دکوراسیون

پوستر سه بعدی ✔️ | انواع آن | ویژگی ها | کاربرد ها

با پوستر سه بعدی بهتر آشنا شوید…

یک دیوار را تصور کنید… راه های زیادی برای پوشاندن سطح این دیوار و در عین حال جذاب تر کردن آن وجود دارد. هر یک از این رویکردها مزایا و معایب خاص خود را دارند. به عنوان مثال، می توانید آن را رنگ کنید تا تنوع بیشتری ایجاد کنید، اما رنگ در نهایت به دیوار ساده ترین شکل را می دهد. از دیوارپوش ها نیز می توان برای بعد بخشیدن به سطح دیوار استفاده کرد، اما آزادی زیادی برای ایجاد طرح دلخواه در اختیار شما قرار نمی دهند. انتخاب دیگر شما کاغذ دیواری است که قیمت مناسبی نیز دارد اما فقط به شما اجازه می دهد از طرح های از پیش ساخته شده استفاده کنید. فراتر از همه اینها، ممکن است به دنبال خرید چیزی باشید. چیزی کمی غیر منتظره تر. چیزی شبیه پوستر سه بعدی…

تصویر با پوستر سه بعدی بهتر آشنا شوید

پوستر سه بعدی چیست ؟

پوستر سه بعدی یکی از انواع پوستر دیواری است که در سری ایده های دکوراسیون داخلی مدرن سال 2020 و 2021 مورد توجه طراحان و کاربران قرار گرفته، و آن ها استفاده از پوستر سه بعدی برای حداقل یک دیوار یکی از الزامات دکوراسیون داخلی می دانند. پوستر‌سه‌بعدی به شما این تصور را می دهد که تصویر در کل فضای شما کاملا واقعی است.

تصویر پوستر سه بعدی چیست

به عنوان مثال، پوستر سه بعدی منظره، یک پنجره تمام قد رو به طبیعت را به شما ارائه می دهد و به شما این حس را می دهد که در یک محیط بسیار خالص هستید. بهترین پوستر سه بعدی پوستری است که کاربر در تشخیص پوستر بودن یا واقعی بودن منظره، دچار تردید شود.

محبوب ترین انواع پوسترهای سه بعدی کدامند ؟

تصویر محبوب ترین انواع پوسترهای سه بعدی کدامند

ما در زیر لیستی از محبوب ترین و پرفروش ترین انواع پوسترهای سه بعدی را برای شما گردآوری کرده ایم:

 • پوستر‌سه‌بعدی با طرح گیاهان و گل ها که مناسب اتاق نشیمن است.
 • طرح اشکال هندسی در پوستر‌سه‌بعدی که مناسب برای دفاتر کار مهندسی است.
 • پوستر‌سه‌بعدی ورزشی و اسپرت که مناسب نوجوانان و جوانان است.
 • پوستر‌سه‌بعدی رومی و کلاسیک که مناسب اتاق پذیرایی است.
 • پوستر‌سه‌بعدی با طرح ساختمان و چشم انداز ساختمان که هم مناسب برای پذیرایی ها و هم مناسب خانه های بزرگ است.
 • محبوب ترین سبک پوستر‌سه‌بعدی که در سراسر جهان فروخته می شود، پوستر سه بعدی با طرح انیمیشن و گرافیک مناسب برای کودکان است.

چگونه باید از پوستر سه بعدی به بهترین شکل استفاده کرد ؟

تصویر چگونه باید از پوستر سه بعدی به بهترین شکل استفاده کرد

ساده ترین و بهترین روش برای استفاده از پوستر سه بعدی استفاده از آن برای پوشاندن یک دیوار خاص یا پوشاندن بخشی از یک دیوار است. این به این معنی است که شما مجبور نیستید روی هر دیوار خانه خود پوستر سه بعدی را قرار دهید. در واقع، استفاده بیش از حد از پوستر سه بعدی دیوار می تواند خانه شما را به مکانی غیرقابل تحمل تبدیل کند.

طبق توصیه ما برای استفاده از پوستر سه بعدی به بهترین شکل، این است که یک دیوار پذیرایی باید با پوستر دیواری سه بعدی پوشانده شود.

اکنون، استفاده از کاغذ دیواری هماهنگ با پوستر سه بعدی (به عنوان مثال، رنگ پوستر دیواری کرم مانند با کاغذ دیواری رنگ روشن تر از پوستر) می تواند به خانه شما درخشش بی نظیری بدهد.

ویژگی های منحصر به فرد پوستر سه بعدی :

تصویر ویژگی های منحصر به فرد پوستر‌سه‌بعدی

ما 5 ویژگی منحصر به فرد پوستر سه بعدی را با هم در بخش زیر بررسی خواهیم کرد:

 1. از میان طیف گسترده ای از طرح ها، می توانید مورد علاقه طرح مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 2. می توانید طرحی با رنگ های متنوع ایجاد کنید، زیرا رنگ های متمایز و جالبی دارد.
 3. استقامت بالای این محصول باعث می شود در برخی موارد حتی از کاغذ دیواری نیز انعطاف پذیرتر باشد.
 4. اکثر مردم پوسترهای سه بعدی را دوست دارند، بنابراین این درست نیست که تصور کنید طرح های پوستر سه بعدی برای همه قابل پسند نیست و شما می توانید از بین گزینه های موجود، طرحی را انتخاب کنید که به بهترین وجه مناسب شما باشد.
 5. مهمترین مزیت این نوع دیوارپوش، ظرفیت آن در چاپ پوستر سه بعدی است. می توانید به راحتی از تصویر مورد نظر خود عکس بگیرید و سپس آن را به یک پوستر سه بعدی شگفت انگیز برای خانه خود تبدیل کنید.

پوستر سه بعدی چه اندازه هایی دارد ؟

پوستر سه بعدی دارای دو اندازه است.

پوستر‌سه‌بعدی که می توانید اندازه دقیق خود را مشخص کنید تا پوستر‌سه‌بعدی هم اندازه دیوار خانه شما باشد.

یا پوسترهای سه بعدی آماده که در اندازه ها و ابعاد مختلف عرضه می شوند.

نصب پوستر سه بعدی چگونه است ؟

نصب پوستر‌سه‌بعدی اصول خاصی ندارد و دقیقا مانند نصب کاغذ دیواری است با این تفاوت که نصب پوستر‌سه‌بعدی نیاز به احتیاط کامل و دقت زیادی دارد. اگر تا به حال کاغذ دیواری نصب نکرده اید، توصیه می کنم نصب پوسترهای سه بعدی را به کسانی که تجربه بیشتری دارند بسپارید.

استفاده از رنگ ها در پوسترهای سه بعدی :

تصویر استفاده از رنگ ها در پوسترهای‌سه‌بعدی

به طور کلی رنگ های مورد استفاده در پوسترهای سه بعدی به سه دسته تقسیم می شود:

 • رنگ های خنثی
 • رنگ های گرم
 • رنگ های سرد

رنگ های خنثی در یک پوستر سه بعدی

در طیف رنگ ها، رنگ های خنثی از جمله رنگ هایی هستند که وجود ندارند. آنها از ترکیب رنگ های دیگر تولید می شوند و می توانند تأثیرات مثبت یا منفی داشته باشند. هر رنگ پس زمینه معنای مشخصی دارد. به عنوان مثال، رنگ سفید نشان دهنده خلوص است.

رنگ‌های خنثی ملایم و ظریف به خوبی با رنگ‌های دیگر و تنالیته‌هایی که ایجاد می‌کنند ترکیب می‌شوند. رنگ های خنثی شامل رنگ های سفید، خاکستری، طوسی و خاکی هستند.

مردم اغلب از رنگ‌های خنثی در خانه‌ها و فضاهای خصوصی خود استفاده می‌کنند، زیرا ترکیب آن‌ها با رنگ‌های دیگر برای ایجاد فضایی شاد و انرژی‌بخش ساده است. رنگ های خنثی در پوستر های سه بعدی حس آرامش را به بیننده منتقل می کنند.

علاوه بر این، اگر از این رنگ ها برای پوسترهای سه بعدی استفاده کنید، تزئین با مبلمان ساده تر و جذاب تر خواهد بود.

رنگ های انرژی بخش و گرم در یک پوستر سه بعدی

رنگ‌های قرمز، نارنجی و زرد و ترکیبات آن‌ها از جمله رنگ‌های گرم و انرژی‌بخشی هستند که اکنون مورد استفاده قرار می‌گیرند. اگر از این رنگ ها در پوستر‌سه‌بعدی اتاق ورزش و تمرین استفاده کنید، انرژی زیادی ایجاد خواهید کرد.

رنگ های آرامش بخش و سرد در یک پوستر سه بعدی

آبی، نیلی و بنفش رنگ‌های سرد و آرامی هستند که باعث ایجاد آرامش در خانه می‌شوند. بعد از یک روز کاری طولانی در اتاقی که به این رنگ ها آراسته شده است وقتی وارد می شوید، آرامش و آسایش خیال را احساس خواهید کرد. این رنگ ها در یک پوستر سه بعدی به شما اجازه میدهند در فضایی آرام قرار بگیرید.

علیرغم تمام آنچه گفته شد، استفاده از یک طیف ثابت برای پوستر‌سه‌بعدی و مبلمان توصیه نمی شود. توصیه می شود کنتراست و طیف فضا را در سطحی مناسب و خنثی نگه دارید. به عنوان مثال، اگر از یک پوستر‌سه‌بعدی با رنگ های سرد استفاده می کنید، اثاثیه با رنگ های گرم را انتخاب کنید.

از دیگر دلایلی که برای دکور کردن فضا با پوستر سه بعدی باید انتخاب کنید این است که فضاهای تیره، پوستر‌سه‌بعدی روشن را میطلبند. یک پوسترسه بعدی با رنگی روشن و آرام، ناجی فضا خواهد بود و جذابیت آن را در مناطقی که دارای تزئینات و المان های شلوغ است، برجسته می کند.

کاربرد پوسترهای سه بعدی :

تصویر کاربرد پوسترهای‌سه‌بعدی

هنگام تغییر دکوراسیون خانه، اگر بخواهیم برای دیوارپوش اتاق یا پذیرایی کاغذ دیواری در نظر بگیریم، انتظار داریم هر چهار طرف دیوار را با همان کاغذی که از پیش انتخاب کرده ایم بپوشانیم. اما، یکنواختی محیط زندگی یا کار ما بیش از حد خواهد بود و این کاملاً واضح خواهد بود.

استفاده از یک پوستر سه بعدی بر روی دیوار خانه، اتاق خواب یا محل کار یا شرکت بهترین راه حل برای مقابله با یکنواختی است. به عنوان مثال، وقتی از کاغذ کِرِم رنگ و طرحدار برای پوشاندن سه دیوار اتاق استفاده می کنید. ضلع چهارم را پوستری سه بعدی متناسب با رنگ بندی کاغذ دیواری ها انتخاب کنیم.

علاوه بر این، از پوسترهای سه بعدی برای دکوراسیون داخلی ساختمان های عمومی استفاده می شود. اما استفاده از پوستر سه بعدی که برای فضاهای عمومی در نظر گرفته شده است، از دو جنبه با کاغذ دیواری مناسب برای ساختمان های خانگی متفاوت است. با توجه به نوع کاربری مورد نظر ساختمان، طرح و رنگ کاغذ دیواری سه بعدی برای فضاهای عمومی باید انتخاب شود.

به طور مثال برای ادارات از پوسترهای سه بعدی متفاوتی نسبت به مراکز خرید استفاده میشود پوسترهای سه بعدی با کیفیت و ماندگاری بالا باید در فضاهای عمومی استفاده شوند.

به دلیل حجم زیاد رفت و امد در این مکان ها، پوسترهای سه بعدی بی کیفیت در صورت استفاده به سرعت از بین می روند. پوسترهای سه بعدی استفاده داده شده در مکان های عمومی باید محکم و ضد آب باشند. این روزها پوسترهای سه بعدی راهی ارزان و فوق العاده برای تزیین منزل شما هستند. وقتی دوستان و آشنایان شما وارد خانه شما می شوند، مطمئن باشید که از حس سبک شما و انتخاب پوسترهای سه بعدی غول پیکر شما بزرگ خواهند شد.

سخن پایانی:

خلاقیت و نوآوری ارتباط تنگاتنگی با طراحی داخلی دارد. یکی از جدیدترین و مدرن ترین ابتکارات برای تغییر محیط داخلی، پوستر سه بعدی است. دیوارها بخش بزرگی از خانه را اشغال می کنند و یکی از مهم ترین سطوح در طراحی داخلی محسوب می شوند. اگر از رنگ و کاغذ دیواری های قدیمی خسته شده اید، دیوارها را سه بعدی کنید.

تصویری از پوستر سه بعدی - مجله ساختمانی طرح یک

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا