معماری

بازسازی خانه | اصول و قیمت نوسازی ساختمان

بازسازی خانه: اصول، نکات و تکنیک های اساسی در بازسازی ساختمان

تصویر بازسازی خانه: اصول، نکات و تکنیک های اساسی در بازسازی ساختمان

خانه برای وجود انسان و رشد شخصیت هر فرد بسیار مهم است. با برآورده کردن خواسته‌های ما، یک خانه با طراحی خوب می‌تواند زندگی را برای ما شیرین و شاد کند. اما با گذشت زمان، هر خانه ظرفیت خود را برای انطباق با نیازهای جدید از دست می دهد، که استاندارد یک خانه را پایین می آورد که در این چنین شرایط نیاز به بازسازی خانه می باشد.

بازسازی خانه چیست؟

تصویر بازسازی خانه چیست

به عمل بازسازی، نوسازی یا بهسازی خانه، «بهسازی خانه»، «نوسازی خانه» یا «بازسازی» می گویند. پروژه‌های بازسازی خانه می‌تواند شامل پروژه‌هایی باشد که داخل یک خانه موجود (مانند برق و لوله‌کشی)، قسمت بیرونی (مانند بنایی، بتونی، سایدینگ یا سقف)، یا سایر موارد اضافه یا ارتقاء به ملک را مدرن می‌کنند. ترجیحات شخصی و راحتی، تعمیر و نگهداری ، بزرگ کردن خانه با افزودن اتاق ها یا فضاها، به عنوان راهی برای صرفه جویی در انرژی، یا بهبود ایمنی تنها چند مورد از دلایلی است که ممکن است پروژه های بازسازی خانه انجام شود.

اهداف بازسازی خانه :

تصویر اهداف بازسازی خانه

در حالی که اصطلاح “بازسازی خانه” اغلب برای توصیف پروژه های ساختمانی استفاده می شود که ساختار یک خانه موجود را تغییر می دهد، می تواند برای تغییرات ایجاد شده در باغ ها، چمن ها و سازه های بیرونی مانند آلاچیق ها و گاراژها نیز به کار رود. همچنین شامل خدمات عمومی، تعمیر و نگهداری و عملیات تعمیر می شود. پروژه های بازسازی خانه معمولاً با هدف انجام یک یا چند مورد از موارد زیر است:

راحتی

بازسازی سیستم های گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع (HVAC)

اضافه کردن تجملات به اتاق‌ها،آشپزخانه یا حمام

گسترش عملکرد سیستم های برق و لوله کشی

فضاهای عایق صدا، به ویژه حمام و اتاق خواب

تعمیرات و نگهداری

زیباسازی نمای بیرونی یا داخلی خانه

افزایش مقاومت ساختمان در برابر بلایای طبیعی

ایمن سازی سازه برای جلوگیری از حوادث ناخواسته

حفاظت از بناهای تاریخی و عتیقه

تنظیم مقدار یا اندازه اتاق ها برای رفع نیازهای جدید فرد

صرفه جویی در انرژی

دلایل بازسازی خانه چیست؟

تصویر دلایل بازسازی خانه چیست

قبل از شروع بازسازی خانه، به تهیه پیش نویس طرح های اضافی یا بازسازی قابل توجه خانه تصمیم بگیرید که چرا می خواهید خانه را اصلاح کنید: آیا لوله کشی شما نیاز به مدرن سازی دارد؟ آیا سعی می کنید یک اتاق را کاربردی تر کنید؟ به زبان ساده، آیا برای تغییر آماده هستید؟ دانستن اینکه چرا پروژه را شروع کرده اید می تواند به شما کمک کند منابع خود را بهتر تخصیص دهید، اولویت های فعالیت های خود را تعیین کنید و تصمیم بگیرید که آیا نیاز به استخدام یک متخصص دارید یا خیر.

در اینجا پنج دلیل اصلی برای بازسازی خانه شما آورده شده است:

نگهداری و تعمیر.

فضا را اصلاح کنید.

ظاهر جدید را امتحان کنید.

برای فروش آماده شوید.

افزایش اثربخشی.

 • نگهداری و تعمیر

مهم نیست که خانه چقدر قدیمی است ، تعمیر و نگهداری برای اینکه همه چیز در حالت کار باشد، همچنان ضروری است. برای اینکه خانه خود را ایمن و پایدار برای خود و خانواده‌تان نگه دارید، احتمالاً لوله‌کشی، برق و حتی فونداسیون به مقداری TLC نیاز دارند، به خصوص اگر خانه قدیمی‌تری باشد.

اکثر بودجه برای یک پروژه بازسازی که عمدتاً با انگیزه نیاز به تعمیر و نگهداری است، احتمالاً صرف استخدام پیمانکاران واجد شرایط و جایگزینی مصالح فرسوده می شود. بسته به موقعیت مکانی شما، تعمیرات اساسی در ساختار ساختمان، سیستم های الکتریکی یا لوله کشی ممکن است نیاز به مجوز و بازرسی داشته باشد.

وظایف نگهداری ممکن است شامل موارد زیر باشد:

تعویض و برداشتن سقف

پنجره های نو یا جایگزین

تعمیرات دودکش و پایه در بتن و بنایی

نقاشی دیوارها، سقف ها یا نرده های جدید

تعمیر سیستم های برق و لوله کشی

اثر هنری قاب شده

پولیش برای چوب

 • فضا را اصلاح کنید

حتی اگر لوله‌کشی کاملاً کاربردی باشد، یک آشپزخانه قدیمی می‌تواند باعث ناراحتی چشم شود. بسیاری از صاحبان خانه خانه های خود را بازسازی می کنند تا فضاهایی را که در دهه های قبل ساخته شده بودند به روز کنند.

لوازم جدید ممکن است بخش قابل توجهی از هزینه بازسازی آشپزخانه یا حمام را تشکیل دهند. همچنین ممکن است در این ارتقاءها از مواد سطح بالا مانند سنگ مرمر، کاشی های جدید و کابینت های سفارشی استفاده شود.در نتیجه، به تقسیم هزینه های خود بین بهبود عملکرد اتاق و زیبایی شناسی فکر کنید.

 • ظاهر جدید را امتحان کنید

اگرچه ممکن است ده سال پیش اتاق نشیمن را بازسازی کرده باشید، دیوارهای بژ هنوز شما را خسته می کند. بنابراین، کار بازسازی شما ممکن است فقط برای به روز رسانی فضای داخلی خانه شما باشد تا منعکس کننده روندهای فعلی باشد.

از آنجایی که احتمالاً این یک بازسازی جزئی است، بودجه را می توان به رنگ، مبلمان یا سایر اقلام زینتی اختصاص داد.

تغییرات رایج در اتاق ها عبارتند از:

آشپزخانه.

سرویس بهداشتی

حمام اصلی

اتاق خانواده یا اتاق نشیمن

اتاق مستر

سالن غذاخوری

 • خودتان را برای فروش آماده کنید

هنگام آماده شدن برای عرضه خانه خود به بازار، صاحبان خانه ممکن است نیاز داشته باشند که تعمیرات سریع انجام دهند، نواحی را دوباره رنگ آمیزی کنند، یا برای جلب توجه خریداران بالقوه یک بک اسپلش شیک اضافه کنند.

بازسازی یک خانه با هدف فروش و با هدف به حداکثر رساندن ROI انجام می شود. یک کانتر جدید و کابینت های مقاوم ممکن است برای به روز رسانی منطقه برای فروش کافی باشد، زیرا بسیاری از خریداران خانه ترجیح می دهند آشپزخانه خود را مطابق با نیازهای خود سفارشی کنند.

 • افزایش اثر بخشی

بهبودهایی مانند پنجره‌های جدید، پمپ حرارتی و عایق می‌تواند هزینه‌های انرژی را کاهش داده و در نهایت هزینه‌های خود را جبران کند. علاوه بر این، اگر قصد فروش خانه خود را دارید، خانه‌های با راندمان بالا برای خریداران جذاب‌تر هستند، زیرا آنها می‌دانند که هزینه‌های آنها در خانه‌های کم مصرف کمتر خواهد بود.

تکنیک های اساسی بازسازی خانه :

تصویر تکنیک های اساسی بازسازی خانه

هنگامی که تصمیم می گیرید کل خانه خود را بازسازی کنید، بسیار مهم است که بدانید به چه چیزی وارد می شوید. با نگاهی به اجزای یک بازسازی خانه ، می توانید درک درستی از آنچه درگیر است داشته باشید و پروژه بازسازی خود را بهتر برنامه ریزی کنید.

برخی از زمینه‌ها وجود دارند که پذیرش یک روند ساده‌تر از سایر زمینه‌ها است، خواه به دنبال بازسازی یک فضا یا اضافه کردن چند قطعه شیک باشید.

 • پروژه بازسازی خانه خود را انتخاب کنید

در حالی که سایر قسمت‌های خانه شما، مانند سقف، ممکن است تا 30 سال نیاز به تعویض نداشته باشند، برخی از اتاق‌ها هر چند سال یکبار تغییر می‌کنند.

تغییرات در اتاق ها رایج ترین پروژه های بازسازی در آشپزخانه ها و حمام ها هستند که جای تعجب نیست. صاحبان خانه به سادگی علاقه مند نیستند که به خانه های خود یک طراحی مدرن و متمایز بدهند، آنها همچنین به اتاق هایی که بیشتر دوست دارند توجه می کنند.

 • برای مجوزها اقدام کنید

بسته به محل زندگی و اندازه پروژه بازسازی، ممکن است نیاز باشد برای هر کاری که انجام می دهید، درخواست مجوز از طریق شهر یا شهرستان خود ارسال کنید. اغلب اوقات، برای اطمینان از اینکه کار به درستی انجام می شود و در آینده آسیبی به شما و همسایگانتان وارد نمی کند، مجوز لازم است. برخی از معمول‌ترین انواع کارهایی که نیاز به مجوز دارند، کارهای سازه‌ای در خانه هستند، مانند کارهای اضافی، کارهای الکتریکی گسترده و تغییرات بزرگ لوله‌کشی.

هنگام درخواست مجوز، ممکن است مجبور شوید هزینه‌ای جزئی بپردازید.ممکن است، برای دریافت مجوز به طرح‌های اولیه یا سایر طرح‌های رسمی نیاز داشته باشید. بسیاری از پیمانکاران عمومی از طرف مشتریان خود روند صدور مجوز را انجام می دهند، اما قبل از امضای قرارداد باید در این مورد شفاف باشید زیرا سوء تفاهم در مورد اینکه چه کسی مسئول مجوزها است می تواند باعث تاخیر عمده در روند بازسازی شود.

 • پروژه های بزرگتر را در نظر بگیرید

بزرگترین کارهایی که ممکن است انجام دهید شامل نصب یا تعمیر پنجره و سایدینگ، تعمیر فونداسیون، تعویض فونداسیون و تعویض یا تعمیر سقف است. پروژه های بزرگ ابتدا باید تکمیل شوند زیرا بر طرح های کوچکتر تأثیر می گذارند.

مطمئن شوید که خانه روی شما نمی افتد تا از کار بازسازی بعدی خود محافظت کنید. که شامل مراقبت از فونداسیون سازه و هر موضوع دیگری می شود.دیوارهای ضعیف، تیرچه ها و تیرهای حمل و همچنین فونداسیون را محکم کنید.

 • نورپردازی

تصویر نورپردازی

شما همیشه این انتخاب را دارید که لامپ های بیشتری اضافه کنید یا تغییرات نور دائمی را در یک اتاق انجام دهید. اگرچه نورپردازی مسیر، که اکنون بسیاری آن را منسوخ می‌دانند، ممکن است زمانی همان جذابیت را داشته باشد، نورپردازی توکار در حال حاضر محبوب است و تصور می‌شود سبکی کلاسیک و جاودانه دارد.

 • اثاثیه

تصویر اثاثیه

مبلمان ساده ترین و کم ماندگارترین راه برای ترکیب یک عنصر یا روند فعلی طراحی است.کاغذ دیواری احتمالاً تغییری خواهد بود که در بازسازی اتاق ها انجام خواهید داد. لامپ‌ها، کاناپه‌ها و میز نهار‌خوری مدرن ممکن است همان سبکی باشد که شما اکنون دنبال آن هستید.

 • به پنجره ها فکر کنید

تصویر به پنجره ها فکر کنید

چه در کل خانه چه جزئی از آن ، نصب پنجره تقریباً همیشه یکی از عوامل مهم در پروژه های بازسازی خانه است. بسیاری از صاحبان خانه می توانند کار نصب پنجره های جدید یا تعویض پنجره را انجام دهند، اما باید توجه داشته باشید که انجام آن توسط خودتان ممکن است ضمانت سازنده را باطل کند. شرایط را بررسی کنید و در صورت لزوم از کمک حرفه ای بهره مند شوید زیرا این تضمین ممکن است در آینده شما را از مشکلات زیادی نجات دهد.

 • دیوار خشک و عایق را برنامه ریزی کنید

تصویر دیوار خشک و عایق را برنامه ریزی کنید

عایق باید قبل از نصب دیوار خشک ایجاد شود. گزینه های عایق کاری خود را در نظر بگیرید و تصمیم بگیرید که در کجای خانه از کدام نوع استفاده کنید. با استفاده از گل و لای کردن و سنباده زدن کار دیوار را به پایان برسانید. نصاب‌های دیوار خشک ورق‌های دیوار خشک را آویزان می‌کنند، ترکیب را اعمال می‌کنند و اجازه می‌دهند تا ترکیب خشک شود. پس از خشک شدن آن را صاف می کنند. گاهی اوقات، آنها تا زمانی که سطحی بدون درز داشته باشند، به کار خود ادامه می دهند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا