دکوراسیون

دکوراسیون دفتر کار خانگی : اصول و نکات مهم 【سال 1401】✔️

دکوراسیون دفتر کار خانگی : اصول مهم و ایده های خلاقانه

حفظ نظم و نظافت در دفتر کار یک چیز است، اما داشتن یک فضای کاری زیبا که از کار کردن در آن لذت می برید چیز دیگری است. حتی اگر برای دکوراسیون دفتر کار خانگی خود زمان زیادی را صرف کنید، واقعاً می تواند بهره وری و سطح کلی رضایت را افزایش دهد. اگر نمی دانید از کجا شروع کنید، می توانید از برخی از روندها و توصیه های ما برای طراحی دفتر کار خانگی ایده بگیرید.

تصویر دکوراسیون دفتر کار خانگی : اصول مهم و ایده های خلاقانه

آیا برنامه ای برای اضافه کردن دفتر کار در خانه خود دارید؟ چند عنصر وجود دارد که باید در هنگام راه اندازی و دکوراسیون یک فضای کاری سازنده در خانه به آنها فکر کنید، صرف نظر از اینکه طراحی دکوراسیون دفتر کار خانگی شما در فضای مجزا، یک اتاق خواب کوچک یا فقط در گوشه ای از اتاق قرار می گیرد.

مهم است که دفتر کار خانگی شما فضایی آرامش بخش و دلپذیر برای گذراندن وقت و انجام کارتان به طور موثر باشد، چه کل هفته کاری را در آنجا بگذرانید و چه فقط چند ساعت.

در ادامه 16 توصیه برتر ما برای طراحی یک دفتر کار خانگی خیره کننده و مفید آورده شده است:

ایده های دکوراسیون که می توانید در دفتر کار خانگی خود پیاده سازی کنید

برخی از ایده‌های دکوراسیون دفتر کار خانگی و توصیه‌های طراحی در این مقاله پوشش داده شده‌اند. در حالی که برخی از این پیشنهادها برای دفاتر کوچک‌تر یا به طور کلی دفاتر خانگی مناسب‌تر هستند، برخی دیگر بیشتر بر روی قطعات خاصی از فضا متمرکز هستند.

تصویر ایده های دکوراسیون که می توانید در دفتر کار خانگی خود پیاده سازی کنید

 • موقعیت مکانی مهم است

اندازه ها و اشکال مختلفی برای دفتر کار خانگی وجود دارد که بر روی دکوراسیون آن تاثیرگذار است. ممکن است در بخشی از خانه شما، یک گوشه آرام یا حتی یک اتاق مجزا برای این کار وجود داشته باشد. هنگام انتخاب مکان ایده آل برای دفتر کار خود، مکان و زمان کار خود را در نظر بگیرید.

اگر مادر پرمشغله ای هستید، میز آشپزخانه می تواند مکان مناسبی برای فرماندهی مرکزی شما باشد. اگر حرفه ای هستید، باید مکانی را انتخاب کنید که عاری از سر و صدای خانه و سایر مزاحمت ها باشد.

تصویرموقعیت مکانی مهم است

 • فضای کافی را دکوراسیون دفتر کار خانگی مدنظر بگیرید

مطمئن شوید که فضای کافی برای کار راحت وجود دارد. در نظر بگیرید که آیا می توانید بایستید، بنشینید و به راحتی در اطراف میز خود حرکت کنید. اگرچه ممکن است واضح به نظر برسد، اما دست کم گرفتن فضای مورد نیاز بسیار رایج است.

از همان اندازه گیری های ضروری که طراحان ایستگاه های کاری برای جلوگیری از این امر انجام می دهند استفاده کنید: حداقل 60 اینچ (150 سانتی متر) در عرض و 84 اینچ (210 سانتی متر) در عمق.

 • انتخاب یک صندلی و یک میز مناسب

یکی از اجزای مهم طراحی دفتر کار خانگی برای یک فضای کوچک، استفاده از ارگونومیک ترین و راحت ترین صندلی اداری است که می توانید پیدا کنید. این به شما امکان می دهد از یک دفتر کوچک نهایت استفاده را ببرید  و تا تا حد ممکن آنرا دنج کنید. اغلب اوقات، مبلمان ارگونومیک شیک و زیبا نیز هستند.

تصویر انتخاب یک صندلی و یک میز مناسب

بسیار مهم است که میز و صندلی ایده آل برای دفتر کار خانگی خود را تهیه کنید. ایستگاه کاری را انتخاب کنید که رایانه شما و هر تجهیزات دیگری را که برای انجام کار خود نیاز دارید در خود جای دهد. این می‌تواند مکانی برای ذخیره سازی مواد و تجهیزات لازم یا یادداشت‌های شما باشد. ایستگاه کاری شما در حالت ایده آل باید حداقل 48 اینچ (120 سانتی متر) عرض داشته باشد.

با این حال، اگر همیشه به یک لپ‌تاپ نیاز دارید، باید بدانید که عرض 60 اینچ (150 سانتی‌متر) یا بیشتر، راحت‌تر است. اگرچه ایده‌آل است، اما میز با ارتفاع قابل تنظیم همیشه در یک دفتر کار خانگی امکان‌پذیر نیست.

میزی را انتخاب کنید که خیلی بلند نباشد. محدوده 28 تا 30 اینچ (70 تا 75 سانتی متر) مناسب است. اگر می توانید، برای یک صندلی محکم که قابل تنظیم و راحت است، پول خرج کنید.

 • قفسه بندی و ذخیره سازی

هنگام ساخت و دکوراسیون یک دفتر کار خانگی، گاهی اوقات ذخیره سازی نادیده گرفته می شود، اما می تواند تأثیر قابل توجهی بر بهره وری داشته باشد. برای نیازهای ذخیره سازی خود، حتما قفسه ها، کمدهای بایگانی یا کمدهای کافی اضافه کنید. در مورد گردش کار خود فکر کنید: چه چیزی وارد می شود، در حین کار روی آن کجا قرار می گیرد و پس از اتمام از کجا خارج می شود؟

تصویر قفسه بندی و ذخیره سازی

سیستم فایل شما باید در ایستگاه کاری یا نزدیک آن باشد. مواد مرجع خود را فراموش نکنید. اگر مرتب به کتابچه‌های راهنما یا کتاب‌های مرجع مراجعه می‌کنید، قفسه‌ای در کنار ایستگاه کاری خود ایجاد کنید تا آنها را در آنجا ذخیره کنید.

 • محل ملاقات

آیا بازدیدکنندگان یا مشتریان روزانه را ملاقات می کنید؟ اگر فضایی برای یک جلسه کوچک داشته باشید بسیار عالی خواهد بود. ترکیب اتاق مهمان و دفتر خود یک استراتژی عالی برای به حداکثر رساندن فضا است.

تصویر محل ملاقات

برای پشتیبانی از جلسات و نشست هایتان، چند صندلی اضافی را در چیدمان و دکوراسیون دفتر کار خانگی خود در نظر بگیرید. این می تواند به سادگی داشتن چند صندلی ساده و راحت باشد که بتوانید آنها را نزدیک میز خود بکشید. حتی می توانید یک مبل تاشو در دفتر خود داشته باشید، اگر بازدیدکننده ای در آنجا بماند، می توانید به راحتی مبل خود را به تخت تبدیل کنید.

 • استفاده از نور طبیعی در دکوراسیون دفتر کار خانگی

هر دفتر کار خانگی باید دارای نور کافی باشد. اگر امکان پذیر است، یک نقطه با نور طبیعی و چشم انداز انتخاب کنید. ایستگاه کاری خود را به گونه ای قرار دهید که رو به پنجره باشد یا در جایی که تأثیری بر صفحه رایانه شما نداشته باشد.

پرده‌ها یا سایه‌هایی که شفاف هستند می‌توانند بدون اینکه اتاق شما را تاریک‌تر کنند، از تابش نور جلوگیری کنند. با ادغام یک آینه و رنگ آمیزی اکثر دیوارهای خود به رنگ روشن، می توانید نور طبیعی را تقویت کنید.

تصویر استفاده از نور طبیعی در دکوراسیون دفتر کار خانگی

روشنایی عمومی دفتر کار خانگی را می توان با یک لامپ سقفی به دست آورد. گوشه های اتاق شما را نیز می توان با یک جفت لامپ طبقه باز دکوراسیون کرد. برای ارائه نور اضافی در عصرها و روشنایی کار بدون ایجاد سایه، یک چراغ مطالعه قرار دهید. برای تقویت بیشتر، چند لامپ با طیف کامل را به وسایل روشنایی خود اضافه کنید.

اگر منظره طبیعی در دسترس نیست، می توانید میز خود را به سمت در بچرخانید، یا یک اثر هنری دوست داشتنی یا یک تابلوی انگیزشی را روی آن آویزان کنید. هرگاه از کار خسته شدید، هر یک از این گزینه ها به چشمان شما استراحت می دهد و چیزی برای تمرکز بر روی آن فراهم می کند.

 • فناوری را کنترل کنید

هیچ چیز مانند سیم هایی که در همه جا جریان دارند و از روی میز شما آویزان می شوند، دفتر کار خانگی را به هم نمی ریزد. از این تکنیک‌های سریع برای پنهان کردن سیم‌های میز و کنترل فناوری خود استفاده کنید:

 • با قرار دادن یک روتر بی سیم، می توانید سیم های خود به نصف کاهش دهید.
 • خرید ماوس و چاپگر بی سیم را در نظر بگیرید.
 • برای هدایت هر سیمی از روی میز خود به پایین، یک گرومت به دسکتاپ خود اضافه کنید.
 • هر سیم قابل مشاهده باید به قسمت زیرین میز شما یا به پایه میز وصل شود.
 • با استفاده از یک کابل، سیم های شل روی زمین را با هم جمع کنید.
 • شخصی سازی و لوازم جانبی

مزیت کار در خانه این است که شما می توانید طراحی کنید که فضای کاری شما چگونه احساس و ظاهر شود. دکوراسیون دفتر کار خانگی خود را با طراحی و سبک خانه خود هماهنگ کنید.

هنگام برنامه ریزی برای طراحی دفتر کار خانگی خود، از سبک های منحصر به فرد استفاده کنید. این امر روز شما را شادتر می کند و احساس می کنید بیشتر در خانه هستید.

 • یک پلان طبقه ایجاد کنید.

پلان طبقه اداری یک ابزار عالی برای سازماندهی ایده های شما و اطمینان از اینکه به همه چیز فکر کرده اید است. با استفاده از برنامه RoomSketcher، می توانید به سرعت و به راحتی یک پلان طبقه را به صورت آنلاین ایجاد کنید.

تصویر یک پلان طبقه ایجاد کنید

نقشه های کف و تنظیمات مبلمان را بسازید. با چیدمان قطعات مختلف ، بهترین نقطه را در خانه خود پیدا کنید. قبل از اقدام عملی بهتر است از این طریق، یک دفتر کار خانگی را بطور جامع برنامه ریزی کنید.

 • رنگ مناسب در دکوراسیون دفتر کار خانگی

سال 2022 سال فوق‌العاده‌ای برای استفاده از طرح‌های رنگی زنده‌تر و عجیب‌تر است، زیرا زمان آن رسیده که کمی شادی و نشاط را به بهترین ایده‌های دفتر خانه خود اضافه کنید. همانطور که در سایر اتاق‌های خانه انجام می‌شود، پیش‌بینی می‌شود که رنگ بر عناصر دفاتر خانگی مانند فرش‌های چشمگیر و صندلی‌های چشم‌نواز حاکم باشد.

استفاده از تنها یک یا چند رنگ برای مبلمان و دکوراسیون یکی از ساده ترین روش ها برای ظاهری مرتب و جذاب است. شما به راحتی می توانید با انتخاب رنگ مناسب، حال و هوای خاصی را برای دفتر خود ایجاد کنید.

تصویر رنگ مناسب در دکوراسیون دفتر کار خانگی

یکی از جذاب ترین و پرکاربردترین رنگ ها رنگ سفید است. یکی از بهترین پیشنهادات طراحی دفتر کار خانگی به نظر ما طراحی کامل فضا به رنگ سفید است. این امر پیدا کردن مبلمان راحت و مفید را آسان می کند. اگر رنگ سفید را انتخاب می کنید، برای یافتن چیزی که به دنبال آن هستید مشکلی ندارید زیرا تقریباً همه شرکت ها و تولیدکنندگان محصولاتی به این رنگ دارند.

اگر می‌خواهید بهره‌وری خود را افزایش دهید، محیط‌های سفید می‌توانند انگیزه‌بخش‌تر و الهام‌بخش‌تر از طرح‌های رنگی تیره‌تر و آرامش‌بخش‌تر باشند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا