معماری

هزینه های بازسازی خانه ✔️| راه حل کاهش هزینه‌ها【سال1401】

هزینه های بازسازی خانه چگونه تعیین میشود ؟

تصویر هزینه های بازسازی خانه چگونه تعیین میشود

یکی از کارهایی که ممکن است با بودجه های متنوع، هزینه های متفاوت و قیمت های مختلف انجام شود، بازسازی خانه یا ساختمان است. اندازه سازه، قدمت آن، زمانی که ساخته شد، و همچنین اهداف کلی بازسازی ما، همگی می‌توانند بر هزینه‌های بازسازی ساختمان تأثیر بگذارند.

بازسازی خانه چیست ؟

تصویر بازسازی خانه چیست

این روزها یکی از فعالیت هایی که بسیار محبوب است بازسازی ساختمان است که تغییر هر مکانی را ساده می کند. گاهی تنها بخشی از سازه (مسکونی، اداری-تجاری و …) نیاز به تغییر دارد که در این صورت ضرورت بازسازی و اهمیت اجرای آن مشخص می شود. بازسازی ممکن است گهگاه پروژه بزرگی باشد.

عملیات بازسازی ساختمان برنامه ریزی شده بیشتر به احیای سازه و افزایش عمر مفید آن می پردازد. بازسازی ساختمان ها یکی از راهکارهای معمول برای افزایش کیفیت و طول عمر آنهاست. این رویکرد بر بهبود عیوب ساختمان تمرکز دارد و در عین حال پتانسیل جذابیت آن را نیز در نظر می گیرد.

دلایل بازسازی خانه چیست؟

قبل از شروع بازسازی خانه، به تهیه پیش نویس طرح های اضافی یا بازسازی قابل توجه خانه تصمیم بگیرید که چرا می خواهید خانه را اصلاح کنید: آیا لوله کشی شما نیاز به مدرن سازی دارد؟ آیا سعی می کنید یک اتاق را کاربردی تر کنید؟ به زبان ساده، آیا برای تغییر آماده هستید؟ دانستن اینکه چرا پروژه را شروع کرده اید می تواند به شما کمک کند منابع خود را بهتر تخصیص دهید، اولویت های فعالیت های خود را تعیین کنید و تصمیم بگیرید که آیا نیاز به استخدام یک متخصص دارید یا خیر.

در اینجا چند دلیل اصلی برای بازسازی خانه شما آورده شده است:

نگهداری و تعمیر.

فضا را اصلاح کنید.

ظاهر جدید را امتحان کنید.

برای فروش آماده شوید.

افزایش اثربخشی.

چه اجزایی در بازسازی ساختمان گنجانده شده است؟

بسته به پروژه برنامه ریزی شده، سازه نیاز به بازسازی قابل توجهی دارد. اما به طور کلی به دو گروه تقسیم می شود:

بازسازی داخلی ساختمان

بازسازی نمای بیرونی ساختمان

در این شرایط، خدمات بازسازی نیز منحصر به فرد است و مطابق با میل کارفرما شرح داده خواهد شد.

چه تصمیم به بازسازی داخلی یا خارجی ساختمان داشته باشید، طیف گسترده ای از خدمات بازسازی در دسترس است. اما به طور کلی می توان به موارد زیر – که محورهای بازسازی را تشکیل می دهد – اشاره کرد:

 • بازسازی داخلی ساختمان

تصویر بازسازی داخلی ساختمان

فرآیند ایجاد یک مکان جدید با امکانات رفاهی و ظاهری تغییر یافته به عنوان بازسازی داخلی شناخته می شود. میزان بودجه و هزینه ای که برای این کار در نظر گرفته اید یکی از مهم ترین و اساسی ترین عوامل در بازسازی داخلی است که باید در نظر داشته باشید. به طور معمول، این بازسازی شامل موارد زیر است:

تغییرات در کفپوش

استفاده از کاغذ دیواری یا دیوارپوش های مدرن و حرفه ای

تعویض و بازسازی کف

تعویض و بازسازی دیوار

تعویض و بازسازی سقف

تعویض و بازسازی سرویش بهداشتی و حمام

نصب سیستم های سرمایشی و گرمایشی و غیره.

این مثال ها نشان می دهد که نوسازی داخلی ممکن است فقط برای بخش کوچکی از ساختمان یا کوچکترین فضای یک خانه اعمال شود.

 • بازسازی نمای بیرونی ساختمان

تصویر بازسازی نمای بیرونی ساختمان

همانند بازسازی داخلی، بازسازی خارجی ساختمان بخش قابل توجهی را در بر می گیرد و شامل عناصر زیر است:

دیوارهای راهروها و مسیر رفت و آمد

درب ورودی ساختمان

نمای ساختمان

محوطه و غیره.

درب وردی و نمای ساختمان، بازسازی خارجی اصلی است و برای کارفرمایان مدرن جذاب است.

مراحل بازسازی ساختمان چیست؟

 • دریافت مجوزهای لازم از شهرداری
 • مشاوره و بازدید از محل پروژه توسط تیم مورد نظر
 • طراحی داخلی و نقشه سه بعدی خانه
 • تایید نقشه ها به وسیله کارفرما
 • برآورد هزینه ها و بودجه بندی
 • تعیین زمان شروع پروژه ها
 • آغاز مراحل تخریب و بازسازی

روش های محاسبه هزینه بازسازی خانه و ساختمان :

تصویر روش های محاسبه هزینه بازسازی خانه و ساختمان

روش های مختلفی وجود دارد که باید به طور مناسب تکمیل شود تا هزینه بازسازی ساختمان برآورد شود.

تعیین مکان پروژه

یکی از مهم ترین مراحل قبل از شروع بازسازی، تجزیه و تحلیل سایت و تعیین محدودیت های محل پروژه است.

هنگام محاسبه هزینه بازسازی ساختمان، توجه به محدودیت هایی که هر مکان به دلیل کاربری زمین، تراکم جمعیت، مجوزهای ساختمانی شهرداری و غیره دارد، مهم است.

انتخاب هدف بازسازی

یک ساختمان به سادگی قابل بازسازی نیست. باید توجیه سازه ای وجود داشته باشد تا بازسازی به طرز صحیح و اصولی انجام شود. قبل از شروع برآورد هزینه بازسازی ساختمان و تعیین دستمزد پیمانکار نوسازی ساختمان، لازم است اهداف و الزامات پروژه مشخص شود. سپس فعالیت ها و هزینه ها باید مطابق با آن اهداف و الزامات انجام شود.

به عنوان مثال، هدف یک پروژه بازسازی می تواند محدود به بازسازی نما باشد یا می تواند اهداف دیگری مانند تغییر چیدمان و فضاهای داخلی را شامل شود.

ایده و خلقت

مرحله بعدی در تعیین هزینه بازسازی سازه، اشغال فضا و شروع طراحی است. برای اطمینان از اینکه فرآیند طراحی تا حد امکان روان انجام می شود، باید در این مرحله از یک طراح داخلی یا یک معمار با تجربه استفاده کنید و افکار و برنامه های خود را با آنها در میان بگذارید.

یک عامل مهم در تعیین هزینه های نوسازی یک سازه، مرحله برداشت است.

اگر این مرحله با دقت کافی انجام نشود یا مهندس نقشه بردار اشتباه کنند، مرحله طراحی متضرر می شود و همچنین هزینه ها افزایش می یابد.

ایجاد یک برنامه ریزی دقیق

یک برنامه ریزی دقیق نه تنها در کاهش هزینه ها بسیار کارآمد است، بلکه استاندارد کار را بهبود می بخشد و محصول نهایی بهتری را در اختیار کارفرما قرار می دهد. همچنین به برآورد هزینه بازسازی ساختمان کمک می کند. زمان لازم برای هر مرحله از عملیات بازسازی پس از شناسایی مراحل و اجزای مختلف پروژه بازسازی مورد نظر و مشخص شدن ابعاد هر جزء باید به طور مستقل بررسی و محاسبه شود.

هزینه های جانبی مانند صبحانه، ناهار، هزینه اجاره ابزار و تجهیزات و غیره نقش مهمی در تعیین هزینه های بازسازی سازه دارند. طول هر عملیات تاثیر قابل توجهی بر هزینه برآوردی بازسازی ساختمان دارد. گاهی اوقات برای صرفه جویی در زمان انجام چندین کار به طور همزمان مهم است.

بررسی و شناسایی نیروی کار

پس از تعیین اهداف و تکمیل طراحی به بررسی نیروهای متخصص خواهیم پرداخت. یافتن تخصص نیروی کار یکی از مهم ترین مراحل در محاسبه هزینه بازسازی ساختمان است زیرا می تواند به کاهش قابل توجه هزینه ها کمک کند.

همپوشانی نیروی کار در این مرحله نیز مورد توجه قرار می گیرد، همانطور که در مرحله تعیین مدت زمان هر جزء بود. هنگام برآورد هزینه بازسازی یک ساختمان، تعداد نیروهای اجرایی برای بخش های همپوشانی به طور مشترک در نظر گرفته می شود اگر آنها بتوانند عملیات چند بخش را به طور همزمان انجام دهند.

محاسبه حقوق کارگران بر اساس قیمت روز

دستمزد هر نیرو بر اساس مقررات وزارت کار و قیمت روز تعیین می شود. همه این الزامات باید از قبل مشخص شده و به طور مشترک در قرارداد امضا شود.

محاسبه قیمت مواد

همانطور که می دانید هزینه لوازم و ابزار هر روز متفاوت است. هم کارفرما و هم پیمانکاران ممکن است مسئول پیگیری و تهیه این محصولات باشند. در هر صورت توصیه می شود که شرکت های مقاوم سازی ساختمان، خرید مصالح را انجام داده و این تعهد را در قرارداد لحاظ کنند.

قیمت اضافی برای بازسازی ساختمان در هر مرحله تعیین کنید.

اگر به خاطر داشته باشید، قبلا گفته شده بود که هنگام برآورد هزینه بازسازی ساختمان، باید مبلغی بیشتر از بودجه لازم در نظر گرفته شود. این به این دلیل است که تکمیل پروژه تحت تأثیر تغییرات قیمت‌های بازار برای مواردی مانند مواد و ابزار، رویدادهای پیش‌بینی نشده یا هر عامل دیگری قرار نگیرد.

آنچه باید در مورد هزینه های مرتبط با بازسازی خانه بدانید:

تصویر آنچه باید در مورد هزینه های مرتبط با بازسازی خانه بدانید

محبوبیت بازسازی خانه در چند سال اخیر افزایش یافته است. علیرغم هزینه بالای تجهیزات ساخت و ساز ، بسیاری از صاحبان خانه از فرصتی برای ارتقای محل سکونت خود برای راحتی و سود مالی استفاده کردند.

هزینه های بازسازی خانه چقدر است؟

قیمت بازسازی خانه به موارد مختلفی بستگی دارد. تضمین قابل اعتمادی وجود ندارد که حتی برخی از بازسازی ها را از نظر هزینه پوشش دهد. یک پیمانکار عمومی متوسط ​​بین 20 تا 150 دلار در هر فوت مربع برای تکمیل یک پروژه بازسازی هزینه خواهد داشت. با این حال، این همه داستان را بیان نمی کند. هزینه نهایی به طیف گسترده ای از معیارها بستگی دارد، از جمله اینکه چه کسی را استخدام می کنید، در کجا قرار دارید، فصل، تقاضای بازار و بسیاری موارد دیگر.

با این حال، بازسازی کم هزینه نیز یک گزینه است. بازسازی یک اتاق یک نفره یا ارتقاء بخشی از خانه شما ممکن است قیمتی بین چند صد تا چند هزار دلار داشته باشد.

چگونه بودجه ای برای بازسازی خانه ایجاد کنید؟

مهم نیست پروژه چقدر بزرگ یا کوچک باشد، تعیین بودجه برای موفقیت آن بسیار مهم است. هنگام شروع برنامه ریزی برای بازسازی، مهم ترین متغیرهایی که باید در نظر گرفته شوند، مقیاس پروژه و وضعیت ملک موجود شما هستند. جنبه دشوار این است که بفهمید پروژه باید چقدر بزرگ باشد.

تجزیه و تحلیل ارزش فعلی خانه شما یک مرحله عالی برای شروع است.

همانطور که برای بازسازی خود آماده می شوید، به خاطر داشته باشید که هیچ اتاق یک نفره، به استثنای آشپزخانه، نباید بیش از 10 درصد از ارزش موجود خانه برای بازسازی هزینه داشته باشد. بازسازی آشپزخانه گران تر است و در شرایط سخت می تواند بیش از 15 درصد از ارزش خانه هزینه داشته باشد.

ابتدا با برنامه ریزی خود شروع کنید و همه عوامل زیر را در حین پیشبرد در نظر بگیرید تا تصوری کلی از هزینه های بازسازی خود داشته باشید:

نیازها و خواسته های خود را فهرست کنید.

احتمالات وام دهی خود را کشف کنید.

اگر خودتان هر یک از کارها را انجام می دهید، قیمت مواد را در نظر بگیرید.

قیمت ها را از چندین پیمانکار دریافت کنید.

الزامات بیمه خود را برای خانه خود چه در حال حاضر و چه پس از بازسازی تجزیه و تحلیل کنید.

هزینه پاکسازی و محوطه سازی پس از بازسازی .

امکان بازگشت سرمایه برای اجزای مختلف پروژه را بررسی کنید.

در صورت نیاز به جابجایی موقت در حین ساخت، هزینه ها را محاسبه کنید.

بین 10 تا 20 درصد باید به قیمت نهایی اضافه شود تا هزینه های پیش بینی نشده در نظر گرفته شود.

اگر خانه شما به دلیل ساخت و ساز غیرقابل سکونت شود، کار زیادی نمی توانید انجام دهید جز بودجه برای نقل مکان موقت از خانه.

اجازه دادن به پیمانکار برای کار سریعتر و موثرتر در زمانی که شما دور هستید ممکن است به شما کمک کند تا حدی هزینه ذخیره سازی موقت وسایل و اقامتگاه های خانوادگی خود را جبران کنید. هنگام برنامه ریزی، ایده های خود را با پیمانکار مرور کنید.

بازسازی و ساخت و ساز ساختمان می توانند مملو از خطرات فیزیکی و ذرات خطرناک موجود در هوا باشند که برای شما مضر هستند. هنگام کار بر روی پروژه های بزرگ، اغلب بهتر است در جای دیگری بمانید و از سلامت خود محافظت کنید.

برآورد هزینه های بازسازی خانه و ساختمان چطور انجام می‌شود؟

تصویر برآورد هزینه بازسازی ساختمان چطور انجام می‌شود

قبل از شروع به جمع‌آوری فهرست دقیق مناطقی که می‌خواهید ملک را بازسازی کنید، از سایر هزینه‌هایی که باید متحمل شوید اطمینان حاصل کنید تا هزینه انجام این کار را تعیین کنید. در مرحله بعد، هزینه هر یک و زمان مورد نیاز برای بازسازی هر یک از این اجزا را محاسبه کنید.

بدیهی است که هنگام ارزیابی هزینه بازسازی خانه های فرسوده و همچنین تمام مراحل دیگر، مهم است که به یاد داشته باشید که با متخصصان در بهترین شرکت های بازسازی در زمینه بازسازی خانه های فرسوده مشورت کنید. بازسازی یک خانه فرسوده معمولاً شامل هزینه های زیر است:

 • قیمت مواد
 • هزینه حمل زباله
 • قیمت تعمیرات در صورت لزوم
 • قیمت تغییر دکوراسیون (در صورت نیاز)
 • هزینه مجریان، پیمانکاران، کارکنان و نیروها پروژه

راه حل هایی برای کاهش هزینه های بازسازی خانه :

تصویر راه حل هایی برای کاهش هزینه‌ها

اگر هزینه های بازسازی به درستی کنترل نشود، می تواند به سرعت افزایش یابد.

شما می توانید بسته به پروژه ملیون ها تومان در یک پروژه بازسازی صرفه جویی کنید، مشروط بر اینکه برنامه ریزی دقیقی داشته باشید و تحقیقات گسترده ای انجام دهید. شما هنوز هم می توانید با استفاده از این استراتژی های نوآورانه کاهش هزینه با قیمتی بسیار پایین تر، تغییری خارق العاده داشته باشید.

اگر گزینه های جایگزین خود را در نظر گرفته اید و تشخیص داده اید که بازسازی خانه بهترین راه حل است، در اینجا توصیه هایی برای کاهش هزینه ها وجود دارد.

 • تحقیق انجام دهید

هر پروژه بازسازی موثر با استراتژی و تحقیق آغاز می شود. بسیار مهم است که بفهمید وارد چه چیزی می شوید زیرا بازسازی یک پروژه بزرگ است. به لطف تحقیق می توانید بهتر برنامه ریزی کنید، بودجه بندی کنید و از تاخیرهای گران قیمت جلوگیری کنید.

یک تکنیک فوق العاده برای به دست آوردن الهام و تقویت ترجیحات سبک خود، از طریق تحقیق است. تحقیقات شما را قادر می سازد تا تعیین کنید که آیا یک مفهوم حتی امکان پذیر است، چقدر هزینه بر است،حتی اگر برخی از پیشنهادات اولیه شما هوشمندانه به نظر برسند. علاوه بر این، ببینید آیا شورای محلی معیار یا محدودیتی دارد یا خیر.

 • نسخه ی نمایشی خود را ایجاد کنید

در صورت داشتن زمان و تجهیزات لازم، کار تخریب را به تنهایی انجام دهید. هنگام بازسازی خانه خود، انجام کارهای تخریبی خودتان در مقایسه با استخدام یک متخصص، در هزینه های نیروی کار شما صرفه جویی می کند. لباس ایمنی مناسب بپوشید و مطمئن شوید که این کار را ایمن انجام دهید.

اما حتی در حالی که انجام کارها توسط خودتان می تواند باعث صرفه جویی زیادی در پول شما شود، مواردی وجود دارد که دردسر ارزش آن را ندارد. ترجیحاً برخی از جنبه های بازسازی را به متخصصان واگذار کنید. آنها تمام ابزار لازم را دارند و می دانند برای ارائه کیفیت بالا چه کاری انجام دهند. آنها احتمالاً خیلی سریعتر از شما حرکت خواهند کرد!

 • مواد درجه یک را با مواد درجه دوم و سوم ترکیب کنید

استفاده از اجزای ارزان و گران قیمت در بازسازی، هیچ چیز مشخص نیست. به عنوان مثال، نصب سقف کاذب در آشپزخانه می تواند به طور قابل توجهی بر طراحی ساختمان تأثیر بگذارد و تا حد زیادی مشکلات سقف آشپزخانه را پنهان کند. بنابراین، صرف هزینه برای مناطقی که بیشتر قابل مشاهده هستند، مانند درها، کشوها، کاشی ها و رویه کابینت ها ترجیح داده می شود.

 • نور را افزایش دهید

بهترین روش برای ایجاد روحیه در فضا، افزایش میزان نور است. ممکن است با استفاده از طراحی نورپردازی و نور خورشید فضای مثبتی برای خود و خانواده خود ایجاد کنید. علاوه بر این، نور ساختمان ممکن است اتاق ها را بزرگتر نشان دهد. در طول فرآیند بازسازی، برای کاهش هزینه به جای بازسازی پرهزینه و زمانبر پنجره ها،میتوان برای افزایش نور محیط از نورپردازی بیشتر استفاده کرد.

برای انعکاس نور بیشتر، می توانید قاب و لبه های پنجره را نیز به رنگ سفید درآورید. به همین ترتیب، طراحی نورپردازی سقف و انتخاب رنگ سفید برای دیوارهای داخلی و سقف، زیبایی فضا را افزایش می دهد. دکوراسیون آینه می تواند نور را در سراسر فضا منعکس کند و این تصور را ایجاد کند که اتاق بزرگتر است و نور بیشتری دارد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا