دکوراسیون

دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک ✔️ 13 اصل مهم و نکات

چگونه دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک داشته باشیم ؟

وقتی از یک روز پرمشغله و پر استرس به خانه برمی گردیم، همه به اتاق خواب خود پناه می بریم. اتاق خواب، جایی که ما معمولا زمان استراحت خود را در آن می گذرانیم، می تواند به عنوان خصوصی ترین فضا در هر خانه در نظر گرفته شود. برای داشتن دکورراسیون یک اتاق خواب ساده و شیک که در عین راحتی و کاربردی بودن زیبا و لذت بخش باشد، باید دقت و توجه زیادی در طراحی دکوراسیون اتاق خواب به کار گرفته شود. این مقاله نکات دکوراسیون اتاق خواب را به شیوه ای ساده و شیک مورد بحث قرار می دهد.

تعریف اتاق خواب :

تصویر تعریف اتاق خواب

یکی از مهم ترین اتاق های خانه اتاق خواب است. زیرا تنها جایی که بعد از یک روز کاری طولانی برای استراحت به آنجا می روید اتاق خواب شماست. مردم زمان زیادی را در اتاق خواب خود می گذرانند زیرا خواب حدود یک سوم زندگی انسان را به خود اختصاص می دهد. دکوراسیون اتاق خواب باید به گونه ای انجام شود که خوابیدن در آنجا راحت باشد. سعی کنید از ساده ترین و شیک ترین وسایل در دکوراسیون اتاق خواب خود استفاده کنید، زیرا استفاده از وسایل تزیینی ساده و شیک در سراسر اتاق خواب تاثیر بسزایی در طراحی کلی فضا دارد.

13 اصول مهم و کلیدی برای داشتن دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک :

برای داشتن یک اتاق خواب ساده و شیک نیازی به داشتن مبلمان و لوازم گران قیمت و مجلل نیست. در واقع قوانین طراحی داخلی و زیبایی شناسی چیزی است که بیش از هر چیز زیبایی و ظرافت و شیک بودن اتاق را تعیین می کند. اکثر این نکات که در زیر بیان شده‌اند، مربوط به نحوه چیدمان اشیا و انتخاب رنگ‌ها برای دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک شما بدون صرف کمترین هزینه است.

  1.  طراحی کلی اتاق را ساده نگه دارید.

تصویر  طراحی کلی اتاق را ساده نگه دارید.

هیچ نکته خاصی برای طراحی اتاق خواب ساده و شیک وجود ندارد. معمولاً در هر اتاق یک دیوار اصلی وجود دارد و بهتر است تخت را در وسط این دیوار قرار دهید. ایده قرار دادن تخت در گوشه ها برای بسیاری از افراد ناپسند است. توصیه من این است که تخت را در وسط دیوار اصلی اتاق قرار دهید نه اینکه آن را به دیوارها وصل کنید. این کار به شما فضای کافی برای حرکت می دهد و همچنین مرتب کردن تختخواب در این حالت راحت تر است.این نکته، یک پیشنهاد خوب برای دکوراسیون ساده و در عین حال شیک اتاق خواب است.

2. دیوارها و سقف دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک

تصویر دیوارها و سقف دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک

در حال حاضر اتاق خواب ها معمولا دارای سقف های مسطح و ساده هستند. این سقف‌ها را می‌توان با استفاده از تکنیک گچ‌کاری یا به‌عنوان سازه‌های کششی با اشکال مختلف و رنگ‌های روشن ایجاد کرد.

الگوهای هندسی ساده یا کاغذ دیواری بسیار ساده اغلب برای زیباسازی دیوارها در دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک استفاده می شود. البته اگر می‌خواهید اتاق خواب خود را دنج‌تر کنید، می‌توانید از فریم‌های چوبی در قسمت‌های پایینی دیوار نیز استفاده کنید.

3. انتخاب تخت برای دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک

تصویر انتخاب تخت برای دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک

شما می توانید با استفاده از یک تخت خواب متفاوت و متمایز با رنگ بندی مناسب و بدیع، اتاق خوابی ساده، شیک و چشم نواز ایجاد کنید. این اتاق خواب شماست، بنابراین می توانید هر سبک و رنگی از مبلمان را در آنجا داشته باشید. حتی جسارت شما می تواند به شما کمک کند یک فضای خاص برای خود طراحی کنید.

شما همچنین می توانید یک نقطه کانونی در فضا ایجاد کنید و یک اتاق خواب ساده و شیک با تخت هایی داشته باشید که پشتی بلند و ساده دارند. دکوراسیون اتاق توسط این تخت ها تغییر می کند.

4. چیدمان تخت در دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک

چیدمان سایر وسایل باید مطابق با تخت خواب باشد که اصلی ترین و تعیین کننده ترین مولفه در ساخت دکوراسیون ساده و شیک اتاق خواب است. تخت را می توان در مقابل دیوار اصلی قرار داد تا به عنوان نقطه کانونی اتاق خواب عمل کند. به خاطر داشته باشید که بسته به چیدمان اتاق، تخت را باید در مقابل دیواری قرار دهید که حرکت را محدود نکند. به طور معمول، دیوار اصلی اتاق در جلوی در قرار دارد و هنگام ورود قابل مشاهده است.

اگر می خواهید یک دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک ایجاد کنید، باید مفهوم تعادل را در چیدمان دنبال کنید. برای اینکه تعادل رعایت شود و از دو طرف دسترسی داشته باشید، تخت را در وسط دیوار قرار دهید. فقط اگر اتاق خواب کوچکی دارید و قرار دادن تخت در وسط سخت است و جابجایی آن سخت است، می توانید آن را در گوشه ای قرار دهید.

5. رنگ دیوارها در دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک

تصویر رنگ دیوارها در دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک

رنگ های ساده و خنثی، در زمینه دکوراسیون و حتی در زمینه مد و پوشاک، همیشه محبوب بوده و اتاق خواب ساده و شیکی ایجاد می‌کند. توصیه می شود از رنگ های خنثی برای دیوارهای اتاق خواب خود مانند سفید، خاکستری، طوسی یا بژ استفاده کنید تا حس آرامش و راحتی را به اتاق القا کنید. حتی طرح ها و نقوش به کار رفته در طراحی اتاق می توانند این رنگ ها را در خود جای دهند یا می توانید آنها را با هم ترکیب کنید.

6. تناسب در طرح و رنگ‌

تصویر تناسب در طرح و رنگ‌

اگر رنگ اصلی اتاق خواب خود را خنثی انتخاب می کنید، باید مبلمان و اکسسوری های رنگی را اضافه کنید تا فضا را کسل کننده نکنید. برای این کار از روتختی، کوسن، پرده و سایر لوازم جانبی با طیف وسیعی از رنگ‌ها و طرح‌های موجود در بازار، با امکان تغییرات سریع و ارزان استفاده کنید.

به خاطر داشته باشید که نباید طرح یا رنگ زیادی اضافه کنید. در عوض، از دو یا سه رنگ و طرح استفاده کنید که در سراسر دکوراسیون تکرار می شوند تا ظاهری یکپارچه به اتاق خواب ساده و در عین حال شیک خود ببخشید.

7. دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک با دیوار تاکیدی

تصویر دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک با دیوار تاکیدی

یکی از ساده ترین روش ها برای ایجاد یک دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک ، استفاده از دیوارهای تاکیدی است. به همین دلیل می توان دیوار پشت تخت را با رنگ خاصی رنگ کرد یا با یک کاغذ دیواری منحصر به فرد و ساده پوشاند. اما نصب تابلو به دیوار تاکیدی راه مقرون به صرفه تری برای منحصر به فرد و خاص کردن آن است.

8. کاغذ دیواری برای دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک

تصویر کاغذ دیواری برای دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک

کاغذ دیواری مناسب می تواند یکی دیگر از عناصر طراحی در دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک باشد. با کمک قرار دادن مبلمان ساده و کاغذ دیواری طرح دار می توانید اتاق را متعادل کنید. به فرآیند انتخاب کاغذ دیواری مناسب توجه زیادی داشته باشید. اگر مبلمان اتاق خواب شما ساده و بدون تزئین است، می توانید کاغذ دیواری طرح دار انتخاب کنید. در غیر این صورت، کاغذ دیواری ساده و شیک می تواند چیدمان اتاق خواب شما را متعادل کند.

9. دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک با نورپردازی ساده

تصویر دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک با نورپردازی ساده

بسته به سبک طراحی دکوراسیون اتاق خواب می توانید لوسترهای سقفی کلاسیک یا مدرن یا تعداد مناسب لامپ با میزان نور زرد مناسب را انتخاب کنید. از چراغ خواب و دیوارکوب بالای میز آرایش علاوه بر نور سقفی استفاده کنید تا بتوانید در دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک خود به راحتی بخوانید یا آرایش کنید.

10. استفاده از مبلمان ساده

مبلمان لوکس و عجیب و غریب همیشه اتاقی شیک و دوست داشتنی را نمی سازد. حتی از ابتدایی ترین مبلمان و لوازم جانبی نیز می توان برای ایجاد یک دکوراسیون خوب و دوست داشتنی اتاق خواب استفاده کرد. با انتخاب مبلمانی ساده و بدون طرح می توان اتاق خواب را سادو شیک ساخت.

11. استفاده از لوازم دست ساز

تصویر استفاده از لوازم دست ساز

استفاده از اجناس دست ساز که خودتان ساخته و تولید کرده اید، در امن ترین و خصوصی ترین فضای خانه، یکی از بهترین گزینه ها برای طراحی اتاق خواب شیک و ساده  است. توصیه می شود برای ایجاد وسایل هر چند کوچک برای اتاق خواب خود از کمی ذکاوت و هنر استفاده کنید. با لوازم جانبی مانند روتختی یا کوسن های دست ساز، می توانید فضایی منحصر به فرد را در یک اتاق خواب ساده و شیک طراحی کنید که با هیچ چیز دیگری قابل مقایسه نیست.

12. گیاهان طبیعی در دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک

تصویر گیاهان طبیعی در دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک

استفاده از گل و گیاهان آپارتمانی یکی از ساده ترین راه ها برای ایجاد دکوراسیونی ساده و شیک برای اتاق خواب است. با انتخاب یک گلدان ساده می توانید حال و هوای فضا را از زمینی به آسمانی تبدیل کنید،در نتیجه انرژی مثبتی که گیاهان می توانند در یک فضا تولید کنند. گل های طبیعی را می توان در یک گلدان دوست داشتنی در کنار تخت چید تا طبیعت را به راحتی وارد اتاق شما کند. به طور متناوب، گیاهان خاص اتاق خواب مانند سانسوریا و آلوئه ورا را پرورش دهید.

13. پرهیز از چیدمان نامتعادل

چدمان نامنظم و نامتعادل انرژی را کاهش می دهد و محیطی کسل کننده ایجاد می کند. برای جلوگیری از چنین چیدمانی می توانید یک نقطه مرکزی در اتاق تعیین کنید.

برای انجام این کار، ابتدا نقطه کانونی را انتخاب کنید، آن را با یک شی منحصر به فرد یا یک رنگ استراتژیک مشخص کنید و سپس بقیه مبلمان و تزئینات را در اطراف آن قرار دهید.

با این کار هماهنگی و نظم را به ارمغان می آورید، انرژی مثبت را تقویت می کنید و محیطی مساعد برای خواب آرام ایجاد می کنید. می توانید تخت را به نقطه کانونی یک اتاق خواب ساده و شیک تبدیل کنید و قطعات دیگری را در اطراف آن قرار دهید.

سخن پایانی:

امروزه، سادگی در دکوراسیون منزل، بیش از هر زمان دیگری مد شده است، اتاق خواب ها نیز از این امر مستثنی نیستند، اما یکنواخت بودن و سادگی آن ها، که به منزله پناهگاهی برای فرار از خستگی روزانه است، ممکن است چندان جذاب نباشد. بهتر است، در کنار سادگی نکاتی را برای شیک شدن اتاق خواب به کار ببرید. در این متن به برخی از این نکات پرداخته شد که امیدواریم برای شما مفید باشد.

تصویر طراحی اتاق‌خواب شیک و ساده

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا