خدمات ساختمانی

بهترین شرکت خاکبرداری در تهران ✔️【سال 1402】+ لیست 5 تایی – مجله طرح یک

آشنایی با بهترین شرکت خاکبرداری در تهران

در این مقاله، ابتدا به معرفی 5 تا از بهترین شرکت خاکبرداری در تهران به همراه مشخصات (شامل آدرس، تلفن و…) و در ادامه به تعریف خاکبرداری، هدف از خاکبرداری، ابزارهای انجام دهنده خاکبرداری، مراحل خاکبرداری ساختمان و انواع خاکبرداری ساختمان می پردازیم.

تصویر آشنایی با بهترین شرکت خاکبرداری در تهران

یکی از اصول ساخت و ساز خاکبرداری است که برای آماده سازی فونداسیون ساختمان انجام می شود. خاکبرداری ساختمان یکی از حیاتی ترین، چالش برانگیزترین و حساس ترین مراحل ساخت و ساز است. این امر در هنگام اجرا و ایجاد ساختمان هایی با عمق زیاد اهمیت بیشتری دارد.

سهل انگاری یا بی دقت در اصول خاکبرداری می تواند خطرات متعددی را در پی داشته باشد.

خاکبرداری چیست ؟

تصویر خاکبرداری چیست

از منظر آکادمیک و حقوقی، کلیه فعالیت‌های مرتبط با تخریب، حفاری یا کندن هر نوع زمین، جابجایی، بارگیری و حمل مواد خاکی در چارچوب پارامترهای پروژه یا خارج از آن‌ها می‌شود، به خاکبرداری معروف است.

از منظر ساخت و ساز، خاک برداری به حذف لایه‌های زمین، برای به وجود آوردن حفره در زمین گفته می‌شود. در زمین‌های کوچک یا محدود، خاکبرداری با ابزارهایی مثل؛ بیل، چوب یا روش دستی انجام شود. در محوطه‌های بزرگ‌تر از کارخانه‌های سنگین مثل: بلدوزر و باکتورها استفاده می‌شود.

هدف از خاکبرداری چیست ؟

تصویر هدف از خاکبرداری چیست

خاکبرداری ساختمان با هدف جمع آوری مصالح و مواد خاکی مانند شن، ماسه، قلوه سنگ و… که به منظور شیب بندی، ایجاد سطحی یکنواخت ،آماده سازی محل پی ساختمان و راه‌های ارتباطی و تأمین خاک انجام می شود.

با توجه به خطوط و تراز های موجود در نقشه های اجرایی و همچنین بر اساس دستورالعمل‌های دستگاه نظارت، این روش انجام می شود. نکته کلیدی این است که سطوح خاکبرداری شده را بیش از 72 ساعت در معرض شرایط آب و هوایی و باران قرار ندهید.

در صورت عدم اجرای عملیات اجرایی پس از خاکبرداری، تنظیم لایه های قبلی، اصلاح و تسطیح و همچنین تغییر سطح کار الزامی است. تنظیم سطح (رگلاژ) مرحله‌ای است که به طور هم زمان با عملیات خاکبرداری اجرا می‌شود.

ناگفته نماند که در صورتی که بین عملیات خاکی تا عملیات اجرایی بیش از 72 ساعت طول بکشد، پیمانکار باید مجدداً خاک را با نظارت دستگاه مربوطه آماده کند. خاکبرداری ساختمان به دلایل مختلفی انجام می شود که در زیر به برخی از آنها اشاره می شود.

برای کاهش مرکز ثقل ساختمان

رسیدن به خاک بکر

مستحکم و سفت قرار دادن فونداسیون در مکانی امن و دور از سیل و سرما.

از این قسمت نیز میتوانید بهترین شرکت بازسازی ساختمان را مشاهده فرمایید.

ابزارهای انجام دهنده خاکبرداری :

تصویر ابزارهای انجام دهنده خاکبرداری

از ابزارهای موجود برای خاکبرداری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بیل مکانیکی
 • لودر
 • مینی لودر
 • شاول

معرفی بهترین شرکت خاکبرداری در تهران :

تصویر معرفی بهترین شرکت خاکبرداری در تهران

عملیات خاکبرداری، از جمله اولین و حیاتی ترین مراحل در ساخت هر پروژه است. بهترین شرکت خاکبرداری باید خاکبرداری و اجرای عملیات خاکی اصولی برای یک ساختمان پایدار و استاندارد را انجام دهد.

با 5 تا از بهترین شرکت خاکبرداری در تهران آشنا شوید:

 • شرکت آروین ترانشه ایستا

یکی از بهترین شرکت خاکبرداری در تهران، شرکت مهندسی و ساختمان «آروین ترانشه ایستا» است. این شرکت با هدف برنامه ریزی و اجرای پروژه های ساختمانی مهندسی ژئوتکنیک و سازه در مهر ماه 1386 آغاز به کار کرد.

زمینه های خدمات این شرکت شامل: نیلینگ، انکراژ، گودبرداری، پایدارسازی گود، سازه نگهبان،  بهسازی و مقاوم سازی و تحکیم خاک، میکروپایل، خاکبرداری، گودبرداری، خاک مسلح تسمه ای و خاک مسلح ژئوگریدی، عملیات مقاوم سازی ساختمانهای بتنی و فلزی، مهندسی ژئوتکنیک، مکانیک خاک، مکانیک سنگ، فونداسیون و شمع بتنی، تحلیل خطر زمین لغزشها و رانشها میباشد.

آدرس: تهران، جنت آباد جنوبی، خیابان ایثارگران، پلاک ۳۷

تلفن تماس: ۴۴۴۶۷۵۹۹ – ۰۲۱

 • شرکت رویا ساختمان آریا

در سال 1386 شرکت رویا ساختمان آریا برای اولین بار وارد بخش ساخت و ساز شد. این شرکت با بهره گیری از تجهیزات مهندسی پیشرفته در راستای ساخت و ساز با کیفیت بالا خدماتی را به مشتریان گرامی خود ارائه می دهد. این شرکت جزو بهترین شرکت خاکبرداری در تهران محسوب می شود.

آدرس: خیابان ولیعصر(عج)، نرسیده به میدان ونک، خیابان فوزی، خیابان شمس لاهیجانی،بن بست۱۲، پلاک۷

تلفن تماس:   ۸۴۳۴۸ – ۰۲۱

 • شرکت تدبیر سازه زیگورات

شرکت مهندسین مشاور تدبیر سازه زیگورات در سال 1393 شروع به ارائه خدمات فنی و مهندسی در حوزه های ژئوتکنیک و عمران کردند.

فعالیت های این شرکت شامل بررسی های ژئوتکنیک و مکانیک خاک، تحقیقات زمین شناسی و ارائه خدمات کنترل کیفیت خاک و بتن می باشد.

این شرکت، دارای پروانه اشتغال به کار حقوقی پایه ۱ در زمینه خدمات آزمایشگاهی ژئوتکنیک است. همچنین جزو بهترین شرکت خاکبرداری در تهران است.

آدرس:  تهران، دهکده‌ی المپیک، بلوار زیبادشت، نبش خـیابـان مـرودشت جـنوبی، پـلاک ۲،طبقه‌ی زیر همکف

تلفن تماس: ۴۴۷۵۲۰۵۰ – ۰۲۱

مجله طرح یک همواره در تلاش است تا لیستی از بهترین شرکت خاکبرداری در تهران را تهیه و خدمت شما عزیزان ارائه کند.

مراحل خاکبرداری ساختمان :

تصویر مراحل خاکبرداری ساختمان

 1. نقشه برداری از زمین

مرحله اولیه خاکبرداری ساختمان، نقشه برداری از زمین است. این امر به این دلیل انجام می شود که نقشه و طراحی ساختمانی برخی از ساختمان ها شامل شیب های نامعین است. به طور کلی، آزمایش جغرافیایی برای شناسایی نوع خاک و نقشه برداری از خدمات زیرسطحی را می توان در نقشه برداری برای خاکبرداری ساختمان گنجاند.

 1. تحقیقات مهندسی و ژئوتکنیکی

یکی از مراحل خاکبرداری ساختمان، این نوع مطالعه است بر اساس نقشه نهایی شده ساختمان است. عمق و مقدار مقاومت زمین برای پی ساختمان در این مرحله تعیین می شود. همچنین از یک فرآیند طراحی اصولی و فنی برای نصب و راه اندازی تجهیزات و دسترسی به جاده استفاده می کند.

 1. مجوز ساخت و ساز برای شروع خاکبرداری

موفقیت پروژه منوط به اخذ تاییدیه نهایی برای طرح و ساختارساختمان و همچنین دریافت مجوز برای شروع فاز خاکبرداری ساختمان با راهنمایی مهندسان و متخصصان است.

 1. پاکسازی محل ساخت و ساز

در این مرحله آماده سازی زمین و پاک کردن آن از گیاهان و سنگ‌های موجود در سطح زمین برای انجام مراحل خاکبرداری ساختمان تحت عنوان پاکسازی محل ساخت و ساز انجام می شود.

 1. درجه بندی خاک زمین

نحوه انجام مراحل خاکبرداری ساختمان به شدت تحت تأثیر نوع خاک و مسطح بودن یا نبود آن محل است.

 1. قرار دادن نشانه های استاندارد برای خاکبرداری

ما می توانیم نصب علائم و ستون های موقت را برای ارائه یک معیار اندازه گیری مناسب به عنوان یکی از مراحل خاکبرداری ساختمان نام ببریم. برای مکان یابی صحیح پایه ها، این نشانگرها علاوه بر علائم موازی، به صورت عمودی نیز در نظر گرفته می شوند.

 1. آغاز خاکبرداری ساختمان

خاکبرداری ساختمان با هدف اطمینان از اندازه و عمق زمین مطابق با جزئیات ارائه شده در نقشه ساختمان انجام می شود. خاکبرداری اساسی نه باید خیلی کم عمق باشد که به دلیل سستی خاک بر استحکام ساختمان تأثیر منفی بگذارد و نه باید آنقدر عمیق باشد که منابع و مصالح را هدر دهد.

برای ساختن پایه ها و اسکلت اولیه ساختمان،اصل مراحل خاکبرداری ساختمان انجام می شود. به پس از خاکبرداری، زمین های باقی مانده مجاور باید با خاک مناسب پر شود. اهمیت یکسان سازی سطح خاک زمین و کف ساختمان را باید جدی گرفت.

انواع خاکبرداری ساختمان چگونه انجام می‌شود ؟

تصویر انواع خاکبرداری ساختمان چگونه انجام می‌شود

 • خاکبرداری خاک اولیه

برداشتن لایه رویی خاک اصطلاحی است که برای توصیف این نوع خاکبرداری استفاده می شود. ما با حذف هر گونه پوشش گیاهی، خاک، علف های هرز و مواد پوسیده ای که نمی توانند وزن ساختمان را تحمل کنند، شروع می کنیم.

 • حذف سنگ ها

در مرحله بعد سطح تمیز می شود. به عنوان مثال، سازه را نمی توان به دلیل سطح سنگی ساخت. این رویکرد به طور قابل توجهی چالش برانگیزتر از سایرین است. بدون استفاده از مواد منفجره و ماشین آلات تخصصی برای حذف سنگ سخت، این امر محقق نمی شود.

 • خاکبرداری ترکیبی

در ساختمان، خاک، که مخلوطی از خاک و آب است، نامطلوب است و باید حذف شود. پس از حذف مواد، این نوع خاکبرداری نامگذاری می شود. این مواد برای خشک شدن به مکان دیگری منتقل می شوند.

 • خاکبرداری زمین

خاکبرداری زمین برای ایجاد یک زیربنای محکم برای پله های ساختمان، سوراخ های زهکشی و سایر لایه های زمین استفاده می شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا