی را نزد هنرمندان: میرمنصور، میرزا حاج آقا نقاشباشی و مرحوم شیخ المشایخ فرا گرفت و سرانجام در مدرسه هنرهای زیبا ثبت نام کرد. او شاگرد اول کمال الملک بود و برنامه پنج ساله را در سه سال تمام کرد. وی ابتدا توسط مرحوم کمال الملک به معلمی در مدرسه صنعتی مسترفه برگزیده شد و یک سال بعد به سمت معاونت برگزیده شد.

 • حسین بهزاد

حسین بهزاد، متولد 1273 در تهران، استاد شناخته شده مینیاتور مدرن است.حسین بهزاد پس از کمال الدین بهزاد بهترین استاد مینیاتور است. برخی از متخصصان عرصه هنر آنقدر به بهزاد احترام می گذارند که در برخی زمینه ها بهزاد را برتر از بهزاد هراتی می دانند. تابلوی “صفی الدین ارموی” و تابلوی دیگر “رودکی” دو تا از شناخته شده ترین آثار بهزاد هستند. وی در 21 مهر 1347 چشم از جهان فروبست.

 • محسن وزیری مقدم

تهران زادگاه محسن وزیری مقدم در سال 1303 بود. او توانست با موفقیت فوق العاده در هنرهای نقاشی، طراحی و مجسمه سازی تسلط یابد. اولین دانشجوی فارغ التحصیل از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران وزیری مقدم است. او را می توان یکی از نقاشان مدرنیست ایران دانست که علاوه بر خلق آثاری تازه و بدیع با اجرای مدرنیستی، سبکی متمایز و فردی را ابداع کرده است. تنها نقاش ایرانی که تابلو نقاشی هایش توسط موزه هنرهای مدرن نیویورک خریداری شد، وزیری مقدم بود. سرانجام در 25 شهریور 1397 درگذشت.

 • مجید اروری 

تهران زادگاه مجید اروری در سال 1348 بود.در همان سال‌های اولیه علاقه شدید  مجید اروری به هنر مشخص شد. او 20 ساله بود که آثار استاد مرتضی کاتوزیان (یکی از بهترین نقاشان رئالیست ایران) را دید، پس از دیدن آنها در صحنه هنرهای معاصر تهران، به تدریس نقاشی پرداخت و دید تازه ای به این رشته پیدا کرد.

 • محمد احصایی

محمد احصایی خوشنویس، نقاش و گرافیست سرشناس معاصر ایرانی است که هم در داخل و هم در خارج از کشور شناخته شده است. وی پس از اخذ مدرک از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران صلاحیت تدریس در آنجا را یافت. احصایی که به عنوان یکی از پدیدآورندگان خوشنویسی در ایران معاصر به شمار می‌رود، با مجموعه‌ای از نقاشی‌های خوشنویسی خود، شهرت جهانی پیدا کرد.

چگونه بهترین تابلو نقاشی را برای دکور دیوار انتخاب کنیم ؟

تصویر چگونه مناسب ترین تابلو نقاشی را برای دکور دیوار انتخاب کنیم

تابلو نقاشی، برای دکور دیوار نقش بسزایی در طراحی داخلی خانه دارند. تابلو های نقاشی، آثار هنری و پرتره ها، دکوراسیون منزل شما را مانند مروارید تقویت می کنند. استفاده از تابلو نقاشی برای تزیین دیوار توجه را جلب می کند، اتاق را یکپارچه می کند و جذابیت طراحی داخلی را افزایش می دهد.

صرف زمان و هزینه برای جستجو برای یافتن تابلو نقاشی، عکس یا اثر هنری مورد نظر ارزشمند است ،زیرا زیبایی و جذابیت چشم را در طراحی داخلی خانه افزایش می دهد.

نکات زیر به شما در انتخاب بهترین هنر دیوار، چه تابلو نقاشی و چه عکس کمک می کند، حتی اگر قوانین سخت و سریعی برای دکوراسیون خانه وجود نداشته باشد. اندازه، سبک، رنگ، تم و غیره باید در انتخاب نحوه طراحی دیوارهای خانه در نظر گرفته شود.

مهمترین توصیه برای هر کسی که به دنبال تزئین دیوارهای خود با بهترین هنرهای دیواری است، انتخاب چیزی است که از آن لذت می برید. اگر احساس نمی‌کنید که نقاشی به شما کمک می‌کند تا آرام شوید، نقاشی را به دیوار آویزان نکنید. شما می توانید پول خود را هر طور که دوست دارید خرج کنید زیرا اینجا خانه شماست. این بدان معنا نیست که دکوراسیون خانه نمی تواند برای سبک شما مناسب باشد، حتی اگر برخی از افراد طراحانی را استخدام می کنند تا به آنها در دکوراسیون خانه کمک کنند.

شما کسی هستید که در آن خانه زندگی می کنید، بنابراین چیزی را بخرید که واقعاً دوست دارید و از تحسین آن لذت می برید.

 • تابلو نقاشی را بر اساس سایز انتخاب کنید.

هنگام انتخاب دکور دیوار باید اندازه اثر هنری را در نظر بگیرید. با در نظر گرفتن فاکتورهای زیر می توانید تعیین کنید که کدام تابلو نقاشی برای دیوار شما مناسب است:

تابلو های نقاشی بسیار بزرگ: این تابلو ها حداقل یک متر طول دارند.

تابلو های نقاشی بزرگ: طول تابلو های بزرگ معمولاً از 80 سانتی متر تا یک متر متغیر است.

تابلوهای نقاشی متوسط: تابلو هایی که در این دسته قرار می گیرند بین 60 تا 80 سانتی متر طول دارند.

تابلوهای نقاشی کوچک: تابلو های کوچک را می توان روی دیوار پشت مبل، بالای قفسه و روی دیوارهای کوتاه آویزان کرد. طول این پانل ها معمولاً بین 45 تا 60 سانتی متر است.

تابلوهای نقاشی بسیار کوچک: تابلو های این دسته باید حداقل 45 سانتی متر طول داشته باشند.

 • بسته به سبک، تابلو نقاشی را انتخاب کنید.

گفته می شود طبیعی ترین رویکرد انتخاب تابلوهای نقاشی ایده آل بر اساس سبک انتخاب می شود. مهمتر از همه، انتخاب تابلوهای نقاشی باید بر اساس دکوراسیون منحصر به فرد و سلیقه شما باشد. به عنوان مثال، یک فرد ممکن است هر دو سبک کلاسیک و معاصر را ترجیح دهد.

پس از در نظر گرفتن فاکتورهایی مانند اندازه یا طرح رنگ، طرحی را انتخاب کنید که برای شما جذاب باشد.

 • تابلو نقاشی را بر اساس رنگ انتخاب کنید.

عکس یا تابلو نقاشی که قصد داریم به دیوار آویزان کنیم باید رنگ فضا را تکمیل کند. دیوار را نمی توان با هر رنگی رنگ کرد، اما می توانید تابلوهای نقاشی با رنگ های انتخابی روی آنها قرار دهید.

 • بسته به تم ، تابلو نقاشی را انتخاب کنید.

آیا در ساخت خانه خود از تم یا ایده خاصی استفاده کرده اید؟ اگرچه ممکن است با در نظر گرفتن این موضوع، وسایل تزئینی خانه را خریداری نکرده باشید، اکثر مردم ترجیح می‌دهند اقلامی با تم مشابه (حتی ناخودآگاه) خریداری کنند.

به عنوان مثال، خانه‌ای با نقش ساحلی می‌تواند دیوارهای براق یا رنگارنگ، نقاشی‌های موجودات دریایی، و ریزه کاری‌هایی داشته باشد که از کنده‌های باقی‌مانده (که توسط امواج شسته می‌شوند) حک شده باشد.

تزیین خانه ها با یک تم خاص آسان است زیرا می توانید به سادگی هر چیزی را که با آن سازگار نیست از بین ببرید.

 • استفاده از نقطه کانونی.

هر فضا نیاز به یک نقطه کانونی یا دیگر ویژگی های طراحی دارد که در بدو ورود چشم را به خود جلب کند که یکی از اساسی ترین مفاهیم طراحی داخلی است. هر تزئین دیوار، از جمله تابلو نقاشی، می تواند این کار را انجام دهد. تصور کنید که نقاشی مورد علاقه شما یا بالای شومینه در اتاق نشیمن یا تخت خواب در اتاق خواب آویزان است.

اندازه تابلو نقاشی مهمترین عاملی است که باید هنگام انتخاب آن به عنوان نقطه کانونی منطقه مورد نظر در نظر گرفت.

عناصر تاثیرگذار بر قیمت گذاری بهترین تابلوهای نقاشی :

 1. تکنیک و متریال استفاده شده در تابلوی نقاشی
 2. سابقه و رزومه نقاش
 3. ابعاد و اندازه تابلو نقاشی
 4. محل و نوع ارائه تابلو نقاشی

سخن پایانی:

معرفی بهترین و معروف ترین نقاشان ایرانی و خلاصه ای از زندگینامه هر یک از این هنرمندان در این مقاله برای شما بیان کردیم. امیدوارم برایتان مفید بوده باشد.

تصویر رنگ ها

3/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا