خدمات ساختمانی

بهترین شرکت جرثقیل ✔️【سال 1402】+ لیست 9 تایی

بهترین شرکت جرثقیل

در این مقاله ابتدا به معرفی 9 تا از بهترین شرکت جرثقیل همراه آدرس و تلفن تماس و در ادامه به تعریفی از چرثقیل، انواع و مزایای آن و دلایل استفاده از جرثقیل نیز می پردازیم.

انواع مختلفی از جرثقیل ها وجود دارد که امروزه نه تنها در صنعت ساخت و ساز، بلکه در بسیاری از بخش های صنعتی به کار گرفته می شود. جرثقیل معمولاً از یک کابل و یک قرقره برای بالا بردن و انتقال محموله با استفاده از نیروی مکانیکی تشکیل شده است.

تصویر بهترین شرکت جرثقیل

برخی از جرثقیل های جدیدتر از موتور الکتریکی و سیستم هیدرولیک برای ارائه توان اضافی و قابلیت بار استفاده می کنند. جرثقیل ها را می توان توسط یک اپراتور که در داخل کابین حضور دارد یا توسط کنترل مدیریت کرد. جرثقیل ها را می توان روی زمین ثابت کرد یا برخی از انواع آنها متحرک هستند و می توانند روی یک وسیله نقلیه خاص قرار بگیرند و از راه دور، هدایت شود.در اینجا ما سعی داریم که به معرفی بهترین شرکت جرثقیل بپردازیم:

جرثقیل چیست ؟

تصویر جرثقیل چیست

جرثقیل در واقع نوعی ماشین، دکل یا ساختمان بلند است که از قرقره ها و طناب ها برای بالا بردن یا پایین آوردن کالاها استفاده می کند. این ابزار از یک یا چند ماشین ساده برای ایجاد مزیت مکانیکی و جابجایی بارها فراتر از توانایی یک انسان استفاده می کند. در بخش حمل و نقل، جرثقیل اغلب برای بارگیری و تخلیه بار و همچنین برای جابجایی اقلام استفاده می شود.

کاربرد اصلی آنها در صنعت ساختمان یا سایر ساخت و سازهای بزرگ است. جرثقیل ها اغلب به طور موقت در صنعت ساخت و ساز مستقر می شوند و می توان آنها را روی زمین یا روی وسایل نقلیه تخصصی قرار داد.

دو تکنیک برای کنترل جرثقیل ها وجود دارد. در رویکرد اول، کاربر در کابین متحرک جرثقیل می نشیند و با استفاده از دکمه هایی که به ایستگاه کنترل متصل شده اند، جرثقیل را کار می کند. تکنیک دیگری از کنترل بی سیم بهره می برد. در هر شرایطی، اپراتور فوق مسئول ایمنی جرثقیل و همچنین جان افرادی است که از جرثقیل استفاده می کنند.

انواع جرثقیل :

جرثقیل ها انواع مختلفی دارند و هر کدام با توجه به طراحی و عملکرد خود برای کار خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. به طور کلی می توان سه دسته جرثقیل های سقفی، متحرک و ثابت را ارائه داد.

 1. جرثقیل های ثابت

تصویر جرثقیل های ثابت

به این جرثقیل ها جرثقیل های با فضای تحرک محدود می گویند. جرثقیل های برجی در این گروه قرار می گیرند.

 1. جرثقیل های سقفی

تصویر جرثقیل های سقفی

برای جابه جایی لوازم و قطعات در سالن ها و سایر مکان‌های دارای سقف از جرثقیل سقفی استفاده می‌شوند.

برخی از ویژگی های جرثقیل سقفی به شرح زیر است:

 • جرثقیل سقفی به هر مکان دسترسی مستقل دارد.
 • برای نگه داری جرثقیل سقفی هزینه کمی نیاز می باشد.
 • جرثقیل سقفی را می توان با هزینه کم تعمیر کرد.
 • جرثقیل سقفی باعث صرفه جویی در انرژی خواهد شد.
 • جرثقیل سقفی بهترین انتخاب برای جابه جایی قطعات سنگین وزن است.
 • استفاده از جرثقیل سقفی بسیار ساده است و نیازی به دانش خاصی ندارد.
 • کاهش حوادث محل کار
 • به حداقل رساندن آسیب مادی یا محصول
 • یک رویکرد پایدار که اثرات آن بر محیط زیست را کاهش می دهد
 • دلایل اصلی استفاده از جرثقیل
 1. جرثقیل های متحرک

تصویر جرثقیل های متحرک

اساسی ترین نوع جرثقیل از تیرچه های فولادی که از ابتدا پهن و رفته رفته نازک می شوند ،تشکیل شده است که روی یک پایه متحرک قرار گرفته اند. سکوی جرثقیل ممکن است یک تراکتور یا کامیون باشد یا روی چرخ یا ریل حرکت کند.

تیرچه ها را می توان با استفاده از کابل ها یا جک های هیدرولیک بلند و پایین آورد و در انتهای آنها توسط سیستمی از لولاها و اتصالات محکم می شود.

معرفی بهترین شرکت جرثقیل :

تصویر معرفی بهترین شرکت جرثقیل

اگر می خواهید بهترین شرکت جرثقیل در تهران را بشناسید، باید به ابزارهایی که در ساخت جرثقیل استفاده می کند توجه کنید. سازنده جرثقیل می تواند جرثقیلی را در اختیار شما بگذارد که بتوانید سال ها از آن استفاده کنید ،اگر ابزار و تجهیزات جدید را به کار گرفته و تخصص بیشتری داشته باشد. شما می توانید شرکت مورد نظر خود را بسته به معیارهای خود برای یک شرکت از میان بسیاری از مشاغلی که در صنعت ساختمان جرثقیل فعالیت می کنند انتخاب کنید. در بخش زیر به شما بهترین شرکت های جرثقیل معرفی می کنیم.

9 تا از بهترین شرکت جرثقیل را بشناسید:

 • جرثقیل آریا

گروه صنعتی مکاترونیک آریا علاوه بر داشتن بیش از 25 سال سابقه نصب و نگهداری انواع جرثقیل، دارای 10 سال سابقه در ساخت جرثقیل سقفی و دروازه ای نیز می باشد.در واقع این شرکت سالها تخصص در نصب و تعمیر جرثقیل دارد و متخصصان آن تجربیات اساسی را به دست آورده اند که به آنها امکان می دهد در حال حاضر به عنوان بهترین شرکت سازنده جرثقیل در بازار کشور حضور فعال داشته باشند.

آدرس: تهران – چهاردانگه – روبروی آتش نشانی – جنب مخابرات – پلاک ۴۴۹

تلفن تماس: ۰۲۱۵۵۲۴۱۶۰۱

 • شرکت جرثقیل تسلا

شرکت جرثقیل تسلا بهترین شرکتی است که در طراحی و تولید انواع جرثقیل با کمک کارکنان ماهر، آگاه و زیرساخت های فنی مناسب تخصص دارد. این شرکت معتبر همواره تمام منابع، تخصص و تلاش خود را برای هموار کردن راه برای مشتریان خود به کار گرفته است.

همچنین قطعات و لوازم جانبی ارائه شده توسط مجموعه جرثقیل تسلا با پشتیبانی از استاندارد فنی بین المللی به فروش می رسد.

آدرس: تهران – خیابان شهید بهشتی – خیابان قنبر زاده – بین خیابان چهارم و ششم – پلاک ۱۹ زنگ دوم

تلفن تماس: ۰۲۱۸۸۵۰۰۸۲۹

 • شرکت آذین دینامیک

جرثقیل سقفی، جرثقیل دروازه ای، جرثقیل بازویی و سیستم های جابجایی مواد و قطعات همگی توسط شرکت مهندسی آذین دینامیک طراحی و تولید شده اند. شریان های اصلی که در کالبد صنعت و همه فعالیت های دیگر در دنیای امروز می گذرد، سیستم های جابجایی مواد و قطعات هستند. علاوه بر این، بدون جابه جایی، صنعت و هر فعالیت دیگری نمی تواند حرکت کند یا بچرخد.

شرکت آذین دینامیک برای ساده سازی هر چه بیشتر این وظیفه حیاتی برای امور مختلف، بهترین راه حل ها و برنامه ها را ارائه می دهد.

 

آدرس: تهران – جنت آباد شمالی – خیابان شهید کاظم بصارتی – بن بست استانداری – پلاک ۲۳

تلفن تماس: ۰۲۱۴۶۰۴۲۸۸۳

 • شرکت میکروصنعت

شرکت میکروصنعت انواع جرثقیل ها از جمله جرثقیل های بکسل و جرثقیل های معمولی و همچنین انواع چرخگیر در اشکال و اندازه های مختلف را تولید می کند. بدون تغییر شاسی یا اطاق خودرو، این جرثقیل ها نصب می شوند. آنها همچنین می توانند خودروهای سالم و تصادفی را حمل کنند. جرثقیل یدک کش میکروصنعت به دلیل ماهیت کشویی خود، خودروهای تصادفی بدون چرخ را در اسرع وقت حرکت می دهد. همچنین این شرکت یکسال گارانتی تعویض و تعمیر رایگان تمامی اقلام خود را ارائه می دهد.

این شرکت به واسطه نیروی کار ماهر و مجرب خود، انواع جرثقیل بکسل را در سایزهای مختلف با کیفیت و جایگاه بالا تولید می کند.

 

آدرس: تهران – منطقه ۱۸ – فتح – کیلومتر ۷ – خیابان خلیج فارس – کوچه رهنما – اولین گاراژ – پلاک ۳

تلفن تماس: ۰۲۱۶۶۲۷۴۸۱۰

 • دانیال صنعت

شرکت توسعه سازه و فلز دانیال صنعت با بیش از 25 سال سابقه در زمینه طراحی و تولید انواع سازه های فولادی سبک و سنگین اعم از برج، جرثقیل سقفی و دروازه ای، اسکلت فلزی ساختمانی و صنعتی و… با نام صنعت متال، برشکاری اجدادی و بنگاه ارغوان، در سال 1386 تاسیس شد.

شرکت دانیال صنعت همچنین بهترین کیفیت و مقاومت را برای تمامی جرثقیل های خود تولید و ارائه می کند.

 

آدرس: جاده قدیم قم – بعداز کهریزک – بلوار امام حسین (شورآباد) – خیابان صنعت ۱۲ (ششم جنوبی) – کارخانه دانیال صنعت

تلفن تماس: ۰۲۱۵۶۵۴۲۹۴۵

لیست 4 شرکت برتر دیگر در حال تحقیق است و به زودی معرفی می شوند.

دلایل اساسی برای استفاده از جرثقیل چیست ؟

تصویر دلایل اساسی برای استفاده از جرثقیل چیست

کارایی:

استفاده از جرثقیل ها بسیار مؤثر است. برخلاف گروهی از کارمندان یا موتورهای بکسل می تواند 2 تا 3 برابر سریعتر کار می کنند.

ایمنی بالا:

دومین دلیل ایمنی جرثقیل ها است، چرا که می تواند برای بلند کردن و جابجایی مواد در شرایط های خطرناک و نا متعارف استفاده شوند. همچنین سایر مواد مضر یا خورنده مانند فلزات داغ، مواد شیمیایی و وزن های سنگین را کنترل کنید. برای کمک به کارگران در جابجایی وسایل بزرگ به روشی کنترل شده و کمک به جلوگیری از صدمات حرکتی مکرر و کشیدگی عضلات، می توان جرثقیل ایستگاه کاری یا جرثقیل بازویی نصب کرد.

سخن پایانی:

جرثقیل نوع خاصی از دستگاه، دکل یا سازه بلند است که برای بالا بردن یا پایین آوردن اجسام با استفاده از طناب و قرقره استفاده می شود. این دستگاه برای انتقال بار با استفاده از یک یا چند ماشین ساده برای ایجاد مزیت مکانیکی استفاده می شود. در واقع، فراتر از آن چیزی است که یک انسان به طور طبیعی قادر به انجام آن است. در بخش حمل و نقل، جرثقیل ها اغلب برای بارگیری و تخلیه بار و همچنین برای جابجایی اقلام مورد استفاده قرار می گیرند. کاربرد اصلی آنها در بخش ساختمان و سایر ساختمان های بزرگ است.

تصویر بهترین شرکت جرثقیل

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا