دکوراسیون

6 اصل مهم راهنمای جامع خرید تشک طبی ✔️

راهنمای جامع خرید تشک طبی

داشتن خوابی آرام و راحت در شب یکی از الزامات سلامت جسمی و روانی است. محققان رشته های روانشناسی و پزشکی دریافته اند که انسان باید هر روز ۷ تا ۸ ساعت بخوابد. مطمئناً اگر این مقدار از عمر خود را در یک تشک طبی نامناسب و بی کیفیت بگذرانید، احساس وحشتناکی خواهید داشت. اگر می خواهید از خواب استاندارد بهره مند شوید و روز خود را با انرژی فراوان شروع کنید، باید بهترین تشک طبی را انتخاب کنید. همچنین، باید گاهی اوقات تشک خود را تعویض کنید زیرا با گذشت زمان تشک ممکن است آسیب ببیند و بخشی از کیفیت اولیه خود را از دست بدهد. در این مقاله سعی کردیم راهنمای جامع خرید تشک طبی را فراهم آوریم.

تصویر راهنمای جامع خرید تشک طبی

راهنمای جامع خرید تشک طبی می تواند به شما در انتخاب یک تشک باکیفیت که موجب لذت بردن از خواب که معیار سلامت وروان است کمک می کند تا به مشکلاتی مانند کمر درد، درد ستون فقرات و… گرفتار نشوید. توانایی تشک طبی برای محافظت از شما در برابر مشکلاتی مانند ناراحتی کمر، درد ستون فقرات و غیره یکی از ویژگی های آن است. اما آیا می توانید هر نوع تشک طبی را خریداری و استفاده کنید؟ با مطالعه ی این مقاله ، با راهنمای جامع خرید تشک طبی آشنا خواهید شد.

تشک طبی چیست و انواع آن کدامند ؟

تصویر تشک طبی چیست و انواع آن کدامند

تشک های طبی را می توان به دو دسته تقسیم کرد: تشک های طبی فنری و تشک های طبی معمولی، که تشک های طبی فنری جدیدترین آنها هستند که وارد بازار شده اند و بیشترین استقبال را به خود اختصاص داده اند. بسیاری از افراد تشک طبی فنری را خریداری کرده اند و از هر نظر از آن راضی هستند.

این تشک ها نسبت به تشک های طبی معمولی انعطاف پذیرتر و سفت تر هستند. به خاطر داشته باشید که اگر تشک شما بیش از حد سفت باشد، ممکن است در آینده دچار ناراحتی و مشکلات ستون فقرات شوید.

مواد اولیه مرغوب به کار رفته در تشک های طبی از ویژگی های متمایز آن ها می باشد و در نتیجه فروش تشک طبی افزایش چشمگیری داشته است.

انواع تشک طبی :

تصویر انواع تشک طبی

 1. تشک فنری

دو نوع تشک فنری وجود دارد:

 • تشک فنری منفصل (Pocket Spring)

تصور می شود که جدیدترین فناوری فنر مورد استفاده در تولید تشک، تشک های فنری منفصل باشد. هر فنر به طور مستقل کار می کند و زمانی که به صورت جداگانه و نزدیک به یکدیگر چیده شوند تأثیری بر سایر فنرها ندارد.

 • تشک فنری متصل (Bonell)

یکی از قدیمی ترین و پرطرفدارترین انواع تشک های فنری موجود در بازار، تشک فنری متصل می باشد. در این نوع تشک ها از فنرهای کربنی استفاده می شود و به یکدیگر متصل می شوند تا ساختاری را تشکیل دهند که در سراسر تشک امتداد دارد.

 1. تشک مموری فوم دار (حافظه دار)

تصویر تشک مموری فوم دار (حافظه دار)

یکی از مدل های تشک طبی امروزی مموری فوم دار است. مموری فوم دار ماده ای انعطاف پذیر است که با تغییر شکل خود به فشار و گرما پاسخ می دهد.

 1. تشک های طبی – فنری

هر تشک طبی یا فنری معایب خاص خود را دارد، بنابراین تولید کنندگان مزایای هر دوی این تشک ها را برای ایجاد تشک طبی – فنری ترکیب کردند. بهترین گزینه برای حفظ سلامتی یک تشک طبی – فنری است.

 1. تشک طبی بادی

تصویر تشک طبی بادی

تشک های طبی بادی در انواع سایز و مدل تولید می شوند و از جمله تشک هایی هستند که حجم بیشتر آن از هوا تشکیل شده است.

این تشک های مستطیلی که از نظر ظاهری و شکلی بسیار شبیه تشک های معمولی هستند و معمولاً برای مقاصد تفریحی یا افرادی که به هر دلیلی قادر به استفاده از تشک فنری معمولی نیستند خریداری می شوند.

 1. تشک طبی آبی

یکی از کالاهای بادوام و قابل قبول برای افرادی که دچار ناراحتی کمر و گردن و همچنین دردهای عضلانی هستند، تشک طبی آبی است. با توجه به استفاده از آب در داخل و طبی بودن پارچه رویه و الیاف آن، این تشک ها به کسانی که انواع درد را تجربه می کنند پیشنهاد می شود.

 1. تشک طبی برقی

تصویر تشک طبی برقی

شکل دیگری از تشک طبی که اغلب از 12 ولت استفاده می کند، تشک طبی برقی است. این تشک ها برای درمان آسیب به تاندون ها و عضلات و همچنین ناراحتی آرتروز  مفاصل و استخوان استفاده می شود. این تشک ها همچنین می توانند گرم شوند و برای افراد مسن که نیاز به گرمایش موضعی دارند مفید باشد.

6 نکته حیاتی در راهنمای جامع خرید تشک های طبی :

تصویر 6 نکته حیاتی در راهنمای جامع خرید تشک های طبی

قبل از اینکه بتوانید یک تشک طبی خوب بخرید، باید ویژگی های یک تشک خوب و نحوه آزمایش آن را بیاموزید. کامل ترین و جامع ترین راهنمای خرید تشک طبی در زیر برای شما ارائه شده است، از آن برای تهیه تشک طبی با کیفیت استفاده کنید.

 1. استانداردهای تشک طبی

اگر می خواهید تشک بخرید، از راهنمای جامع خرید تشک طبی استفاده کنید و از ویژگی های یک تشک استاندارد آگاه باشید. یک تشک طبی استاندارد باید دارای فنرهای محکم و الیاف ضد باکتری و ضد حساسیت برای عایق باشد. از ویژگی های تشک طبی استاندارد که مورد توجه مردم است و قیمت آن بیشتر از تشک های فنری است، می توان به نوع پارچه استفاده شده، دوام و استحکام آن، نوع دوخت استفاده شده و شرایط تهیه و بسته بندی اشاره کرد.

2. توجه به وزن

به گفته پزشکان، در صورت اضافه وزن استفاده از تشک طبی سفت و در صورت لاغر بودن بهتر است از تشک طبی فنری که نرمتر است استفاده کنید.

اگر این نوع تشک ها را با توجه به وزن خود تست کنید، احساس راحتی بیشتری خواهید داشت. هنگام خرید تشک طبی، راحتی در واقع مهمترین عامل است، پس حتما به این موضوع توجه کنید.

3. هنگام انتخاب یک تشک طبی توسط زوج ها باید توجه بیشتری شود!

افراد هنگام انتخاب تشک دو نفره باید به وزن همسرشان توجه زیادی داشته باشند تا مناسب بودن آن را تشخیص دهند! اگر اختلاف وزن شما و همسرتان بیش از 150 کیلوگرم است، از دو تشک طبی یک نفره به جای یک تشک طبی دو نفره استفاده کنید تا مشکلی ایجاد نشود. این نکته بسیار مهمی است که اکثر مردم از آن غافل هستند، اما ذکر آن ضروری است.

4. قبل از خرید تشک طبی، تست خواب را فراموش نکنید.

افراد زیادی قبل از خرید تشک طبی یا هر نوع تشک دیگری، کیفیت تشک را با نشستن روی آن و لمس آن آزمایش می کنند. در واقع، این رویکرد بی فایده است. اگر واقعاً می خواهید بدانید که آیا تشک راحت است یا نه، باید روی آن دراز بکشید و یک “تست خواب” انجام دهید!

این روزها انجام تست خواب از روی تشک امری عادی است، بنابراین اگر به فروشنده بگویید که قصد انجام این کار را دارید، او متوجه منظور شما خواهد شد.

هنگام خرید تشک طبی، به پشت دراز بکشید و سختی یا نرمی تشک را ارزیابی کنید.صاف روی تشک دراز بکشید و دست خود را در گودی پشت خود قرار دهید اگر به راحتی دست شما به داخل گودی کمرتان رفت، تشک خیلی سفت است و اگر اصلا موفق به هدایت کردن دستتان به داخل گودی کمر نشدید، تشک مدنظر بسیار نرم است.

باید توجه داشته باشید که تشک طبی مناسب برای خوابیدن باید به قدری سفت باشد که ستون فقرات در وضعیت عملکردی قرار گیرد یا در واقع دارای همان درجه انحنای زمانی باشد که فرد ایستاده است. راهنمای جامع خرید تشک طبی همچنین بیان می‌کند که اگر تشک  طبی به اندازه ای سفت باشد که این قوس کاملا از بین برود یا خیلی نرم باشد و موجب بیش از حد قوس کمر شود، فرد دچار دردکمر خواهد شد.

5. هنگام تست تشک طبی باید موارد زیر را در نظر بگیرید :

 • با استفاده از تشک های مواج و منحنی می توان سلامت و درمان بیماران را تا حد زیادی بهبود بخشید.
 • قیمت بالای یک محصول به طور معمول نشان می دهد که با مواد با کیفیت بالا ساخته شده است.
 • هنگام تست تشک طبی به صدای غژغژ دقت کنید. این صدا نشان دهنده کیفیت پایین تشک است.
 • اگر قصد دارید از تشک‌های بادی یا آبی برای مدت طولانی استفاده کنید تا از آسیب به مهره های پشت خود جلوگیری کنید، مراقب باشید که درجه فشار را تنظیم کنید.
 • قبل از خرید، فروشنده را در جریان حساسیت به ماده مد نظرقرار دهید. به عنوان مثال، برخی از افراد حساس به لاتکس به اشتباه احساس می کنند که تشک های مموری فوم برای آنها مناسب نیست. با این حال، باید توجه داشت که مواد لاتکس در این تشک ها در لایه های داخلی وجود دارد و هیچ تماس مستقیمی با پوست انسان ندارد.

6. گارانتی تشک طبی

هنگام خرید تشک های طبی، توجه به گارانتی آن بسیار مهم است. تشک های طبی با توجه به حساسیت استفاده از آن ها این مزیت را دارند که طول عمر بیشتری نسبت به تشک های معمولی دارند.

هنگام خرید تشک طبی، ترجیحاً به گارانتی آن توجه شود تا خیالتان راحت باشد.با مطالعه ضمانت نامه قبل از خرید، می توانید تشخیص دهید که آیا تشکی که می خواهید بخرید دارای مشکلات احتمالی است یا خیر.

سخن پایانی:

همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد، افراد به طور متوسط ​​7 تا 8 ساعت در روز می خوابند. برای اینکه بتوانید از خوابی راحت لذت ببرید، باید تشکی متناسب با ترجیحات و نیازهای خواب خود تهیه کنید.حتما به نکات ارائه شده در مورد راهنمای جامع خرید و آزمایش تشک طبی توجه کنید تا بتوانید بهترین تشک ممکن را که برای نیازهای فیزیکی شما مناسب است انتخاب کنید.

تصویر راهنمای جامع خرید تشک طبی

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا