معماری

طراحی داخلی پنت هاوس

طراحی داخلی پنت هاوس : اصول و نکات مهم آن

پنت هاوس یک آپارتمان مجلل است. یکی از جنبه های مهم پنت هاوس، معماری و طراحی داخلی آن است که علاوه بر جذابیت و زیبایی شناسی خیره کننده، سودمندی لازم را نیز تضمین می کند. برای یک سبک زندگی مجلل، فضای داخلی و هر جزئیات کوچک باید به دقت برنامه ریزی شود.

تصویر طراحی داخلی پنت هاوس : اصول و نکات مهم آن

تنها راه برای تامین فضای داخلی و ایجاد فضایی مجلل و آرامش بخش، طراحی دکوراسیون داخلی پنت هاوس به خصوص در پنت هاوس های لوکس است.

پنت هاوس چیست ؟

تصویر پنت هاوس چیست

پنت هاوس آپارتمانی است که خود را از سایر آپارتمان ها متمایز می کند، زیرا معمولاً در بالاترین سطوح یک مجتمع آپارتمانی یا هتل قرار دارد. پنت هاوس ها در ابتدا به عنوان اتاق های خدمات روی پشت بام استفاده می شدند، اما دیری نپایید که مشخص شد می توانند به مکان های زندگی هنری و خلاقانه تبدیل شوند.

کلمه انگلیسی پنت هاوس مستقیماً به «خانه نقاش» ترجمه می شود. با توجه به این واقعیت که از نظر تاریخی، هنرمندان و نقاشان با درآمد کم که بودجه لازم برای خرید خانه های معمولی را نداشتند، در اتاق زیر شیروانی زندگی می کردند. پنت هاوس ها در نهایت به مجلل ترین قسمت ساختمان تبدیل شدند و نقاشان با گذشت زمان به ثروتمندان و اشراف جایگاه خود را دادند و نخبگان اشرافی به زندگی و گذراندن وقت در این خانه های رفیع علاقه مند شدند.

طراحی داخلی پنت هاوس :

تصویر طراحی داخلی پنت هاوس

معماری داخلی پنت هاوس فراتر از مرزهای ملی و منطقه ای است. علیرغم این واقعیت که طراحان و معماران اغلب از محیط و فرهنگ محلی الهام می گیرند، در واقع در سرتاسر جهان مکان های دوست داشتنی وجود دارد.

طراحی داخلی یک پنت هاوس تحت تأثیر طیف گسترده ای از عوامل اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی و همچنین قوانین محلی، مقررات منطقه بندی و قوانین شهرسازی مدرن است. گرایش های طراحی داخلی پنت هاوس مدرن یا سنتی هر کدام طرفداران خاص خود را دارند.

پنت هاوس نمایشی از زندگی لوکس است و مجهز به تجهیزات پیشرفته، بهترین وسایل و کف و امکانات رفاهی است.

آپارتمان های پنت هاوس در مقایسه با خانه هایی که اکثرا یک طبقه هستند دارای دو طبقه یا بیشتر هستند. پنت هاوس ها می توانند دارای استخر، ورودی یا آسانسور مجزا، سقف های طاق دار یا بلندتر، تراس، شومینه، فضای اضافی، پنجره های بزرگتر، سوئیت های مالک متعدد، باغ، فضای اداری، جکوزی و سایر امکانات باشند. دسترسی به آپارتمان پنت هاوس معمولاً از طریق یک آسانسور جداگانه انجام می شود و ساکنان به انواع امکانات ساختمان مانند خشکشویی، رزرو رستوران و سایر خدمات دسترسی دارند.

طرح های داخلی پنت هاوس می توانند تریپلکس یا دوبلکس باشند. در طراحی پنت هاوس انتخاب مبلمان و چیدمان اتاق باید با نظر متخصص طراحی داخلی و بر اساس اصول تئوری رنگ انجام شود.

در پنت هاوس دوبلکس یا تریپلکس، قسمتی از سطوح بالایی عریض تر ساخته می شود تا طبقه اول پنت هاوس دارای سقف بلندتر و مجلل تری باشد. برای اینکه به ساختمان شکوه خاصی ببخشند، معمولاً در قسمت پذیرایی و نشیمن طبقه اول پنت هاوس جای خالی ایجاد می کنند.

در طراحی داخلی پنت هاوس چه مواردی باید رعایت شود ؟

تصویر در طراحی داخلی پنت هاوس چه مواردی باید رعایت شود

 1. اندازه و ابعاد پنت هاوس
 2. سبک طراحی داخلی
 3. قرار دادن مبلمان
 4. روشنایی فضا
 5. فضاهای مختلف پنت هاوس به راحتی در دسترس هستند

چه عناصری را در طراحی داخلی پنت هاوس بگنجانیم ؟

تصویر چه عناصری را در طراحی داخلی پنت هاوس بگنجانیم

اتاق خواب در پنت هاوس

اتاق مطالعه در پنت هاوس

آشپزخانه شیک و مدرن در پنت هاوس

سالن غذاخوری مجلل در پنت هاوس

حمام زیبا در پنت هاوس

تراس روی پشت بام پنت هاوس

جکوزی پنت هاوس و استخر

آسانسور خودرو در پنت هاوس

آسانسور به لابی خصوصی پنت هاوس

زمین بازی و ورزش در پنت هاوس

نکات مهم در طراحی داخلی پنت هاوس :

تصویر نکات مهم در طراحی داخلی پنت هاوس

لوکس بودن با چیدمان پنت هاوس تعریف می شود. یک پنت هاوس نهایت راحتی، انزوا و محیطی را که مظهر کلاس است را فراهم می کند. پنت هاوس ها اغلب در سطوح بالای سازه ها ساخته می شوند و مناظر خیره کننده ای از محیط اطراف را ارائه می دهند. این خانه ها بر خلاف آپارتمان های معمولی، کمبود فضا ندارند، زیرا هم تراس و هم بالکن دارند. اتاق‌های آن‌ها مجلل و در عین حال دنج هستند و مفاهیم طراحی آن‌ها سازگار است و همیشه از یک خلاصه مدرن پیروی می‌کند. طراحی و دکوراسیون داخلی پنت هاوس باید جذاب و متناسب با حال و هوای خانه باشد. نکات مهم طراحی داخلی پنت هاوس که آنها را از آپارتمان های معمولی متمایز می کند در اینجا آمده است:

 • فضای باز در طراحی داخلی پنت هاوس

تصویر فضای باز در طراحی داخلی پنت هاوس

بیرون را به داخل بیاورید تا پنت هاوس ها رشد کنند. آنها از اتاق های خدمات روی پشت بام ها توسعه یافتند و در نهایت فضای باز زیادی را به دست آوردند. فضاهای بیرونی را می توان بر اساس ویژگی های مختلف طراحی، چه مدرن یا امروزی، بسته به خواسته های شما، ساخت. عقب‌نشینی‌ها در حال حاضر به‌عنوان فضاهای پاسیو خصوصی برای ارائه نوع مناسب محیط عمل می‌کنند. با استفاده از مواد طبیعی و خشن تراشیده شده که آینه فضای باز است، اثاثیه فرفورژه، گیاهان گلدانی، نور ملایم، و تخت های کاشت، ممکن است تصمیم بگیرید که فضایی روستایی و خاکی ایجاد کنید. مناطق خصوصی اوقات فراغت و آرامش بسیار مورد نیاز را برای مالکان فراهم می کند. علاوه بر این، آنها در زمان های دیگر عرشه های مهمانی فوق العاده هستند.

 • استفاده از مبلمان شیک در طراحی داخلی پنت هاوس

تصویر استفاده از مبلمان شیک در طراحی داخلی پنت هاوس

مبلمان آپارتمان پنت هاوس شما باید به دقت انتخاب شود تا مکمل دکور، فضا و الگوهای کف باشد. هر یک از این خارج از قفسه ممکن است در چنین خانه ای خیلی ناگهانی به نظر برسد. برای ظاهری رسمی تر، برش مبل ها و سایر مبلمان اتاق نشیمن یک گزینه است. گوشه ها و طاقچه های کوچک با انواع مختلف صندلی، فضایی غیررسمی را فراهم می کند. اگر مبلمان شما از چوب صیقل خورده و نشیمنگاه مستطیلی یا دایره ای داشته باشد، زیباتر به نظر می رسد. پنت هاوس ها به لطف انتخاب مبلمان، ظاهری مجلل و دلپذیر دارند.

 • انتخاب رنگ مناسب در طراحی داخلی پنت هاوس

تصویر انتخاب رنگ مناسب در طراحی داخلی پنت هاوس

بسته به اینکه کدام رنگ برای کدام منطقه از فضای نشیمن انتخاب می شود، رنگ های پنت هاوس ممکن است خیلی تیره یا خیلی کمرنگ باشند، برخلاف آپارتمان های معمولی که می توان رنگ ها را به طور تصادفی انتخاب کرد. طراحی داخلی چنین خانه هایی به شدت به رنگ بستگی دارد. می توانید تصمیم بگیرید که آن را با رنگ های دیوارها و مبلمان خود تضاد کنید. مبلمان با رنگ تیره، مانند قطعات قهوه ای، خاکستری و آبی، تضاد خوبی با دیوارهای سفید یا پاستلی دارند. رنگ‌هایی که خنثی هستند، هوای ظرافت را ارائه می‌کنند و با هر رنگی که بلند است مقابله می‌کند. به عنوان جایگزین، می توانید رنگ های خنثی را برای کف، دیوارها، مبلمان و اثاثه یا لوازم داخلی انتخاب کنید. انتخاب دیگر این است که دیوارها و سقف خود را به رنگ های خنثی خاکی رنگ آمیزی کنید و آنها را با فرش های رنگارنگ تضاد کنید.

هر شرایطی که باشد، انتخاب رنگ مناسب ممکن است یک پنت هاوس خوش طراحی و خوش ساخت را برجسته کند.

 • پله های پیچ در پیچ برای پنت هاوس

تصویر پله های پیچ در پیچ برای پنت هاوس

اگرچه نیازی به آنها نیست، پله ها در پنت هاوس های دو طبقه به زیبایی و ثروت فضا می افزایند. راه پله های پیچ در پیچ جذاب بیشتر جنبه زیبایی به خانه می بخشد تا یک عنصر کاربردی و می توان آن را در داخل یا خارج قرار داد. راه پله های پرپیچ و خم در طرح ها، رنگ ها و پرداخت های مختلف موجود است.

 • نور مناسب در پنت هاوس

تصویر نور مناسب در پنت‌هوس

هر خانه ای همیشه نقش تعیین کننده ای برای نور دارد. نورپردازی فضای خانه های مجلل را به سطح جدیدی ارتقا می دهد. اجزا و وسایل روشنایی در یک پنت هاوس به اندازه خود نور مهم هستند. از استفاده از نورهایی که با دکور همخوانی ندارد خودداری کنید. هنگامی که به درستی برنامه ریزی و چیدمان شود، چراغ های آویز از سقف منطقه اصلی، لامپ های ایستاده ، و چراغ های LED ظریف که در سقف های کاذب قرار می گیرند، همگی مکمل هستند. با توجه به فضای زیاد، نورپردازی در طراحی داخلی پنت هاوس ها می تواند ایده مطلوبی باشد. با این حال، در اینجا باید احتیاط کرد تا زیاده روی نکنید. در پنت هاوس ها، نور و سایه به یک اندازه هستند و قدرت تغییر طراحی داخلی را دارند. چراغ های رومیزی به خوبی در اتاق خواب کار می کنند.

آویزهای سقفی و چراغ های رشته ای در بالکن ها و تراس ها به خوبی کار می کنند. در طراحی نورپردازی مدرن و خلاقانه نباید زیاده روی کرد.

 • درب و پنجره‌های پنت هاوس

تصویر درب و پنجره‌های پنت‌هوس

یک پنت هاوس مجلل با پنجره ها و درهای بزرگ ارائه می شود که نسیم را به داخل می دهد. برای طراحی داخلی پنت هاوس ها، پنجره های بزرگ و بدون قاب که تا سقف امتداد دارند ایده آل هستند. از طرف دیگر، اگر به دنبال ظاهری قدیمی هستید، قاب‌های قدیمی نیز به همین خوبی کار می‌کنند. آنها نه تنها چشم انداز اطراف را برجسته می کنند، بلکه فضاها را مجلل و گران می کنند. طرح‌های رنگی ساده برای درها و پنجره‌ها بدون تضاد واضح و محصور در شیشه، خانه و راحتی آن را برجسته می‌کند.

 • تزئین اتاق های پنت هاوس

تصویر تزئین اتاق های پنت‌هوس

اتاق های پنت هاوس را نباید صرفاً به منظور پرکردن آنها پر کرد، برخلاف آنچه در آپارتمان ها انجام می دهیم. پنت هاوس ها دیدگاهی متمایز ارائه می دهند، بنابراین هر نوع مبلمان و دکوراسیونی که انتخاب می شود باید به دقت مورد توجه قرار گیرد. پنت هاوس ها ارزش قابل توجهی برای سفارشی سازی دارند. انتخاب‌هایی شامل پوشش دیوارهای حمام، نصب تجهیزات براق و پیشرفته، و انتخاب مبلمانی که به خوبی در قسمت‌های نشیمن،اتاق ها و ناهارخوری، کف‌ها و سقف‌ها ترکیب می‌شوند، به خانه‌ زیبایی می‌بخشند. پنت هاوس ها از صرفاً «عمارت در آسمان» به خانه های پرطرفداری تبدیل شده اند که ارزش بسیار خوبی دارند.

آنها گران‌تر هستند، ویژگی‌ها و خدمات بیشتری دارند و مناظر خیره‌کننده‌ای را ارائه می‌دهند، به همین دلیل است که اغلب به عنوان نمایش‌های ساختمان‌ها در نظر گرفته می‌شوند. آنها منظره ای به قلمرو لوکس ارائه می دهند، جایی که سطح راحتی توسط زمان، پول و تلاش برای ایجاد یک فضای واقعاً مجلل و دلپذیر تعیین می شود.

 • مواد انتخاب شده برای طراحی داخلی پنت هاوس

تصویر مواد انتخاب شده برای پنت‌هوس

انتخاب مناسب متریال برای فضای داخلی ساختمان یکی دیگر از مفاهیم تازه برای طراحی داخلی پنت هاوس است. شما می توانید از هر نوع سنگ، سرامیک، چوب یا مواد کامپوزیت برای دکوراسیون داخلی پنت هاوس استفاده کنید.می توان فضای داخلی پنت هاوس را با تزئینات چوبی زیباتر کرد. به راحتی می توان دید که استفاده از نورپردازی و دقت در رنگ های تیره و روشن چه تاثیری بر این دکوراسیون داخلی پنت هاوس دارد.

حتی اگر لوازم ارزان‌تری خریداری کرده باشید، با استفاده از نورپردازی دقیق و قدرتمند در اتاق‌ها، سالن اصلی، آشپزخانه و حتی تراس و بالکن، فضای داخلی پنت هاوس زیباتر و رویایی‌تر به نظر می‌رسد.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا