دکوراسیون

با دکوراسیون داخلی اداری مدرن بیشتر آشنا شوید

دکوراسیون داخلی اداری

همانطور که توجه به دکوراسیون داخلی اداری مدرن خانه ها و سایر ساختمان های مسکونی مهم است، دکوراسیون داخلی محیط‌ های اداری و دفاتر کاری نیز دارای اهمیت ویژه ای است. از آنجایی که نوع و نحوه چیدمان مبلمان و همچنین انرژی فضای داخلی ادارات به طور مستقیم بر نحوه کار کارکنان و افزایش بهره وری تاثیر می گذارد، در این انتخاب به نوع فعالیت ها و خدمات توجه شود.

دکوراسیون داخلی اداری مدرن

دکوراسیون اداری شامل سبک‌ های متفاوتی ست که از نوین‌ترین و جدیدترین سبک های آن می ‌توان به آن اشاره کرد.

دکوراسیون داخلی اداری مدرن چیست ؟

دکوراسیون داخلی اداری مدرن چیست

با توجه به عناصر بسیار ساده استفاده شده در این سبک، می‌توان آن را با انواع مختلفی از فضاهای داخلی اداری ترکیب کرد، که باعث جلب توجه کارفرمایان مختلف شده است. هیچ خبری از تجهیزات گران قیمت، اجزای تزئینی، یا طراحی شلوغ در  این سبک نیست. در عوض، این سبک از دکوراسیون داخلی بسیار ساده و خلوت است.

دکوراسیون داخلی اداری مدرن شاید در نگاه اول بی روح به نظر برسد، در واقع یک سبک برنامه ریزی شده از تلفیق رنگ و خطوط ساده است.

این سبک از رنگ های بسیار ملایم و یا خنثی استفاده می کند و مبلمان اداری کاملاً ساده و کاربردی است. پارتیشن های اداری مورد استفاده در این فضاها، ساده و بسیار شیک می ‌باشند. همچنین نورپردازی، به‌ صورت مخفی انجام‌ می شود.

ویژگی دکوراسیون داخلی اداری مدرن 

ویژگی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی اداری مدرن با ویژگی ‌های خاص خود ، تمامیت و هماهنگی بین عناصر دکوراتیو ایجاد کرد. این سبک با ایجاد تغییراتی کوچک اما سازگار ، آرامشی دوست داشتنی در محیط اداری به وجود آورد.

ویژگی های مهم آن عبارتند از:

 • خطوط هندسی منظم
 • سادگی و استقامت
 • قابل اجرا در تمام فضاها
 • خالی از هر گونه اجسام بی استفاده
 • رنگ ‌های خنثی
 • استفاده از چوب و فلز
 • نورپردازی مناسب
 • مبلمان ارگونومیک
 • استفاده از فضای سبز
 • به صرفه بودن

عناصر مهم و تاثیرگذار در دکوراسیون داخلی اداری مدرن 

عناصر مهمم و تاثیر گذار دکوراسیون داخلی

برای اجرای عالی ترین دکوراسیون اداری، باید به یکسری از اشیا و عناصر آن توجه زیادی داشته باشید. در این شرایط می توانید شیک ترین و ایده آل ترین دکوراسیون داخلی مدرن را به فضای کاری خود اضافه کنید.

مهمترین و تاثیرگذار ترین عناصر در دکوراسیون داخلی اداری مدرن عبارتند از :

 • استفاده از آثار هنری در ابعاد بزرگ :

استفاده از آثار هنری و تابلوی های بزرگ، یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین عناصر در دکوراسیون اداری است. از آثار هنری بزرگ برای ایجاد یک نقطه کانونی در فضای اداری خود استفاده کنید. با استفاده از خلاقیت خود، می توانید بهترین آثار هنری را نیز طراحی نموده یا آنها را تهیه کنید.

 • استفاده از الگوهای هندسی :

الگوهای هندسی را می توان در چارچوب مبحث عناصر مهم در این بخش در نظر گرفت. فضای اداری شما می تواند با استفاده از الگوهای هندسی، مرتب و منظم به نظر برسد. برای این منظور از مبلمان، فرش، پارچه و آثار هنری با الگوهای هندسی استفاده کنید.

 • استفاده از مجسمه‌ها :

کارفرمایان می توانند از مجسمه های مد روز و شیک با خطوط صاف استفاده کنند. توصیه می شود به رنگ مجسمه مورد نظر دقت کافی داشته باشید. هنگام خرید مجسمه های مورد نیاز خود، سعی کنید رنگ های درخشان و روشن را در اولویت قرار دهید.

اصول مهم دکوراسیون داخلی اداری مدرن 

چه رنگ هایی برای دکوراسیون داخلی اداری مدرن مناسب است ؟

رنگ دکوراسیون داخلی اداری

می توانید هوشمندانه از رنگ های شاد و گرم استفاده کنید. بهترین رنگ های ارائه دهنده ترکیبی از رنگ های کرم، بژ، قهوه ای، خاکستری، سفید و مشکی رنگ های اصلی مورد استفاده هستند.

فراموش نکنید که زیبایی دکوراسیون داخلی اداری مدرن تا حد زیادی به انتخاب رنگ بستگی دارد.

چگونه از نورپردازی در دکوراسیون داخلی اداری مدرن استفاده می شود ؟

نورپردازی دکوراسیون داخلی

با استفاده از نورپردازی می توان زیبایی فضای اداری شما را دو برابر کرد. به منظور ایجاد خلاقیت و نوآوری در فضای اداری خود، می توانید از نورپردازی مدرن استفاده کنید. همچنین تنوع گسترده نورپردازی مدرن را در نظر داشته باشید. نورپردازی کاربردی، نورپردازی محیطی، نورپردازی دکوراتیو و نورپردازی تاکیدی، چهار دسته اصلی نورپردازی مدرن هستند.

برای اجرای بهترین نورپردازی در دکوراسیون داخلی اداری مدرن توصیه می شود که به برخی از اصول زیر توجه لازم را داشته باشید:

 1. انتخاب ساده ترین لوسترها و سایر اجزای مرتبط با نورپردازی.
 2. استفاده از نور مخفی به ویژه در سقف.
 3. استفاده از چراغ های آویز.
 4. در طراحی دکوراسیون داخلی، به نورپردازی لابی خود توجه نمائید.

انتخاب مبلمان مناسب برای دکوراسیون داخلی اداری مدرن

انتخاب مبلمان مناسب برای دکوراسیون داخلی

مبلمان در دکوراسیون داخلی اداری یکی از مهم ترین اصول آن است. برای اداره خود، باید بهترین و مناسب ترین انواع مبلمان را تهیه کنید. هنگام خرید مبلمان توصیه می شود به چند نکته توجه کافی داشته باشید. از مهمترین نکات مورد توجه در انتخاب مبلمان مدرن اداری می توان به گزینه های ذیل اشاره کرد:

 • به زیبایی مبلمان توجه کافی داشته باشید :  

باید مبلمانی که از مقاومت و زیبایی بالایی برخوردار است را انتخاب و استفاده کنید. علاوه بر این، قبل از خرید، کیفیت ساخت مبلمان را بررسی کنید.

 • نوع چیدمان :

یکی از نکات جالب در مورد مبلمان، نحوه چیدمان است. شما باید مبلمان را در فضای خود به درستی قرار دهید تا یک دکوراسیون داخلی اداری شیک و ایده آل داشته باشید. علاوه بر این، تمام تلاش خود را برای استفاده حداکثری از فضای محل کار که در اختیار دارید انجام دهید.

 • به فضای باز در کنار مبلمان اداری خود توجه کنید :

می توانید با انتخاب مبلمانی که فضای زیادی بین مبلمان وجود ندارند، یک دکوراسیون داخلی اداری مدرن متمایز ایجاد کنید. وجود فضای باز در کنار مبلمان می تواند این تصور را ایجاد کند که فضای اداری شما کوچکتر است.

کدام گیاهان برای دکوراسیون داخلی اداری مدرن مناسب است ؟

گیاه مناسب دکوراسیون اداری

کاربران می توانند از گیاهان مناسب برای اجرای شیک ترین دکوراسیون داخلی اداری مدرن استفاده کنند. گیاهان نقش مهمی را دارند، پس این مورد را نادیده نگیرید. علاوه بر این، افزودن گیاهان می‌تواند انرژی فوق‌العاده ای به فضای کاری شما القا کند.

به یاد داشته باشید که همه گیاهان نیاز به نگهداری دارند. گیاه پرنده بهشتی، درختچه فیکوس الاستیکا، گیاه سانسوریا، گیاه لیندا، گیاه بامبو، درختچه انجیر ربابی، گیاه زامیفولیا از مهمترین گیاهانی هستند که مناسب دکوراسیون داخلی اداری می باشند.

استفاده از پارتیشن مناسب در دکوراسیون داخلی اداری :

پارتیشن مناسب

استفاده از پارتیشن های اداری متنوع یکی از مهم ترین اصول در دکوراسیون داخلی اداری مدرن است. بسیاری از کارفرمایان و مدیران به جای استفاده از دیوارها و پارتیشن‌های ساختمانی، از طیف وسیعی از پارتیشن‌های اداری، به‌ویژه پارتیشن‌های شیشه‌ای استفاده می‌کنند تا فضای داخلی محل کار خود را به سبکی جدید و مدرن طراحی کنند.

پارتیشن های اداری شیشه ای در سبک های مختلفی از جمله تک‌ جداره و دو جداره، تمام قد و نیمه، و دارای انواع فریم لس و فریم دار عرضه می شوند. آنها به عنوان یکی از مهم ترین اجزای دکوراسیون داخلی در نظر گرفته می شوند. کارفرمایان می توانند با توجه به سلیقه و نوع متراژ فضای ادارات، هر کدام از آن ها را انتخاب کرده و سفارش دهند. استفاده از پارتیشن های اداری به دکوراسیون داخلی اداری مدرن ظاهری بسیار زیبا و متمایز می بخشد و در عین حال به کارکنان حریم خصوصی و عایق صوتی و حرارتی عالی می دهد.

استفاده از پنجره های بزرگ در دکوراسیون داخلی اداری :

استفاده از پنجره بزرگ

کارفرمایانی که می خواهند این مجموعه را طراحی کنند به دنبال ساختمان هایی با پنجره های بزرگ هستند که نور طبیعی زیادی به فضا وارد می کند. وجود نور طبیعی در محیط اداری علاوه بر اینکه به کارکنان انرژی می دهد و از خواب آلودگی یا خستگی زودرس آنها جلوگیری می کند، از نظر دکوراسیون داخلی نیز بسیار موثر است.

تجهیزات اداری مناسب برای دکوراسیون داخلی اداری :

تجهیزات اداری

در این بخش از تجهیزات اداری ساده و کاربردی استفاده می شود و از تجهیزاتی که جنبه مصرفی نداشته و تنها برای دکور و اشغال فضای بیشتر هستند استفاده نکنند. همه این تجهیزات از نظر ظاهری بسیار ساده هستند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا