شرکت های معماری

بهترین شرکت ساختمانی در تهران ✔️【سال 1402】+ لیست 5 تایی

بهترین شرکت ساختمانی در تهران

در این مقاله ابتدا به بررسی ویژگی ها و خدمات بهترین شرکت ساختمانی در تهران بعلاوه معرفی 5 تا از بهترین شرکت ساختمانی در تهران به همراه مشخصات (شامل آدرس، تلفن و…) و در ادامه به تعریف شرکت ساختمانی و انواع آن می پردازیم.

تصویر بهترین شرکت ساختمانی در تهران

بهترین شرکت ساختمانی با هدف ساخت هر نوع سازه و ارائه هر گونه خدمات مرتبط تاسیس می شود. این شرکت ها فعالیت خود را به دو بخش پیمانکاری و مشاوره تقسیم می کنند.

شرکت های مهندسی و مشاوره باید از افراد آگاه و با تجربه تشکیل شده باشند که فرآیند نظارت، ایجاد و راه اندازی یک ساختار را انجام می دهند.

در واقع می توان ادعا کرد که شرکت های ساختمانی و پیمانکاری کلیه وظایف و خدمات مربوط به ساخت، مرمت، نگهداری و تعمیر ساختمان را بر عهده دارند.

شرکت های ساختمانی می توانند در انواع فعالیت های مرتبط با ساخت و ساز شرکت کنند.

شرکت ساختمانی چیست ؟

تصویر شرکت ساختمانی چیست

بسته به نوع پروژه، شرکت های ساختمانی می توانند برای ساخت هر چیزی از یک خانه خصوصی گرفته تا یک مجتمع آپارتمانی چند طبقه در یک شهر بزرگ استخدام شوند. دلیل دیگر این امر می تواند تضمین ساخت و ساز مناسب و رعایت کلیه قوانین و مقررات شهرداری باشد.

انتخاب سازندگان، مهندسان، طراحان و مصالح ساختمانی در مراحل اولیه یک پروژه ساخت و ساز، کاری بسیار دشوار است.بهترین شرکت های ساختمانی که توسعه پروژه را از ابتدا برعهده می گیرند، متشکل از سازمان ها یا اشخاص حقیقی و حقوقی هستند که به عنوان واسطه عمل می کنند و کار را برای کارفرما و سایر افرادی که طبق قرارداد برای آنها کار می کنند، تکمیل می کنند.

بهترین شرکت ساختمانی طبق قرارداد موظف است پروژه را در زمان مقرر و مطابق با خواست کارفرما اجرا کند. این یک قرارداد رسمی است که ممکن است شامل قراردادهای فرعی نیز باشد که بین کارفرما و شرکت ساختمانی خاص منعقد می شود.

انواع شرکت های ساختمانی :

 • شرکت معماری

تصویر شرکت معماری

برای اینکه بهترین شرکت های ساختمانی پروژه را مطابق با نقشه ها و مشخصات تکمیل کنند، شرکت های معماری اغلب شکل و ساختار اساسی ساختمان را طراحی می کنند. برخی از شرکت ها با نام “شرکت طراحی و ساخت” نیز وجود دارند که نه تنها نقشه ساختمان را طراحی می کنند، بلکه به عنوان پیمانکار اصلی پروژه، ساخت و ساز را نیز انجام می دهند.

اکثر شرکت های معماری هم طراحی نما و هم طراحی داخلی پروژه را انجام می دهند، اگرچه بسته به ترجیحات مشتری، ممکن است یک شرکت طراحی دکوراسیون داخلی مجزا به کار گرفته شود.

 • شرکت مهندسی

تصویر شرکت مهندسی

شرکت های مهندسی که در کنار شرکت معماری برای تهیه نقشه‌ی فنی کار می‌کنند، هیچ پیمانکار فرعی را استخدام نمی کنند و به شرکت های دیگر پاسخگو نیستند. به منظور تضمین امنیت طرح ها و نقشه ها با رعایت آئین نامه و دغدغه های خاص زیست محیطی و شهری، این شرکت ساختمانی برای پروژه های تجاری، شهری و عمرانی پیچیده و بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد.

 • شرکت مدیریت ساخت و ساز

تصویر شرکت مدیریت ساخت و ساز

این شرکت ها بهترین‌ها از همه آن‌هایی هستند که تمام جنبه‌های یک پروژه ساختمانی را مدیریت می‌کنند، از جمله حسابداران، مدیران، پیمانکاران پروژه اصلی، پیمانکاران فرعی و غیره. این شرکت نقش جدایی‌ناپذیری در پروسه استخدام پیمانکاران و پرداخت‌ها دارد که در صورت اقتضای هر پروژه می‌تواند عوامل دست در کارِ کم یا زیادی داشته باشد.

 • شرکت پیمانکاری

تصویر شرکت پیمانکاری

پیمانکاری ساختمان، به بیان ساده، همان تخریب و ساختن ساختمان‌هاست که توسط پیمانکار انجام می‌شود که پروژه‌های کوچکی مانند خانه‌های مسکونی در داخل و اطراف شهرها را بدون نیاز به استخدام بیش از یک پیمانکار اصلی تکمیل می‌کند. این پیمانکار می‌تواند به طور مستقیم یک قرارداد اصلی با کارفرما داشته باشد یا زیرمجموعه یک شرکت ساختمانی قرار بگیرد.

این پیمانکار اصلی که عمده کار ساختمانی را انجام می دهد و بسته به ماهیت پروژه با سایر پیمانکاران و متخصصان قرارداد منعقد می کند، پرداخت حقوق به زیرمجموعه های خود را نیز بر عهده دارد. بسته به اندازه پروژه و وسعت کار، ممکن است بیش از یک پیمانکار اصلی انتخاب شود و کار برای هر جزء – مانند سیم کشی – ممکن است فقط به یک مجموعه از پیمانکاران و زیرمجموعه آنها واگذار شود.

 • شرکت مصالح ساختمانی

تصویر شرکت مصالح ساختمانی

شرکت مصالح ساختمانی مسئول خرید، فروش و گهگاه توزیع و حمل و نقل مصالح ساختمانی هستند. این شرکت ها که یک تجارت ساختمانی تقریباً سودآور را اداره می کنند، معمولاً ارتباط غیر مستقیم با کارفرما دارند.

شرکت های مدیریت ساخت و ساز با این شرکت ها قرارداد می بندند تا منابع مادی پروژه را برای پروژه های بزرگ تامین کنند.

همچنین طرف قرارداد با این مشاغل معمولاً پیمانکار اصلی پروژه برای پروژه های کوچکتر است.

معرفی بهترین شرکت ساختمانی در تهران :

تصویر معرفی بهترین شرکت ساختمانی در تهران

اشخاص حقوقی که در بخش خصوصی فعالیت می کنند و کارهای ساختمانی و تاسیساتی را انجام می دهند به عنوان بهترین شرکت های ساختمانی در تهران شناخته می شوند.

بهترین شرکت های ساختمانی می توانند در صنایع مختلفی از جمله ساخت منازل، ادارات و ساختمان های تجاری، تیغه چینی، زیرسازی، اسکلت سازی، گودبرداری، نماسازی، محوطه سازی، مرمت و تعمیر، دیوارپوش، مقاوم سازی و غیره فعالیت کنند.

5 تا از بهترین شرکت ساختمانی در تهران را بشناسید:

 • شرکت باروبن

بهترین شرکت ساختمانی در تهران شرکت باروبن می باشد که 22 سال از فعالیت خود می گذرد و از تخصص متخصصان آگاه و مجرب و همچنین از تجهیزات و توان لجستیکی بهره برده است. شرکت باروبن با تکیه بر چهار اصل اعتماد، تخصص، چابکی و هم افزایی و تمرکز بر رویکرد رضایت مشتری و در عین حال نیازها و انتظارات کارفرمایان را نیز برآورده می کند.

آدرس: تهران – سعادت آباد – خیابان ۳۱ شرقی – پلاک ۶۶

شماره تماس: ۸۸۶۸۹۲۳۵

 • شرکت استودیو معماری نکستا دیزاین

استودیو معماری نکستا دیزاین چندین سال است که به صورت حرفه ای در زمینه ی معماری و عمران با رویکردی نوین فعالیت می کند. در این راستا تیمی خلاق و جوان گرد آمدند تا روح معماری نوین و کارامد را به کالبد ساختمان های نوین ببخشد و به جامعه ارايه دهند. با ایجاد فضای معماری متناسب با فرهنگ و اصول معماری و در نظرگرفتن روانشناسی سلیقه کارفرمایان، آثار مجللی خلق کند. نکستا دیزاین همواره در جستجوی ایده های نو و خلاقانه است تا طراحی و اجرای متمایز، همراه با صرفه جویی در هزینه ها را مطابق با نظر مشتری خود طراحی و فراهم آورد. این شرکت مجرب و قابل اعتماد یکی از بهترین شرکت های ساختمانی در تهران می باشد.

آدرس دفتر مرکزی: تهران – سعادت آباد

آدرس شعبه شهرستان: قم – عطاران

شماره تماس  : ۰۲۱۲۸۴۲۹۸۴۹

 • شرکت ساختمانی کِلوک

گروهی از مهندسان، مدیران و متخصصان پروژه های ساخت و ساز کارکشته، شرکت ساختمانی کلوک را در سال 1388 با هدف ارتقای کیفیت ساخت و ساز با استفاده از جدیدترین دانش، تکمیل پروژه ها در سریع ترین زمان ممکن و ارائه بهترین خدمات به مشتریان تاسیس کردند.

این شرکت یکی از بهترین شرکت های ساختمانی در تهران می باشد.

آدرس: بزرگراه خرازی – بلوار نهاوند – خیابان کامیاب – خیابان کاوش – ساختمان پزشکان تریتا – طبقه ۱۸ – واحد E

شماره تماس: ۰۲۱-۴۶۱۰۲۰۳۳

 • شرکت لوتوس

بهترین شرکت ساختمانی در تهران، گروه اقتصادی و مهندسی لوتوس، به‌ عنوان یکی از شرکت‌ های پیشرو در صنعت ساختمان‌ های فاخر می باشد. گروه اقتصادی و مهندسی لوتوس با بهره گیری از تجربیات و سوابق مدیران و همچنین به کارگیری نیروهای خلاق و آگاه، پیوسته در تلاش برای بالا بردن سطح موفقیت است.

شرکت لوتوس با هدف نوسازی اصالت معماری ایرانی توانسته است در طول سالیان متمادی تلاش حرفه ای خود در این زمینه، کارنامه قابل احترامی را ثبت کند.

آدرس: تهران – محمودیه – خیابان مقدس اردبیلی – خیابان شادآور – بن بست شادی – پلاک ۹

شماره تماس:  ۰۲۱۲۲۶۶۱۲۰۱

 • شرکت سامان پی

شرکت خدمات بهسازی خاک سامان پی با استفاده از یک دهه پشتوانه علمی و عملی، بهترین روش فنی، اقتصادی و عملیاتی را برای هر پروژه بر اساس شرایط، بررسی و انتخاب می کند و سپس با مجموعه کامل ماشین آلات و تجهیزات، گزینه انتخابی را عملی می کند.

آدرس: تهران – خیابان شهید کلاهدوز (دولت) – خیابان شهید معتقد – نبش بن بست بامداد – پلاک ۲ – واحد ۵

شماره تماس: ۰۲۱۲۲۰۰۲۴۲۰

ویژگی های بهترین شرکت ساختمانی در تهران :

تصویر ویژگی های بهترین شرکت ساختمانی در تهران

همانطور که می دانید هر شرکتی اهداف از پیش تعیین شده ای دارد که برای پیشبرد برنامه کاری خود به کار می گیرد.

موضوع برنامه ریزی بلند مدت آن شرکت ساختمانی این است که باعث رشد و موفقیت آنها می شود.

در اینجا به چند مورد از این ویژگی های بهترین شرکت ساختمانی در تهران اشاره می کنیم:

 • مشتریان و رضایت آنها اولین هدف بهترین شرکت ساختمانی است.

در نتیجه به خواسته ها و نظرات مشتریان خود می پردازد و با ارائه بهترین خدمات و تبلیغات، مشتریان را جذب می کند و نگه می دارد.

 • بهترین شرکت ساختمانی با استخدام افراد و تشکیل یک تیم کاری مولد، عملیات خود را به طور مستقل انجام می دهد.
 • بهترین شرکت ساختمانی، آسایش و آرامش مشتریان خود را به همان اندازه برای ارائه خدمات خود ضروری می داند.
 • مهمترین ویژگی بهترین شرکت ساختمانی خلاقیت و نوآوری است.
 • یکی از ویژگی های کلیدی بهترین شرکت ساختمانی، برنامه ریزی دقیق پروژه ها و معاملات است.
 • بهترین شرکت ساختمانی می تواند با به روز نگه داشتن دانش و مفاهیم خود در زمینه ساخت و ساز و استقبال از ایده های جدید خود را از سایر رقبا متمایز کند.

بهترین شرکت ساختمانی در تهران چه نوع خدماتی را ارائه می دهد ؟

تصویر بهترین شرکت ساختمانی در تهران چه نوع خدماتی را ارائه می دهد

بهترین شرکت ساختمانی به کارفرمایان خود در بخش خصوصی و دولتی طیف وسیعی از خدمات را ارائه می دهد.

این خدمات می تواند شامل مشارکت در ساخت و ساز، ارائه مشاوره و راه حل برای بهترین استفاده ممکن از ملک و موقعیت مکانی آن، طراحی سازه و نمای داخلی و خارجی ساختمان، محوطه سازی ساختمان و غیره باشد.

مشارکت در ساخت پروژه های شخصی یکی از خدمات ارائه شده توسط بهترین شرکت ساختمانی می باشد.

بسیاری از افراد که دارای زمین یا ساختمان های کلنگی در سطح شهر تهران یا شهرستان ها هستند، برای ساخت واحد های جدید در این زمین ها دچار مشکل می باشند.

این موارد می تواند شامل کمبود بودجه برای پوشش هزینه های ساخت و ساز، ناآگاهی از قوانین و مقررات حاکم بر ساخت و ساز، زمان ناکافی برای انجام مراحل لازم جهت اخذ مجوز از شهرداری، سازمان های ارائه دهنده خدمات شهری، نهاد های نظارتی و…عدم آشنایی با قوانین حاکم بر ساخت و ساز، عدم ارتباط موثر با تامین کنندگان مواد و مصالح و غیره هستند.

سخن پایانی:

وظیفه بهترین شرکت ساختمانی بر اساس آنچه شما نیاز دارید است. شرکت های ساختمانی بسیاری در گروه‌های نوسازی و ساخت کار می کنند، چه برای ساختمان و چه بازسازی.

اعتماد، به یکپارچگی و شهرت یک شرکت ساختمانی بستگی دارد و شما به عنوان یک کارفرما تصمیم می گیرید که کدام شرکت ساختمانی برای پروژه بهترین است.

تصویر بهترین شرکت ساختمانی در تهران

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا