معماری

دکوراسیون نمایشگاه ماشین

دکوراسیون نمایشگاه ماشین : اصول مهم و ایده های کاربردی

یکی از سازه هایی که باید خود را با زمان و تکنولوژی تطبیق دهد، طراحی دکوراسیون نمایشگاه ماشین است. هنگام طراحی فضای داخلی نمایشگاه ماشین ، طراحان موظفند عناصر مهمی مانند نوع محصول، برند، نور، میزان فضای مورد نیاز، روحیه مصرف کنندگان و غیره را در نظر بگیرند.

برای صاحبان نمایشگاه ماشین، طراحی دکوراسیون نمایشگاه خودرو بسیار مهم است. نمایشگاه ماشین در صورتی که جذاب‌تر و خوش‌طراحی باشد، مشتریان بیشتری را جذب می‌کند.

تصویر دکوراسیون نمایشگاه ماشین : اصول مهم و ایده های کاربردی

دانستنی های جالب و جذاب از دکوراسیون نمایشگاه ماشین

تاریخچه نمایشگاه ماشین :

تصویر تاریخچه نمایشگاه ماشین

در گذشته، صاحبان نمایشگاه های خودرو سعی می‌کردند با استفاده از یک چیدمان فشرده، بیشترین تعداد خودرو را در معرض دید مشتریان قرار دهند و در عین حال توجه چندانی به معماری نمایشگاه ماشین نداشتند. با این حال، چیدمان دکوراسیون داخلی نمایشگاه ماشین با اهمیت دکوراسیون داخلی و قدردانی از هنر زیبایی شناسی در فرهنگ امروزی، از حالت فشرده به حالت نمایشگاه و گالری گرا تغییر یافته است.

به همین دلیل، حتی در نمایشگاه های اتومبیل‌فروشی با طراحی ساده، تنها چند وسیله نقلیه در فضاهایی به طول چند صد متر چیده شده‌اند. تمرکز بر نورپردازی برجسته و زیبا در این نوع طراحی بسیار مهم است زیرا به تماشاگران کمک می کند تا ویژگی های متمایز خودرو را ببینند.

بهترین طراحی برای دکوراسیون نمایشگاه ماشین :

تصویر بهترین طراحی برای دکوراسیون نمایشگاه ماشین

سبک طراحی شیک و ساده انتخابی ایده آل برای نمایش ماشین است. با توجه به اینکه خودرو در این طراحی مانند یک مروارید در فضا خواهد درخشید. در صورت وجود امکانات و تزئینات بیش از حد در داخل نمایشگاه، تمرکز فرد از خرید خودرو منحرف می شود.

طراحی مدرن دارای رنگ های خنثی است که باعث می شود انعکاس نور و رنگ در خودروها طبیعی به نظر برسد. استفاده بیش از حد از رنگ، توانایی دید خوب فرد را مختل می کند.

بنابراین، ترجیح داده می شود که دکوراسیون نمایشگاه ماشین با استفاده از سبک های ساده و در عین حال جذاب، مانند مدرن ایجاد شود.

قوانین طراحی دکوراسیون نمایشگاه ماشین :

تصویر قوانین طراحی دکوراسیون نمایشگاه ماشین

رعایت دستورالعمل ها و استانداردهای معماری و طراحی هنگام ایجاد نمایشگاه ماشین ضروری است. قوانین و مقررات زیر عبارتند از:

طرح فیزیکی; بافت میانی؛ تشخیص بافت؛ اثرات آب و هوا؛ تعیین شکل ساختمان متناسب با اقلیم منطقه؛ و تاثیر عوامل اقلیمی بر ساختمان ا، مکان و تعریف نمایشگاه خودرو، هدف از برگزاری نمایشگاه ماشین ، انواع نمایشگاه ها، آشنایی با فضاهای نمایشگاهی، سازه ها و تاسیسات پیشنهادی نمایشگاه، انعطاف پذیری، نقاط دسترسی و روابط داخلی، سیستم های خرپا، و…

در طراحی دکوراسیون نمایشگاه ماشین چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

برای جلب توجه بازدیدکنندگان، باید جنبه های منحصر به فرد در طراحی دکوراسیون نمایشگاه ماشین گنجانده شود. نمایش خودروها به گونه ای که بیشتر مصرف کننده را تحت تاثیر قرار دهد بسیار مهم است. مواد به کار رفته در طراحی داخلی نمایشگاه خودرو نیز بر نتیجه نهایی تاثیر دارد.

چیدمان اجزای مختلف نمایشگاه باید به گونه ای انجام شود که دسترسی مشتری به هر منطقه را آسان کند و برای او راحت باشد.

موارد زیر نکات اساسی و قابل توجهی است که باید هنگام طراحی دکوراسیون یک نمایشگاه ماشین رعایت شود:

نحوه صحیح نمایش خودروها

تصویر نحوه صحیح نمایش خودروها

محوریت نمایشگاه ماشین، خودرو است. همه چیز در نمایشگاه به جز خودروها در درجه اول برای بهبود دید و افزایش فروش خودرو وجود دارد، بنابراین باید به نحوه ارائه خودروها توجه بیشتری شود.

قرارگیری مناسب خودروها در فضای دکوراسیون نمایشگاه ماشین به عنوان اولین مرحله در ایجاد این فضا باید مورد توجه قرار گیرد. وقتی قصد داریم تا غول‌های صنعت خودرو را کنار هم قرار دهیم، احساس می‌کنیم که مجبور به ایجاد فضایی مسحورکننده، عظیم و جذاب می‌شویم.

اگر چیدمان مسطح و جالب به نفع طرح مورب رها شود، نمایشگاه خودرو احساس استقبال بیشتری خواهد کرد. از آنجایی که خودروهای لوکس و گران قیمت در نمایشگاه های ماشین به نمایش گذاشته می‌شوند، اهمیت طراحی و چیدمان مناسب این فضا برای همگان آشکار است.

متریال و رنگ در دکوراسیون نمایشگاه ماشین

تصویر متریال و رنگ در دکوراسیون نمایشگاه ماشین

اگر می خواهید تاثیری مدرن و متمایز ایجاد کنید، باید به مواد و رنگ هایی که در طراحی دکوراسیون نمایشگاه خودرو استفاده می کنید توجه کنید. از آنجایی که خودرو محصولی است که در گذشته ساخته شده اما متعلق به آینده است، منطقه ای که طراحی می کنید باید ترکیبی از زیبایی و مدرنیته باشد.

محصولات مد روز و مدرن در داخل نمایشگاه خودرو در تضاد کامل با استفاده از مواد قدیمی در نمایشگاه قرار دارند. توصیه می شود برای دیوارها، سقف و کف نمایشگاه از مواد جذاب و امروزی استفاده کنید.

رنگ های استفاده شده در دکوراسیون نمایشگاه ماشین به اندازه سایر مواد حیاتی هستند. استفاده از رنگ های زیاد در طراحی داخلی نمایشگاه خودرو توصیه نمی شود. به منظور جلب توجه به یک منطقه خاص از نمایشگاه، می توان آن منطقه را از بقیه با رنگ متفاوتی جدا کرد. با این حال، در بیشتر موارد، استفاده از سه تا چهار رنگ کافی است.

اگر نمایشگاه برای یک برند خاص ایجاد می شود، ترجیح داده می شود که رنگ های لوگوی آن کسب و کار در اولویت اول قرار گیرد. در غیر این صورت، شما آزاد هستید که از هر رنگی که دوست دارید استفاده کنید.

استفاده از رنگ های زیاد در یک طرح می تواند گیج کننده باشد. تشخیص رنگ اصلی خودرو نیز به دلیل نحوه انعکاس نور و رنگ در پنجره ها و محیط اطراف دشوار است.

اگر فرد خاصی مخاطب نمایشگاه باشد، رنگ بندی باید مطابق با هویت برند آن شخص انتخاب شود.

نورپردازی در دکوراسیون نمایشگاه ماشین

تصویر نورپردازی در دکوراسیون نمایشگاه ماشین

یکی از اجزای کلیدی و حیاتی طراحی دکوراسیون یک نمایشگاه ماشین نورپردازی است. این نمایشگاه دارای نور کافی برای نمایش جزئیات و عناصر مختلف خودروها است. نور طبیعی و نور مصنوعی دو نوع اصلی نورپردازی مورد استفاده در طراحی داخلی هستند.

یک گزینه کم هزینه و مقرون به صرفه برای نمایش خودروها، آفتاب طبیعی است که از پنجره ها وارد نمایشگاه می شود. با این حال، محدودیت نور طبیعی این است که فقط در طول روز قابل استفاده است.

برای اطمینان از اینکه همیشه نور کافی وجود دارد، باید از نور مصنوعی استفاده کنید. فضای داخلی نمایشگاه با این نور گرم شده و به خوبی روشن می شود.

طراحی روشنایی در دکوراسیون نمایشگاه ماشین ، چه در داخل و چه در خارج، بسیار مهم است. حتی می توان استدلال کرد که نورپردازی مهم ترین جنبه طراحی نمایشگاه خودرو است. بارها مشاهده شده است که خودروهای نمایشگاه با نور مناسب خودنمایی می کنند. به همین دلیل بهتر است از طراحان ماهر و با تجربه کمک بگیرید. جای نگرانی نیست بهترین نور توسط یک طراح ماهر ایجاد می شود که منطقه نمایشگاه و نور طبیعی را در نظر می گیرد. توصیه ما این است که از نور استفاده کنید تا لوگوی نمایشگاه خودرو خود را برجسته و قابل توجه نشان دهید. حتی نصب لوگوی نمایش خودکار به صورت بزرگ و قابل توجه، دید آن را هنگام روشن شدن افزایش می دهد.

  • لطفاً هرگز دکوراسیون نمایشگاه ماشین را با لوستر روشن نکنید.
  • هنگام استفاده از این نوع نورپردازی، کف سنگی ترجیح داده می شود زیرا انعکاس نور جالب و متنوعی را ارائه می دهد که زیبایی و تجمل محیط را افزایش می دهد.

مواد به کار رفته در طراحی

تصویر مواد به کار رفته در طراحی

مواد مدرن و ساده و بدون طرح ، مواردی هستند که می توانید به راحتی در ارائه خود از آنها استفاده کنید. سنگ های سفت ساده که رنگ باخته و دارای رگه های کمی هستند ممکن است انتخاب مناسبی باشند. علاوه بر این، کاشی های بتنی اکسپوز را می توان در عناصر طراحی خاص با دیوارهای سفید ساده به کار برد. رنگ خاکستری بتن اکسپوز نه تنها منطقه را رنگ می کند بلکه آن را ساده نگه می دارد.علاوه بر این، دیوارهایی با آجرهای زینتی سفید ساده توصیه می شود.

ماده نهایی چوب است که معمولاً ساده است و در عین حال احساس راحتی و خلوت می کند. بنابراین بخش پیشخوان یا بخش مدیریت هر دو می توانند از تزئینات چوبی استفاده کنند.

منطقه نمایشگاه به لطف استفاده از نور پنهان در لایه های نوارهای چوبی، جذاب و ساده خواهد بود.

طراحی سقف و کف نمایشگاه ماشین را فراموش نکنید

تصویر طراحی سقف و کف نمایشگاه ماشین را فراموش نکنید

پس از بررسی اجزای فوق، نوبت به طراحی سقف نمایشگاه خودرو می رسد که به عنوان ارگان حیاتی نمایشگاه عمل می کند. یکی از زیباترین و جذاب‌ترین تکنیک‌های طراحی این بخش از نمایشگاه، استفاده از پلان معکوس خودروها بر روی سقف است. به این ترتیب از یک سقف منفرد در بالای سقف ماشین استفاده می شود و در عین حال از قوی ترین و مبتکرانه ترین تکنیک نورپردازی استفاده می شود.

انتخاب مواد با ظرفیت بالا برای انعکاس نور و براق بودن نوع مواد به طور قابل توجهی به کیفیت فضا در طراحی کف نمایشگاه ماشین می افزاید. مصالح به کار رفته در کفپوش علاوه بر حفظ حالت آینه ای باید در برابر وزن زیاد از دوام و استحکام عالی برخوردار باشد. عدم وجود خط و خش در مصالح کفپوش نیز باید در نظر گرفته شود.

طراحی فضای داخلی

تصویر طراحی فضای داخلی

اندازه و برند خودروهایی که در نمایشگاه عرضه و خرید و فروش می شوند، نحوه ساخت دکوراسیون نمایشگاه خودرو را مشخص می کند.

طراحی داخلی بخش های مختلف نمایشگاه از قبل توسط معماران برنامه ریزی شده است. موقعیت خودروهای نمایشگاه و سازهای متعدد یکی از عوامل تعیین کننده ای است که در ایجاد این طرح باید مورد توجه قرار گیرد.

ابتدا باید پس از ذکر نام فضاهای مورد نیاز و لازم برای هر نمایشگاه، فضایی برای آن در نظر گرفته شود. به عنوان مثال در نمایشگاه های بزرگ مکانی به عنوان پیشخوان برای مشاوران فروش در نظر گرفته می شود.

با کمک برخی از وسایل راحت می توان اتاق را دنج و دلپذیر کرد. سپس در فاز بعدی باید فضای کافی برای نمایش خودروها وجود داشته باشد. همه باید بتوانند به سادگی در اطراف خودرو قدم بزنند، داخل آن را ببینند و سوار ماشین شوند، بنابراین فضا باید آشکارا برنامه ریزی شود.

محاسبه مقدار و اندازه وسایل نقلیه ای که در داخل نمایشگاه نمایش داده می شود باید فضای اضافی مورد نیاز برای حرکت وسیله نقلیه، چرخش و پارک را در نظر بگیرد. یک خودرو حداقل به فضای 2.5×5 متر نیاز دارد

سپس مدیریت یک فضا در نظر گرفته می شود. اتاق مدیریت و اتاق بحث و عقد قرارداد برای این حوزه در نظر گرفته شود.

برای طراحی یک نمایشگاه ماشین، به فضاهای اضافی مانند حمام، آشپزخانه و یک فضای استراحت کوچک نیاز است.

در فضاهای بزرگ، ممکن است از پارتیشن‌های شیشه‌ای برای تقسیم اتاق قرارداد از بقیه راهرو استفاده شود.یا شاید یک نیم طبقه برای اتاق های منحصر به فرد در این منطقه وجود داشته باشد.

توجه به روحیه و احساس مشتری

با استفاده از نوع محصولی که می فروشید، می توانید چیزهای زیادی درباره نگرش ها، علایق و ویژگی های اخلاقی مشتریان خود بیاموزید.

این عوامل باید در طراحی دکوراسیون نمایشگاه ماشین در نظر گرفته شوند. شما باید میانگین جامعه آماری مشتریانی را که به شما مراجعه می کنند و با توجه به این اطلاعات قسمت های مختلف نمایشگاه را طراحی کنید.

استفاده از برند خودروسازان مختلف در طراحی

تصویر استفاده از برند خودروسازان مختلف در طراحی

اگر وسایل نقلیه شما از  برند باشد، می توانید از یک برند خاص خودرو الهام بگیرید. هر برندی شعار، رنگ و نشان خاص خود را دارد. استفاده از این کالاها زیبایی و تخصص نمایشگاه شما را افزایش می دهد و در عین حال برند محصول شما را نیز ارتقا می دهد.

اگر با چندین کسب‌وکار مجزا همکاری می‌کنید، می‌توانید نام و نشان آن‌ها را در علامت خود بگنجانید و در داخل آن‌ها را ذکر کنید. اما، استفاده بیش از حد از لوگوهای مختلف می تواند منطقه را به هم ریخته نشان دهد.

نمای بیرونی نمایشگاه ماشین

تصویر نمای بیرونی نمایشگاه ماشین

ترفند نمایش یک طراحی جذاب و عظیم، استفاده از شیشه های بلند برای نمای بیرونی نمایشگاه ماشین است. ما توصیه می کنیم نمای نمایشگاه خودرو را به گونه ای ایجاد کنید که چشم هر بیننده ای را به خود جلب کند. این امر آشکار می کند که منطقه مورد نظر یک نمایشگاه ماشین است، حتی از فاصله دور.

طراحی فضاهای مختلف نمایشگاه ماشین :

تصویر طراحی فضاهای مختلف نمایشگاه ماشین

فضای داخلی نمایشگاه خودرو به دو بخش تقسیم شده است: قسمت عمومی و قسمت تخصصی.

فضاهای پارکینگ، میز پذیرش و صندوق‌دار همگی در محوطه عمومی قرار دارند. بخش مدیریت و مذاکره بخشی از بخش تخصصی است.

طراحی برای فضاهای کوچک در نمایشگاه ماشین

تصویر طراحی برای فضاهای کوچک در نمایشگاه ماشین

آینه اغلب در دیوارهای نمایشگاهی اتاق های کوچک استفاده می شود. زیرا گاهی اوقات فضای کافی برای مانور خودروها وجود ندارد. در نتیجه، طرف دیگر خودرو در آینه دیده می شود. فضاها با یکدیگر ترکیب می شوند و فضا کاملاً باز در نظر گرفته می شود زیرا جدا کردن آنها ایده خوبی نخواهد بود.

4.5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا