دکوراسیون

کابینت روستیک یا روستایی ⚜️ مزایا و معایب | اصول و نکات

کابینت روستیک یا روستایی را بیشتر بشناسید

اگر می خواهید کابینت آشپزخانه خود را تعویض کنید و مدل های جدید و قابل قبولی را برای دکوراسیون آشپزخانه ی خود انتخاب کنید، باید از سبک ها و انواع مختلفی آگاه باشید. با این حال، کابینت های روستیک یکی از برجسته ترین طرح های کابینت هستند که ویژگی های متمایز به خانه شما می بخشد.

تصویر کابینت روستیک را بیشتر بشناسید

کابینت روستیک :

روستیک به طور کلی به معنای روستایی مانند است و دکور روستیک مستلزم ایجاد فضایی به سبک سنتی و روستایی است که سادگی و زیبایی خاصی دارد و همانطور که قبلا گفته شد شخصیت منحصر به فردی را به خانه شما خواهد داد.

تصویر کابینت روستیک

اگرچه کابینت های روستیک از نظر ظاهر شباهت هایی با سبک های کابینت نئوکلاسیک و کلاسیک دارند بسته به طراحی آنها، ممکن است بیشتر به یکی از این دو سبک شباهت داشته باشند. اما دارای ویژگی های متمایز زیادی هستند که به طور جداگانه مورد توجه قرار گرفته اند.

آنها از نظر جنس در رده کابینت های روکش چوب یا حتی کابینت های تمام چوب قرار می گیرند. می توانید کابینت های سبک روستیک با بدنه ام دی اف و روکش های بلوط ایرانی یا کانادایی یا روکش های دیگر تهیه کنید. اگر می خواهید پول بیشتری خرج کنید و کابینت های لوکس داشته باشید می توانید طرح مد نظر خود را به صورت تمام چوب سفارش دهید

کابینت روستیک چگونه ساخته می شود ؟

تصویر کابینت روستیک چگونه ساخته می شود

کابینت های روستیک معمولا از چوب طبیعی درختان جنگلی ساخته می شوند. این کابینت ها بر خلاف کابینت های دیگر که از قبل مونتاژ شده اند توسط افراد واجد شرایط در منزل شما نصب می شوند. احساس اصلی چوب در طرح های روستیک حفظ می شود، بنابراین از رنگ های پلی اورتان و پلی استر برای پوشاندن آن استفاده نمی شود. تنها برای محافظت از چوب از کیلر یا واکس چوب استفاده می شود تا عمر مفید کابینت آشپزخانه افزایش یابد. در این حالت، صرفاً از تخته ‌های چوب جنگلی در تولید درب کابینت استفاده می‌شود که فاقد هرگونه طراحی متمایز یا پوشش چوب هستند.

مزایای کابینت Rustic چیست ؟

تصویر مزایای کابینت روستیک چیست

به دلیل این که کابینت روستیک با استفاده از مواد طبیعی و منحصر به فرد ساخته شده و طراحی ساده ای دارد،به محیط استرس زا و خشک خانه های شهری خود، می توانیم دلپذیری، صمیمیت و آرامش خانه های روستایی را بیاوریم.

معایب کابینت Rustic چیست ؟

تصویر معایب کابینت روستیک چیست

کابینت های روستیک هزینه زیادی دارد، زیرا از چوب طبیعی ساخته می شوند.

تنوع این کابینت ها را نمی توان زیاد گسترش داد، زیرا فقط با استفاده از المان های ساده و مواد اولیه مانند چوب و سنگ ساخته می شوند.

ایده های جالب برای کابینت روستیک :

دانستن سبکی که قصد دارید برای آشپزخانه خود استفاده کنید بسیار مهم است. فرقی نمی‌کند در یک خانه روستایی باشید یا در خانه ای در وسط یک شهر بزرگ، راه‌های متعددی وجود دارد که می‌توانید سبک روستیک را در آشپزخانه خود بگنجانید، از ظاهر چوب فرسوده گرفته تا حالت‌های فلزی صنعتی. نمیدانید از کجا شروع کنید؟ با این حال، اشکالی ندارد. برای کمک به شما برای ایجاد انگیزه، برخی از ایده های مورد علاقه کابینت آشپزخانه روستیک را گردآوری کرده ایم.

 1. کابینت روستیک به رنگ ساده

تصویر کابینت روستیک به رنگ ساده

کابینت های آشپزخانه در طرح های سنتی و روستیک کاربردی هستند. این ادعا توسط نوع چوب استفاده شده و رنگ سطوح کابینت های بالایی و پایینی تایید می شود. حتی می توانید در این سبک آشپزخانه از کنار کابینت های آشپزخانه رد شوید و به قاب پنجره ها و تیرهای سقف توجه کنید. اگر از تقارن لذت می برید، این سبکی است که باید انتخاب کنید.

 1. طراحی صنعتی

از آنجایی که روش های مختلفی برای تعریف روستیک وجود دارد، انعطاف پذیری زیادی برای ترکیب گرایش هایی مانند صنعتی و روستیک وجود دارد. آهن صیقلی با ظاهر صنعتی در تضاد با زبری روستایی، تعادل دلپذیری را ایجاد می کند.آن را در آشپزخانه خود بگنجانید تا از ظرافت سلیقه خود در فضای داخلی در هنگام صرف غذا و نوشیدنی با مهمانان لذت ببرید.

 1. استفاده کمی از آبی

تصویر استفاده کمی از آبی

آیا در زندگی تان به مقداری رنگ نیاز دارید؟ برای داشتن فضایی پویا، کابینت های روستیک رنگ شده را به آشپزخانه خود اضافه کنید. جزیره آبی عناصر طراحی روستیک و مدرن این آشپزخانه را با هم متحد می کند. بدون ترس رنگ را در کابینت آشپزخانه خود بگنجانید!

 1. ترکیبی متمایز از سنگ و چوب

سنگ و چوب دو ماده ای هستند که هنگام در نظر گرفتن بیان روستیک به ذهن می رسند. برای اینکه ظاهری طبیعی به آشپزخانه خود بدهید، این دو را با هم ترکیب کنید. با استفاده از دیوار سنگی زیبا و کابینت روستیک چوبی به اصول زیبایی برگردید.

روکش چوب کاج کابینت ها و روکش چوب ساج کف به آشپزخانه حس جادوئی می بخشد. کانتر باید طوری طراحی شود که طرح کلی آشپزخانه را تکمیل کند. حتی یک آشپزخانه کوچک ممکن است با چیدمان مناسب بزرگ به نظر برسد.

 1. استفاده از میزهای گرانیتی

تصویر استفاده از میزهای گرانیتی

لازم نیست همه چیز در یک آشپزخانه روستیک، روستایی باشد. برای اینکه این ظاهر در کل فضا یکدست باشد، می توانید موارد اضافی مانند میزهای گرانیتی اضافه کنید. رنگ های مکمل کابینت های چوبی شما و سنگ گرانیت به زیبایی با هم هماهنگ می شوند.

 1. بدون توجه به بخش های بالایی

اگر می‌خواهید آشپزخانه‌ای روستیک و کلاسیک داشته باشید، روی کابینت‌های پایینی تمرکز کنید و رویه‌ها را کاملاً نادیده بگیرید. طروف سفالی، گیاهان و تخته های برش آنها را جذاب تر می کند. لازم به ذکر است که تمامی عوامل ذکر شده در بالا ممکن است بر هزینه کابینت روستیک و نوع کیفیت چوب مورد استفاده تاثیر داشته باشد.

 1. تیرک های بدون پوشش

تصویر تیرک های بدون پوشش

در سبک روستیک، اجازه دهید تیرهای چوبی سقف نمایان شوند. در نتیجه می تواند آشپزخانه شما مانند حومه شهر به نظر برسد. علاوه بر این، تیرهای چوبی حس روستایی تری به فضا می دهند و به خوبی با کف و کابینت های روستیک چوبی هماهنگ می شوند.

 1. چیزهای متضاد

اگر خانه شما دارای بسیاری از امکانات مدرن باشد، احتمالاً کابینت آشپزخانه روستیک چوبی مورد نظرتان را دریافت نکرده اید. مشکلی نیست؛ با اقلام مناسب، هنوز هم می توانید حس روستایی را به فضا اضافه کنید. برای دستیابی به احساس روستایی، می توانید با استفاده از ترکیب های سرامیکی به جلوه ای مشابه دست پیدا کنید.

 1. سیاه و سفید

تصویر کابینت روستیک سیاه و سفید

اگر از ظاهر یکنواخت لذت می برید، یک تم سیاه و سفید برای شما جذاب خواهد بود. درست است که اگر یک تم سیاه و سفید به خوبی اجرا شود، ممکن است کلاسیک و روستایی به نظر برسد تا مدرن. اگر کابینت ها به سبک خانه های مزرعه سفید مدرن باشند و جزیره از نظر ظاهری روستایی تر باشد، در آشپزخانه زیبا به نظر می رسد.

اتفاقاً جزیره آن هم جای خوبی برای نشستن و خوردن چند بیسکوییت به نظر می رسد.

 1. خاکستری

تصویر کابینت روستیک خاکستری

هنگام ایجاد کابینت های آشپزخانه روستیک خود، رنگ های خاکستری ساده و قدیمی را در نظر داشته باشید، زیرا آنها خاکی ترین رنگ ها هستند. فقط مراقب باشید از رنگ خاکستری زیاد استفاده نکنید، در غیر این صورت ممکن است خیلی سرد (و مدرن) به نظر برسد. برای اینکه کمی رنگ گرم داشته باشید و آشپزخانه خود را سرزنده تر کنید، چند گل اضافه کنید.

 1. استفاده از آجر

مقداری آجر به این فضا اضافه کنید تا سنتی‌تر به نظر برسد و ظاهری روستایی به کابینت‌های آشپزخانه ببخشید. اگر خانه شما از قبل آجر دارد، فوق العاده است! همین مقدار ممکن است استفاده شود! اگر نه، می‌توانید کاشی‌های سنگی و آجری عالی و ساده را به دیوار آشپزخانه‌تان بچسبانید. اما مراقب باشید که از آجر زیاد استفاده نکنید، زیرا نمی خواهید شبیه سوله یا انبار صنعتی شود.

 1. رنگ گردویی

تصویر رنگ گردویی

اگر از طراحی کلاسیک لذت می برید، بدون شک رنگ گردویی در لیست مواد ترجیحی شما رتبه بالایی خواهد داشت. روکش گردو به زیبایی با انواع چوب آشپزخانه ترکیب می شود، چه در حال ساخت کابینت های بیرون کش یا کابینت های دو درب باشید. چوب‌های قهوه‌ای مایل به قرمز بهترین هستند زیرا متوجه کمبود رنگی نمی‌شوید که گاهی در چیدمان‌هایی با تم روستیک وجود دارد. میز می تواند سفید ساده در این طرح رنگی باشد تا جلوه ای مکمل ایجاد کند.

 • به یک صحنه روستایی فکر کنید.

شاید زیبایی شناسی خانه های روستایی را دوست داشته باشید، اما دوست دارید آنها را کاملتر تجربه کنید. کابینت های روستیک  چوبی را انتخاب کنید تا در این صورت به آشپزخانه خود بافت بدهید. اگر نمی توانید از کابینت های روستیک استفاده کنید، چوب روستایی را در جای دیگری اضافه کنید، مانند آشپزخانه با تخته های برش، قوری عتیقه و قابلمه ها و تابه هایی که از سقف ساخته شده اند.

سخن پایانی:

سبک های دکوراسیون داخلی مختلفی وجود دارد که برخی از آنها بر هماهنگی با محیط طبیعی تاکید دارند. طراحی روستیک یکی از بسیاری از مواردی است که با استفاده از مواد طبیعی در داخل خانه توانسته است تا حدی طبیعت را در آغوش بگیرد.

کابینت روستیک می تواند انتخاب خیلی از علاقه مندان به فضای روستایی باشد، فضای بی ریا و کلاسیک. کابینت روستیک اغلب از چوب استفاده می‌کند و به شیوه‌ای قدیمی ساخته می‌شود و به مردم این حس را می‌دهد که در یک خانه روستایی در اروپای شرقی هستند.

تصویر کابینت روستیک

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا