محصولات ساختمانی

درب ضد سرقت ✔️ انواع درب ضد سرقت | جنس و رنگ

همه چیز در مورد درب ضد سرقت که باید بدانید…

سارقان دائماً به دنبال ساده ترین راه برای ورود به ساختمان هستند و معمولاً درب ورودی اولین گزینه ای است که پیدا می کنند. طبق تحقیقات انجام شده، هر دزدی چند دقیقه طول می کشد تا درب ورودی را باز کند ( این آمار بسته به تکنولوژی درب های ضد سرقت متفاوت است) و اگر موفق نشود برای اینکه شناسایی نشود، محل را ترک می کند.

تصویر همه چیز در مورد درب ضد سرقت که باید بدانید

یک درب ضد سرقت خوب باید در برابر آتش، صدا، رطوبت و سرما نیز مقاوم باشد. درب ضدسرقت یکی از انواع درب های امنیتی است که از ورود سارق به داخل ساختمان محافظت می کند.

اکثر سازه‌های مسکونی بزرگ، سازه‌های تجاری و تسهیلات دولتی مانند بانک‌ها دارای درب‌های ضد سرقت هستند.

درب ضد سرقت چیست ؟

تصویر درب ضد سرقت چیست

درب ضد سرقت به دلیل ویژگی های منحصر به فرد خود در برابر مجرمان، همانطور که از نامش پیداست، از درب های معمولی ایمن تر است و حتی می توان آن را با نرده های دفاعی (آکاردئون) مقایسه کرد.

ساختار درب، لولاها، چارچوب، قفل و جنس درب تنها تعدادی از ویژگی های منحصر به فرد درب ضدسرقت مربوط به قطعات آن است.

برخلاف درب‌های معمولی، درب‌های ضد سرقت در برابر هرگونه فشار، برش، اهرم و دستکاری قفل ایمنی بسیار خوبی دارند. این درب ها عایق موثر صدا، گرما و سرما هستند.

انتخاب این نوع درب مطابق با محل مورد نظر ضروری است. برای ساختمان‌های آپارتمانی که هنگام شکستن در توسط سارق ایجاد صدا غیرممکن است، یک درب فلزی ساده متشکل از دو لایه ورق فلزی به ضخامت ۱ میلی‌متر و یک لایه عایق صوتی و حرارتی بین این دو راه‌حل مناسبی است.

اما در ویلاها، کارگاه ها و سایر مکان هایی که سارقان فرصت کافی برای تخریب دارند و صدای تخریب درب برای آنها چالشی ایجاد نمی کند، لازم است از درهایی با ویژگی های خاص در اجزای آن استفاده شود؛ به عنوان مثال ضخامت لایه های فلزی بیشتر است، داخل درب توری فولادی قرار می گیرد و مواد ضد برش، مته، ضد اسید و ضد تخریب داخل در تزریق می شود.

به طور کلی دو نوع درب ضد سرقت در بازار وجود دارد :

 1. درب ضد سرقت فلزی که دارای اسکلت فولادی یا آهنی نرم و شیشه سکوریت شده در پشت پنل است. این درب ها عمدتاً در چین تولید می شوند.
 2. درب ضد سرقت چوبی که دارای ساختاری از فلز و چوب است. این نوع درب ضدسرقت که بر بازار حاکم است از نظر ظاهری شبیه درب های معمولی می باشد. برای استحکام بخشیدن به داخل این نوع درب ها ورق های فلزی تعبیه می شود و برای حفظ زیبایی در، ورق های چوبی در رویه ورق های فلزی نصب می شود.

درب ضد سرقت از چه اجزایی تشکیل شده اند ؟

تصویر درب ضد سرقت از چه اجزایی تشکیل شده اند

درب ضد سرقت دارای اسکلت چند لایه می باشد. یک ورق فلزی بین دو ورق روکش چوبی قرار گرفته است. درب های ضدسرقت نیز عایق صدا و حرارت هستند، زیرا داخل درب نیز با عایق هایی مانند پشم سنگ روکش شده است.

اما، این لایه ها تنها قطعات ضدسرقت درب نیستند و توجه به سایر اجزای مهم مانند قاب، لولا و قفل نیز ضروری است.

 • ورقه فلزی

تصویر ورقه فلزی

بدون این ورق، درب ضد سرقت به یک درب معمولی تبدیل می شود و آن را به یکی از مهم ترین قسمت های درب تبدیل می کند. درب ضد سرقت همچنین باید دارای ورق های فولادی، کلاف ها و تسمه هایی باشد که در داخل آن تعبیه شده است تا امنیت را بهبود بخشد.

 • رویه درب

قسمتی از درب که نمایان است روکش درب ضد سرقت است. بسته به مکانی که از آن استفاده می شود، پوشش درب ممکن است تغییر کند. به عنوان مثال، اگر قرار است درب در محیط های مرطوب یا صنعتی استفاده شود، لایه بیرونی باید با مواد مقاوم در برابر رطوبت و اسید پوشانده شود.

 • عایق

معمولاً از پشم سنگ و پشم شیشه برای پر کردن فضای خالی بین ورق فلزی و رویه درب ضد سرقت استفاده می شود. این امر درب ضد سرقت را از صدا و گرما عایق می کند.

 • چهارچوب

تصویر چهارچوب

ورقه فلزی چهارچوب درب ضد سرقت باید حداقل 1.5 میلی متر ضخامت داشته باشد. برای اینکه رنگ پودری الکترواستاتیک روی این چهارچوب ها در برابر خط و خش و آسیب های دیگر مقاوم باشد، روی چهارچوب ها اعمال شده و تا دمای 220 درجه حرارت داده می شود.به طور معمول، چهارچوب ها در قطر 18 سانتی متر ایجاد می شوند.

 • لولا

لولا یکی دیگر از اجزای ضد سرقت درب است که می تواند راهی برای ورود سارقان باشد. به همین دلیل، لولاهای این درها، از هر دو طرف و یا دست‌کم از بیرون پنهان هستند. در صورتی که به این صورت محکم شود نمی توان با اهرم کردن درب باز شود.

نکته مهمی که باید به خاطر داشته باشید این است که چون این درب ها وزن زیادی دارند، ضروری است که جنس لولا باید بتواند وزن در را تحمل کند.

 • قفل ضد سرقت

تصویر قفل ضد سرقت

یکی از مهمترین قسمت های درب ضد سرقت، قفل ضد سرقت است که کیفیت آن بسیار مهم است. نصب یک قفل بی‌کیفیت بر روی این درها، تا حد بسیار زیادی امنیت آن‌ها را کاهش می دهد و آن‌ها را به یک در چوبی معمولی تبدیل می کند. بنابراین بدون قفل مناسب، حتی بهترین درب ضد سرقت که تمام الزامات را رعایت می کند، نمی تواند امنیت لازم را ارائه دهد.

به طور معمول، درب های ضد سرقت دارای دو قفل هستند. قفل پایین که قفل اصلی در است و قفل بالایی به عنوان قفل شب شناخته می شود. به طور کلی توصیه می شود که بهترین نوع قفل ها را برای هر دو انتخاب کنید و آنها را روی در قرار دهید تا امنیت را افزایش دهید.

 • کلید درب ضد سرقت

تصویر کلید درب ضد سرقت

کلیدهای متعددی برای درب ضد سرقت وجود دارد. برای تقویت امنیت درب ضدسرقت، در برخی از مدل های قفل درب ضسرقت، علاوه بر کلیدهای اولیه، دو کلید کاربردی نیز وجود دارد. این کلیدها بدین منظور ساخته شده‌اند که در مراحل ساخت مورد استفاده عوامل اجرا قرار بگیرند و پس از آن از رده خارج می‌شوند.

 • دستگیره درب ضد سرقت

دستگیره‌های درب این درها صرفاً هدف معمولی خود یعنی کمک به باز کردن و بستن درب انجام می‌دهند. آنها به امنیت بیشتر کمک نمی کنند. بسته به ترجیحات خود، می‌توانید از دستگیره‌های دکمه‌ای، بیضی، اهرمی یا تخم‌مرغی از میان انواع دستگیره‌های مختلفی که در بازار ارائه می‌شوند، انتخاب کنید. دستگیره های درب ضدسرقت اغلب از فلز تشکیل شده و از نیکل، کروم یا فولاد ضد زنگ ساخته شده اند.

 • زوار درب ضد سرقت

از یک تکه چوب نازک به نام «زوار» یا «زوار نواری» برای تزئین فضای اطراف در استفاده می شود.

 • چشمی

وجود چشمی بر روی درهای ورودی به‌خصوص درهای آپارتمان‌ها معمول است. معمولا، یک چشمی بر روی درب ضد سرقت نصب می شود.

 • زنجیر

وجود زنجیر بر روی درب ضدسرقت اختیاری است و به دلخواه مالک نصب می‌شود و الزامی نیست.

مزایای درب های ضد سرقت :

تصویر مزایای درب های ضد سرقت

 1. نصب درب ضد سرقت بسیار ساده است.
 2. یکی از مهمترین مزایای درب های ضدسرقت، امنیت بالای آن ها و مقاومت در برابر ضربه و فشار است.
 3. تنوع خیره کننده و کیفیت زیبایی شناسی محصول نهایی
 4. روکش طبیعی راش
 5. کاهش حریق و عایق صدا
 6. امکان نصب دوربین هوشمند روی درب ضدسرقت
 7. مقاوم در برابر سرما و آب و دارای انواع قفل های ایمنی
 8. درب ضد سرقت ضد زنگ است
 9. یکی از مزایای اضافی درب ضدسرقت قابلیت نصب دزدگیر می باشد.
 10. نشکن و ماندگار
 11. نیاز همیشگی به کلید اصلی
 12. پتانسیل نصب درب ضدسرقت با قفل دیجیتال

نکات کلیدی در هنگام خرید درب ضدسرقت :

تصویر نکات کلیدی در هنگام خرید درهای ضدسرقت

توصیه ما به شما این است که اگر از جمله افرادی هستید که در ساختمان های مهم کار می کنید و برای امنیت ساختمان ارزش زیادی قائل هستید، درب ضد سرقت تهیه کنید. در صورت استفاده از این درها، لازم نیست نگران امنیت ساختمان مورد نظر خود باشید. اگر می خواهید درب ضدسرقت آپارتمان بخرید، اکنون باید به تعدادی از نکات کلیدی و حیاتی توجه کنید که در قسمت های باقی مانده این مقاله به آنها خواهیم پرداخت.

 • کیفیت درب ضدسرقت

هنگام خرید درب ضد سرقت، کیفیت و جنس این درب ها باید اولین و مهمترین دغدغه شما باشد. یکی از انواع درب های ضدسرقت که ممکن است تهیه کنید، درب چوبی است. قبل از خرید این درب ها باید به طراحی داخلی ساختمان خود نیز توجه کنید.

 • چهارچوب درب ضدسرقت

هنگام خرید درب ضد سرقت، چهارچوب درب یکی از مهم ترین قسمت هایی است که باید به آن توجه زیادی داشته باشید. امروزه بسیاری از افراد هنگام خرید درب ضدسرقت به این موضوع توجه نمی کنند و به همین دلیل نمی توانند  گزینه ی مناسبی را برای خرید انتخاب کنند.

باید بدانید که چهارچوب این درها هر چه محکم تر و ایمن تر باشد، ایمنی خود در افزایش پیدا می کند و هیچ کس نمی تواند بدون اجازه شما وارد خانه یا ساختمان شما شود. درب ضدسرقت شما باید دارای چهارچوب محکمی باشد که بتوانید آن را به دیوارهای اطراف متصل کنید تا از محکم شدن آن به منطقه اطمینان حاصل کنید.

 • ضخامت و اندازه درب های ضدسرقت

هنگام خرید درب ضد سرقت باید به اندازه این درب ها توجه بیشتری داشته باشید. جنبه دیگری که باید در نظر بگیرید ضخامت است. هرچه درب ضخیم تر باشد، ایمن تر خواهد بود. طبیعتاً برای انتخاب درب مناسب برای ساختمان شما باید مطمئن شوید که ضخامت آن با ورودی مطابقت داشته باشد. همچنین باید به این نکته توجه داشته باشید که اندازه‌های درب اصلی ضدسرقتی که انتخاب می‌کنید باید با ابعاد ورودی خانه یا محل کار شما مطابقت داشته باشد و کمتر یا بزرگ‌تر از آن نباشد.

سخن پایانی:

امروزه بسیاری از افراد علاقه مند به خرید درب ضد سرقت برای خانه یا محل کار خود هستند و می خواهند یک درب ضدسرقت خوب تهیه کنند. اما در مورد درب ضدسرقت باکیفیت آگاهی ندارند و در نتیجه قادر به تصمیم گیری آگاهانه نیستند. این امر باعث شد تا ما در این مقاله در مورد درب ضدسرقت صحبت کنیم و در مورد این موضوع به شما توصیه های درستی ارائه دهیم.

تصویر در امنیتی

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا