معماری

طراحی اتاق خواب مدرن ⚜️ اصول و نکات | انواع طرح ها و ایده‌ها

ترفندهایی طلایی برای طراحی اتاق خواب مدرن

یکی از قسمت های خانه که افراد زمان زیادی را در آن می گذرانند اتاق خواب است. بسته به ترجیحات و سبک شما، طراحی اتاق خواب مدرن ایده آل شما ممکن است ساده یا چالش برانگیز باشد. طراحی این قسمت از خانه به ویژه زمانی که از آن به عنوان مکانی برای استراحت و انجام کارهای شخصی استفاده می شود، اهمیت دارد.

تصویر ترفندهایی طلایی برای طراحی اتاق خواب مدرن

طراحی این قسمت از خانه به تصمیم شما در مورد اجزای مورد استفاده، نحوه چیدمان وسایل و غیره بستگی دارد. بهتر است بدانید که مدرن و به روز بودن طراحی اتاق‌ خواب بر جلوه‌ی بیشتر آن می‌افزاید.

طراحی اتاق خواب به سبک مدرن :

تصویر طراحی اتاق خواب به سبک مدرن

زیبایی، از نظر مدرنیسم، نتیجه کارآمدی است. این عبارت حاکی از آن است که عملکرد یک فضا، نه زیبایی آن، چیزی است که در محیط اطراف اهمیت دارد. با این وجود، این بدان معنا نیست که سبک طراحی دکوراسیون مدرن ارزشی برای زیبایی ندارد. از سوی دیگر، تنها سبک مدرنیسم است که از استفاده از تزئینات غیر ضروری اجتناب می‌کند و زیبایی را در سادگی می‌یابد. اجزای مهم این طرز فکر فضاهای باز بزرگ در اتاق خواب، خطوط صاف و واضح در مبلمان و سایر وسایل است.

ترفندهایی برای طراحی اتاق خواب مدرن :

  • سرویس خواب در مرکز طراحی اتاق خواب مدرن است.

تصویر سرویس خواب در مرکز طراحی اتاق خواب مدرن است

سرویس خواب یکی از لوازم ضروری برای یک اتاق خواب مدرن است. این سرویس خواب که شامل تشک، کمد لباس، پاتختی و دراور می شود، به طور قابل توجهی بر نحوه طراحی و چیدمان اتاق تأثیر می گذارد. در انتخاب ست اتاق خواب باید به دکوراسیون فضا توجه کرد. حتی طراحی کلی خانه می تواند الهام بخش باشد. عناصر طراحی ساده و مینیمالیستی اغلب در روندهای مدرن استفاده می شوند. با انتخاب تخت و تشک مناسب خود، دکوراسیون اتاق خواب مدرن خود را به صورت اصولی و شیک تکمیل کنید و از خوابی راحت لذت ببرید.

یکی از مهمترین فاکتورها در انتخاب تخت، استفاده از تختی است که دارای اندازه مناسب باشد.

از استفاده از تخت خیلی کوتاه خودداری کنید، زیرا تخت بلند این تصور را ایجاد می کند که اتاق بزرگتر و شیک تر است. همچنین، اگر تخت شما این ویژگی را دارد، می توانید وسایل را داخل تخت قرار داده و در قسمت زیر تخت نگهداری کنید.

حرکت در اتاق خواب ممکن است دشوار باشد اگر از تختی استفاده کنید که برای فضا خیلی بزرگ است.

  • کاربردی ترین انتخاب برای طراحی اتاق خواب مدرن، قفسه دیواری است.

تصویر کاربردی ترین انتخاب برای طراحی اتاق خواب مدرن، قفسه دیواری است

قفسه دیواری یکی از وسایلی است که امروزه در طراحی فضاهای مدرن دیده می شود. کتاب ها، اشیای تزئینی، لوازم آرایشی و بسیاری از وسایل دیگر را می توان در قفسه های مختلفی که بر روی دیوار نصب می شوند و در اشکال و اندازه های مختلف هستند، نگهداری کرد. بهترین گزینه برای طراحی اتاق خواب مدرن استفاده از قفسه های دیواری است، زیرا از شلوغ شدن فضا جلوگیری می کنند. با استفاده از چند شیء مفید مانند قفسه های دیواری، تخت خواب های تاشو و کمدهای ریلی، می توانید به سادگی فضایی ایده آل در یک اتاق مدرن ایجاد کنید و از احساس تنگی آن جلوگیری کنید.

  • استفاده از فرش در طراحی اتاق خواب مدرن

یکی از نگرانی های همیشگی این است که چه نوع فرشی برای اتاق خواب تهیه کنیم. از فرش چه اندازه ای در اتاق خواب استفاده کنیم؟ و سوالاتی از این قبیل در حقیقت، فرش ها به اتاق عمق بیشتری می بخشند. احساس امنیت در اتاق خواب شما را می توان با استفاده از فرشی با اندازه مناسب بهبود بخشید. همچنین، داشتن فرش در اتاق در زمستان که زمین سرد و خشک است به گرما می‌افزاید. برای دکوراسیونی چشم نواز، فرش هایی را انتخاب کنید که مکمل رنگ بندی اتاق باشند. توصیه می کنیم رنگ فرش را با روتختی، رنگ دیوار یا پرده اتاق خواب هماهنگ کنید.

فرش هایی با طرح‌های بسیار ساده‌،خلوت و رنگ های خنثی گزینه ای شیک برای اتاق خواب هایی با طراحی مدرن هستند. فرش اتاق خواب باید مخملی باشد. بهتر است از فرش هایی با بافت خشن مانند فرش های نمدی و جاجیم خودداری کنید.

  • طراحی اتاق خواب مدرن با آباژور و ریسه نور

تصویر طراحی اتاق خواب مدرن با آباژور و ریسه نور

یکی از اجزای اصلی طراحی اتاق خواب مدرن نور است. نورپردازی ساده می تواند به شما کمک کند آرام بخوابید. برای طراحی اتاق خواب با پنجره به نور کمتری نیاز است و از نورها در درجه اول برای مطالعه در شب استفاده می شود. در اتاق خواب های کوچک و کم نور، نور غیر مستقیم یکی از مهم ترین جنبه های طراحی است.

علاوه بر لوستر مدرن اتاق، از آباژورها، چراغ‌های مخفی یا ریسه‌هایی با نور کم استفاده کنید تا نور بیشتری اضافه کنید. با این کار نور را پراکنده می کنید تا هنگام خواب چشمان شما را اذیت نکند. از نور ملایم اتاق خواب و داشتن خوابی راحت الهام خواهید گرفت.

اگر به سبک مدرن اهمیت می دهید و می خواهید یک اتاق خواب مدرن با زیبایی منحصر به فرد طراحی کنید، از آویزهای نورپردازی کنار تخت استفاده کنید. آویزهای نور را می توان از نظر ارتفاع و روشنایی تنظیم کرد تا نور ایده آلی برای مطالعه و خواب ایجاد کند.

آویزهای سبک از نظر بصری کاملاً جذاب هستند و در طیف وسیعی از طرح ها هستند، بنابراین ممکن است هر سلیقه ای را در خود جای دهند.

  • از صندلی ها برای ایجاد یک گوشه دنج و راحت استفاده کنید.

راه های مختلفی برای طراحی یک اتاق خواب دو نفره مدرن و در عین حال شیک وجود دارد. یکی از این روش ها شامل اضافه کردن یک نیمکت به پای تخت برای تکمیل طراحی اتاق خواب مدرن شما است. برای ایجاد یک اتاق خوب برای دو نفر، دو صندلی دوست داشتنی و نرم را کنار پنجره قرار دهید. فضایی ایجاد کنید که بتوانید در حین خواندن کتاب و تماشای مناظر در آن استراحت کنید. آسایش شما با نوشیدن قهوه صبحگاهی در یک میز گرد کوچک افزایش می یابد. در طراحی اتاق خواب مدرن به دلیل اندازه بزرگ، چنین فضایی نیز مورد توجه قرار می گیرد.

نیمکت های زیر پنجره علاوه بر اینکه مکانی برای استراحت در کنار پنجره و لذت بردن از منظره خانه هستند، با افزودن فضای ذخیره سازی به اتاق شما به شکل کشو و کمد، کاربرد عملی نیز دارند. این تکنیک معمولاً در طراحی اتاق خواب هایی استفاده می شود که دارای گوشه ای در مجاورت پنجره هستند تا کج بودن دیوار را پنهان کنند.

  • استفاده از بالشتک پر

تصویر استفاده از بالشتک پر

در روی تختخواب خود شش یا هفت بالش پر قرار دهید و آنها را در چیدمان ها و رنگ های مختلف متناسب با سلیقه خود بچینید تا تخت خواب جذاب تر به نظر برسد. گرما و لطافت باید از طریق دکوراسیون اتاق خواب منتقل شود. بالشتک های پر نه تنها خوب به نظر می رسند، بلکه به شما احساس راحتی و گرما می دهند.

طرح رنگ اتاق خواب شما باید با بالش ها و کوسن هایی که استفاده می کنید مطابقت داشته باشد. ترجیحاً رنگ هایی را برای این کار انتخاب کنید که به خوبی با رنگ غالب طراحی اتاق خواب مدرن هماهنگ باشند. برای جلوگیری از به هم ریختگی اتاق خواب، سعی کنید از رنگ مکمل به درستی استفاده کنید.

  • رنگ ملایم را برای طراحی اتاق خواب مدرن انتخاب کنید.

تصویر رنگ ملایم را برای طراحی اتاق خواب مدرن انتخاب کنید

یک طرح رنگ ملایم برای دیوارهای اتاق خواب انتخاب کنید تا بتوانید آزادانه لوازم و رنگ های فضا را انتخاب کنید. شما می توانید از میان رنگ هایی مانند سفید، کرم، آبی، خاکستری و غیره انتخاب کنید. هنگام انتخاب رنگ دیوارها، سعی کنید از قانون 60-30-10 پیروی کنید.

60٪ از رنگ اتاق – معمولاً رنگ های خنثی – را از رنگ غالب مانند دیوارها یا کف استفاده کنید. 10% به رنگ تضاد و 30% به رنگ مکمل با رنگ اصلی اختصاص بدهید. تا در نهایت یک سبک دکوراسیون یکپارچه ایجاد شود. خاکستری، کرم و سفید اغلب به عنوان رنگ های ایده آل برای طراحی اتاق خواب های مدرن انتخاب می شوند.

  • استفاده از پرده های ساده

تصویر استفاده از پرده های ساده

پرده ها به فضا احساس امنیت و آرامش می دهند. رنگ مبلمان، دیوارها و پرده اتاق خواب شما همگی با هم هماهنگ هستند. اگر می خواهید طراحی اتاق خواب شما مدرن و مجلل به نظر برسد، پرده های بلند ترجیح داده می شوند.

در طول روز، نور اتاق توسط پرده های دو لایه کنترل می شود. برای لایه رویی پرده کتان یا مخمل و برای لایه زیرین توری انتخاب کنید. شما می توانید این کار را برای تنظیم میزان نور ورودی از پنجره ها در هنگام خواب انجام دهید.

  • طراحی اتاق خواب با لوازم مدرن

هنگام ایجاد یک اتاق خواب مدرن و شیک باید روی چند اکسسوری تمرکز کنید. آینه، قاب، گلدان و سایر وسایل تزئینی زیبایی طراحی اتاق خواب مدرن را افزایش می دهد. آینه های بزرگ و گرد در حال حاضر بسیار محبوب هستند و اغلب روی دیوارها نصب می شوند یا روی دراور ام دی اف ام یا چوبی قرار می گیرند. آینه ها این توهم را ایجاد می کنند که فضا بزرگتر است و نقش برجسته ای در طراحی دارند.

همچنین، می توانید با افزودن انواع گیاهان، گل ها و قاب های هنری به اتاق خواب خود جان تازه ای بدهید. گیاهان فضا را روشن می کنند و تاثیر بسزایی بر خلق و خو دارند.

  • استفاده از مواد طبیعی

تصویر استفاده از مواد طبیعی

یک ماده طبیعی که می تواند به طراحی یک اتاق خواب مدرن کمک کند و به اتاق گرما بیافزاید، چوب است. به عنوان مثال، استفاده از پانل های چوبی در اتاق خواب مدرن می تواند گرما و بافت را افزایش دهد.

سخن پایانی:

آن چه که در این مقاله به بیان آن پرداختیم، ارائه ترفند هایی در زمینه طراحی اتاق خواب مدرن می باشد. استفاده از این راهکارها می تواند در  دیزاین اتاق خواب مدرن، ساده و شیک به شما کمک کند.

تصویر طراحی اتاق خواب مدرن

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا