دکوراسیون

کابینت مدرن ✔️ انواع کابینت مدرن + مزایا و معایب

همه چیز در مورد کابینت مدرن

کابینت ها تنها لوازم آشپزخانه هستند که واقعا می توانند فضای آشپزخانه شما را زیبا کنند. دکوراسیون و تم کلی آشپزخانه در واقع با رنگ و سبک کابینت ها مشخص می شود. بنابراین می توان ادعا کرد که سبک آشپزخانه تابعی از سبک کابینت آشپزخانه است. بسته به ترجیحات و تمایلات خود، افراد ممکن است به مدل های  کابینت کلاسیک یا مدرن علاقه یا توجه نشان دهند.

تصویر همه چیز در مورد کابینت مدرن

بسیاری از افراد کابینت های کلاسیک، اشرافی و پرزرق وبرق را ترجیح می دهند، در حالی که بسیاری دیگر کابینت های مدرن با طرح های ساده و مرتب را ترجیح می دهند که پرطرفداراترین سبک کابینت در حال حاضر سبک مدرن می باشد.

ما در این مقاله سعی کردیم کابینت آشپزخانه مدرن را به شما معرفی کنیم.

کابینت مدرن چیست ؟

تصویر کابینت مدرن چیست

کابینت مدرن کابینتی است که از نظر تزئینات و طراحی کابینت آشپزخانه بر سادگی بیش از هر چیز دیگری تاکید دارد. ویژگی اساسی یک کابینت‌مدرن، صرف نظر از جنس یا رنگ، سادگی است. هیچ مدل سلطنتی و اشرافی در این سبک وجود ندارد که دقیقا برعکس کابینت کلاسیک است! کابینت ها هر چه ساده تر باشند با طراحی کابینت های آشپزخانه مدرن همخوانی بیشتری دارند.

انواع کابینت مدرن به همراه مزایا و معایب آن ها :

کابینت های مدرن دارای انواع گوناگونی هستند بر اساس درصد چوب مورد استفاده در مغزی کابینت و نوع روکش آن به ۳ دسته تقسیم بندی می شوندو در ادامه به معرفی آن ها میپردازیم.

 1. کابینت مدرن ام دی اف

تصویر کابینت مدرن ام دی اف

کابینت‌مدرن ام دی اف، تخته فیبر فشرده شده می باشد که روی آن ورقه هایی از جنس ملامینه قرار می گیرد.

کابینت های مدرن ام دی اف مزایای زیر را دارند:

 • قیمت بسیار مناسب و مقرون به صرفه
 • مدل و تنوع رنگ زیاد
 • انعطاف پذیری طراحی در صورت ترکیب با سایر مدل های کابینت
 • کابینت های ام دی اف بسیار آسان  و به راحتی بریده می شوند.
 • زمان نصب و اجرای سریع و کارآمد
 • نگهداری و تمیزی سطوح ساده است.

کابینت‌مدرن ام دی اف معایب زیر دارند:

 • پوسیدگی و آسیب ناشی از رطوبت و آب زیاد
 • یک محیط عالی برای رشد حشرات چوب کابینت ام دی اف است.
 • با گذشت زمان، اتصالات و پیچ های مورد استفاده برای چسباندن کابینت های ام دی اف شل شده و خراب می شود.
 1. کابینت های مدرن هایگلاس

تصویر کابینت های مدرن هایگلاس

کابینت های هایگلاس از چوب ام دی اف ساخته شده و با گلاس روکش شده اند. آنها شفاف، براق و درخشان هستند.

استفاده از پوششی به نام پلکسی گلاس بر روی گلاس روی ام دی اف در این نوع کابینت ها ظاهر خیره کننده آنها را به همراه دارد.

کابینت هایگلاس یکی از سه سبک برتر کابینت های مدرن است

کابینت های مدرن هایگلاس مزایای زیر را دارند:

 • جذابیت چشم گیر و خیره کننده.
 • با توجه به پوشش اعمال شده روی ام دی اف، سطوح هایگلاس مقاومت بالایی دارند.
 • با توجه به زیبایی و عملکرد به دست آمده، قیمت مناسب است.
 • انتخاب بزرگی از مدل ها و رنگ ها
 • کابینت هایگلاس را می توان با کابینت به سبک کلاسیک همراه کرد.

کابینت های مدرن هایگلاس معایب زیر را دارند:

 • امکان آسیب در برابر رطوبت زیاد. نسبت به کابینت های ام دی اف از کیفیت بالاتر و نسبت به کابینت های تمام چوب کیفیت پایینتر دارند.
 • نمایان شدن کثیفی، لکه های روغن و اثر انگشت، و همچنین نیاز به تمیز کردن بیشتر.
 • امکان خراش افتادن به سطوح در صورت برخورد آنها با جسم تیز.
 1. کابینت‌مدرن فوق برجسته (پلی گلاس)

تصویر کابینت مدرن فوق برجسته (پلی گلاس)

برای ساخت کابینت‌مدرن فوق برجسته، از ورق ام دی اف مرغوب استفاده شده است که از بالاترین کیفیت برخوردار است.

به دلیل ساختار ناهموار و عدم یکنواختی در چوب آن به عنوان فوق برجسته شناخته می شود.

یکی از عواملی که به استقبال زیاد کابینت‌مدرن فوق برجسته کمک می کند، شباهت ساختار آن به کابینت های تمام چوب است.

کابینت های مدرن پلی گلاس مزایای زیر را دارند :

 • زیبایی خاصی که سطوح چوبی برجسته و متفاوت در طراحی مدرن به وجود می آورد.
 • مقاومت بالا در برابر ضربه و خراش ناشی از اجسام تیز یا ضربه.
 • مقاومت عالی در برابر حرارت و رطوبت.
 • تنوع در نوع و رنگ

کابینت های مدرن پلی گلاس معایب زیر را دارند :

 • از آنجا که برآمدگی در آن ها وجود دارد، تمیز کردن سطوح سخت است.
 • از فضاهای کم به دلیل سطح مات آن نباید استفاده کرد.

ویژگی‌ های مهم کابینت‌مدرن :

 • جدید و شیک

تصویر جدید و شیک

کابینت های مدرن در واقع یک طرح جدید در دکوراسیون آشپزخانه هستند، هرچند که فرم های کابینت های کلاسیک نیز جدید و مطابق با مد روز در نظر گرفته می شوند. این سبک دقیقاً برعکس سبک کلاسیک و شلوغ است و به خانه شما ظاهری بسیار مجلل و امروزی می دهد.

 • سادگی

همانطور که قبلا گفته شد، ویژگی اساسی کابینت‌مدرن سادگی است. این کابینت ها با نهایت سادگی ساخته می شوند و فاقد هرگونه طرح سخت و پیچیده هستند.

 • تا سقف می رسد

تصویر تا سقف میرسد

کابینت های مدرن معمولاً بلندتر از کابینت های کلاسیک طراحی می شوند و در اکثر موارد به سقف می رسند. برخی از سبک های کابینت مدرن، به خصوص سبک های بسیار ابتدایی بدون دستگیره، در نگاه اول همان دیوار آشپزخانه به نظر می رسد.

 • بدون دستگیره یا با دستگیره های بسیار ساده

کابینت های آشپزخانه مدرن یا بدون دستگیره هستند یا دسته های بسیار ساده ای دارند. در این سبک نمی توانید از دستگیره های کلاسیک یا پرکار استفاده کنید. در عوض، شما باید از دسته های ساده و کشیده استفاده کنید که توجه کمتری را به خود جلب می کند.

بسیاری از افراد کابینت های مدرن خود را بدون دستگیره سفارش می دهند که از آهنرباهای قوی استفاده می کنند و با یک فشار ساده باز یا بسته می شوند، زیرا آنها فقط خواهان سادگی هستند. در این نوع کابینت از کابینت های دسته مخفی مختلفی نیز استفاده می شود.

 • یکپارچگی

تصویر یکپارچگی

کابینت‌های یکپارچه که یکسره از زمین تا سقف ادامه دارند و بین آن‌ها هیچ فاصله ای نیست، از ویژگی های رایج در کابینت های مدرن هستند. این کابینت ها به استثنای فضای بین خود، دیوار آشپزخانه را کاملا محصور می کنند.

 • بسیار جادار و مفید

از آنجایی که کابینت آشپزخانه مدرن کاملا ساده است و در اکثر مدل ها کابینت ها از کف تا سقف اجرا می شوند، طبقات متعددی را می توان در داخل آن قرار داد. به طور خاص، آپارتمان ها و خانه های جمع و جور که آشپزخانه و مناطق نشیمن یکی است، به دلیل محدودیت های اندازه ممکن است از این عملکرد بسیار سود ببرند.

 • هزینه معقولی دارد

هزینه کابینت به نوع جنس و متریال آن بستگی دارد، اما از آنجایی که کابینت های مدرن ساده و بی آلایش هستند، هزینه نهایی آنها ارزان تر از کابینت های کلاسیک است که با الگوهای استادانه و سلطنتی تزئین شده اند. با این وجود، کابینت‌های مدرن جدیدی وجود دارند که بسیار گران هستند.

 • کشوهای طولانی و زیادی دارد

اگر به کشوهای بزرگ و جادار علاقه دارید می توانید کشوهای زیادی در این نوع کابینت تعبیه کنید. بسیاری از انواع طرح های کابینت‌مدرن دارای کشوهای متعدد در قسمت پایین کابینت هستند که می تواند استفاده از فضای آشپزخانه را بهبود بخشد.

 • وجود شکل‌های هندسی ساده

به لطف کابینت مدرن آشپزخانه که دارای سطوح زاویه دار و سطح صاف و صیقلی است، اشکال هندسی ساده را می توان در آشپزخانه یافت. شکل های منحنی و هلالی در کابینت های مدرن کمتر دیده می شود، در حالی که طرح های زاویه دار و گوشه دار بیشتر مشهود هستند.

 • ایجاد نظم بیشتر

این نوع از کابینت های آشپزخانه اغلب به آشپزخانه شما کمک می کند تا منظم تر به نظر برسد زیرا بسیار ساده و مینیمال است. بنابراین کابینت های مدرن سازماندهی و نظم بیشتری را به آشپزخانه ای با فضای محدود می آورند.

 • نیاز به تمیز کردن کمتری دارد

تصویر نیاز به تمیز کردن کمتری دارد

یکی دیگر از ویژگی های مهم کابینت های مدرن کاهش نیاز به تمیز کردن آنها است. کابینت مدرن فاقد فرورفتگی و برآمدگی است، بنابراین گرد و غبار یا خرده های غذا نمی توانند بین تزئینات آن قرار بگیرند. همچنین، به دلیل اینکه به طور یکپارچه گسترش می یابند، تمیز کردن آنها و زدودن گرد و غبار ساده است.

انتخاب رنگ های محبوب برای کابینت های‌مدرن :

تصویر انتخاب رنگ های محبوب برای کابینت های مدرن

هر رنگی را که برای کابینت‌مدرن خود می خواهید، قابل سفارش و ساخت است. با این حال، اگر یک کابینت خیره کننده و خوش نقش برای آشپزخانه خود می خواهید، هنگام انتخاب رنگ باید به دستورالعمل ها و استانداردهای خاصی فکر کنید.

به عنوان مثال، اگر آشپزخانه شما کوچک و تنگ باشد، هرچه رنگ کابینت مدرن شما روشن تر باشد، فضا بزرگتر و بازتر نشان داده می شود. در نتیجه بهتر است از کابینت های رنگ تیره در فضاهای جمع و جور خودداری شود.

اگر آشپزخانه شما نورگیر نیست، برای اینکه آشپزخانه با انعکاس بهتر نور روشن‌تر و درخشان‌تر به نظر برسد، بهتر است کابینت‌های براق و روشنی را انتخاب کنید که بازتاب نور بهتری دارند.

با توجه به این موضوع، ترجیحاً در انتخاب رنگ کابینت‌مدرن احتیاط کنید. رنگ‌های تیره مانند قهوه‌ای سوخته یا سیاه، آشپزخانه را کسل‌کننده و کوچک‌تر از اندازه واقعی آن می‌سازد. رنگ های روشن مانند سفید و خاکستری روشن باعث می شود فضای آشپزخانه باز و بزرگ به نظر برسد.

از آنجایی که کابینت‌مدرن معمولاً در مناطق کوچک بسیار محبوب است، خریداران به سمت رنگ های زنده آن از جمله سفید، شیری، خاکستری روشن و قهوه ای جذب می شوند.

کابینت طرح چوب که بسیار جذاب و شکیل است و رگه هایی در طرح های خود دارد، فضایی دلپذیر و نوستالژیک را برای تماشاگر ایجاد می کند، یکی دیگر از رنگ هایی است که برای کابینت های مدرن آشپزخانه استفاده می شود.

هنگام انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه باید به رنگ غالبی که در خانه خود و دکوراسیون استفاده می کنید توجه داشت.

سخن پایانی:

کابینت آشپزخانه مدرن به دلیل ویژگی های متمایزش می تواند یکی از بهترین راه حل ها برای آشپزخانه شما باشد. وجود هارمونی و هماهنگی با سایر لوازم و دکورهای خانه یکی از نکات مهم در انتخاب این طرح کابینت مدرن است.

تصویر کابینت مدرن

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا